top of page

Elrond

Elrond Nedir? Nasıl Alınır?
to buy elrond

Elrond

Dağıtılmış uygulamalar, kurumsal kullanım durumları ve yeni internet ekonomisi için son derece ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli bir blok zinciri platformu.

Elrond Nedir? Nasıl Alınır?


Elrond Network, yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve yüksek verim sağlamak için oluşturulmuş halka açık bir blok zinciridir. Amaç, kullanıcılara daha fazla gizlilik sağlarken, merkezi ağlarla karşılaştırıldığında aynı veya daha iyi performans sağlayabilen merkezi olmayan bir ağ oluşturmaktır. Elrond Network, bu hedeflere benzersiz teknolojisi Adaptive State Sharding aracılığıyla ve Secure Proof of Stake (SPoS) fikir birliği mekanizmasını kullanarak ulaşmayı planlıyor.


Elrond Yapısı


Elrond Network, blok zincirinin çerçevesini oluşturan birkaç anahtar parçaya sahiptir.


Düğümler ve Kullanıcılar: Bunlar, ağın çalışmasını sağlayan iki ana parçadır. Kullanıcılar, bir değer transferi olarak veya bir akıllı sözleşmenin yürütülmesi olarak ağ üzerinde işlemleri dağıtır. Düğümler, ağ üzerinde bu işlemleri hem aktif hem de pasif bir şekilde işleyen cihazlardır.


Doğrulayıcı: Bunlar, ödül karşılığında blok oluşturma ve fikir birliği oluşturma sağlayan özel düğüm türleridir. Doğrulayıcıların, uygun hale gelmek için tokenleri paylaşması gerekir ve ardından diğer paydaşlar tarafından aday gösterilir.


Parçalar: Bunlar, ağın parçalama sistemini oluşturan küçük birimlerdir. Doğrulayıcılar, parçaların düğümler arasında eşit olarak dağıtılmasını sağlayan otomatik bir işlemle parçaları alır.


ERD Jetonları: ERD jetonu, ağa güç veren, ağ için giriş noktası görevi gören ve işlemler, dApp dağıtımı, depolama, akıllı sözleşme yürütme ve doğrulayıcılara ödüller için ödeme yapma araçları sağlayan şeydir. İşlem ücretleri, doğrulayıcılar ve Elrond Topluluk Fonu arasında bölünür.


Uyarlanabilir Durum Parçalama Teknolojisi


Uyarlanabilir durum parçalama, parçalama teknolojisini kullanmanın benzersiz bir yoludur ve uzun süredir bir veritabanı optimizasyon tekniği olsa da, blok zinciri uygulamalarına daha yeni yeni giriyor. Elrond, bir dizi temel hedefi gerçekleştirmek için uyarlanabilir durum paylaştırmayı kullanıyor;
Ağ, ağın kullanılabilirliğini etkilemeden ölçeklenebilirliği koruyabilecektir. Bu, ağda kaç parça bulunduğuna bakılmaksızın durum güncellemelerini veya ağ çalışma süresini etkilememesi gerektiği anlamına gelir.


Sharding çözümü sayesinde işlemlerin varış noktasını belirlemek kolay hesaplanabilir ve belirleyicidir, bu da anlık izlenebilirlik ve sevkiyata yol açar.
Ağın uyarlanabilirliği, kırıkların her zaman dengeli kalması anlamına gelir.
Elrond tarafından kullanılan durum paylaştırma çözümü, talep değişikliklerinin ağ güvenliği üzerinde herhangi bir etki olmaksızın ele alındığı anlamına gelir.
Elrond Network, blok zinciri zaman çizelgesini çağlara ve turlara ayırır. Sistem mimarisini değiştirerek çağları değiştirmek mümkün olsa da, çoğu zaman dönemlerin sabit bir süresi vardır.


Bir çağın sonunda, parçalar budanır ve ağ genelinde yeniden düzenlenir. Turların ayrıca sabit bir zaman aralığı vardır. Her yeni tur başladığında, bir bloğu işlemek için yeni bir konsensüs grubu rastgele seçilir.


Güvenli Teminat Kanıtı Mutabakatı (SPoS)


Elrond tarafından kullanılan SPoS fikir birliği mekanizması, mevcut Proof of Stake çözümlerini iyileştirmek için geliştirilmiştir. Ağdaki gecikmeyi azaltır ve parçadaki herhangi bir düğümün, her turun başında hangi üyelerin fikir birliği grubunun parçası olacağını belirlemesine izin verir.


Rastgeleleştirme, son bloktan toplu imza yoluyla sağlanır. Elrond ekibi, bunun bir fikir birliği grubu seçmek için gereken süreyi 100 ms'nin altına düşürdüğünü tahmin ediyor. Ayrıca, payları da dikkate alırken düğümler arasında meritokrasiyi teşvik etmeye hizmet eden bir ağırlıklandırma faktörü de vardır. Ve Elrond, imzalama algoritmasında gerekli iletişim turlarının sayısını azaltmak için tasarlanan Bellare ve Neven çoklu imza şemasını tanıttı. Proof of Stake'in daha sofistike bir versiyonu olarak, parçaların dağıtımının adil olmasını sağlamayı amaçlar ve artan enerji ile hesaplama talepleri ve güvenlik arasında bir uzlaşmadır.


Elrond Ağ Performansı


Elrond, 30 Temmuz 2020'de ana ağını başlattı. Geliştiriciler, küresel, sınırsız ve tamamen erişilebilir bir dijital ekonominin kalbinde yer alan bir blok zinciri oluşturmak istiyorlar.


Bu, Elrond'u, merkezi olmayan uygulamaların (dApps) kolay dağıtımının yanı sıra ölçeklenebilir bir değer aktarım protokolü kullanan bir platform haline getirerek elde edilebilir. Maiar adlı ilk dApp, ana ağ lansmanının yanında piyasaya sürüldü. Hem cüzdan hem de fiat rampası olan Maiar mobil dApp, Elrond'un daha geniş hedefleriyle bağlantılı bir dizi özelliğe sahiptir.


Elrond'un sunduğu temel özelliklerden biri, neredeyse anında işlem performansı ve ağın büyümesine izin verecek doğrusal ölçeklendirmedir. Elrond web sitesi, ağın saniyede 250.000 işlemi işleyebileceğini iddia ediyor ve Elrond’un Uyarlanabilir Durum Parçalama, son testnet sonuçlarına göre 260.000 TPS'ye kadar olanak sağlıyor.


Platform ayrıca, ağa daha fazla düğüm katıldığında daha az depolama gereksinimleri ve iyileştirilmiş doğrusal ölçeklendirme sunar. Doğrusal ölçeklendirme ve paralel işlemenin birleşimi, Elrond'un mevcut merkezi çözümlerin verimini aşmasına olanak tanıyan anahtardır.


Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirliği


Verimli ademi merkeziyetçiliğe ek olarak, Elrond ayrıca zincirler arası birlikte çalışabilirlik sağlamak istiyor. Ekip, kötü aktörlerin tek bir başarısızlık noktasından yararlanma olasılığını en aza indirme umuduyla tam bir ademi merkeziyetçilik sağlamak istiyor.


Ekip ayrıca, blok zincirleri arasındaki birlikte çalışabilirliğin ana noktası olarak borsaları ortadan kaldırmayı umuyor. Elrond Ağı, Elrond Sanal Makinesi'nin (EVM) uygulanmasından başlayarak çeşitli harici hizmetler arasında tam iletişime izin verme planlarına sahiptir.


Bu sanal makine, Solidity'de yazılan akıllı sözleşmeleri destekleyerek kullanıcıların Elrond, Ethereum ve diğer ERC-20 tokenleri arasında borsa kullanmadan güvenli işlemler oluşturmasına olanak tanıyacak. Elrond VM ayrıca, adaptörlerin Elrond ile çalışmasını sağlayan diğer zincirlerle iletişime izin verecek bir adaptör mekanizmasına da sahip olacak.


ERD Satın Alma ve Saklama


Madeni para, Binance Launchpad tarafından piyasaya sürüldüğünden, neredeyse tüm işlem hacminin Binance Borsası'nda olması şaşırtıcı olmamalı. Madeni parayı listeleyen yalnızca bir avuç başka borsa var ve diğer tek önemli işlem hacmi Bilaxy'de.


Bu, ERD likiditesinin tek bir borsada yoğunlaştığı anlamına gelir. Binance'de alım satımla ilgili bir kesinti olursa, token'ın daha geniş likiditesi için bir risk oluşturabilir ve dolayısıyla alım satım üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Yeni eGLD jetonuna geçişle bunun nasıl değişeceği belirsiz. Bu aynı zamanda neredeyse her ERD sahibinin yeni eGLD tokenine geçmek için tokenlerini Binance'e taşıması gerekeceği anlamına geliyor.


Bununla birlikte, Binance'deki ciro gerçekten oldukça etkileyici. Aslında, benzer piyasa değeri olan madeni paralarla karşılaştırıldığında, Elrond çok daha yüksek seviyelere sahiptir. Bu, Binance'de büyük blok emrinin yürütülmesi için iyi bir işarettir. ERD tokenlerinizi saklamak için şu anda Ledger donanım cüzdanı dahil BEP-2 uyumlu cüzdanlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Cüzdan görevi gören ve çok daha fazlasını yapan yeni çıkan mobil dApp Maiar'ı kullanmak daha iyi bir seçim olabilir.


Elrond Ağı üç yıldır çalışmaların içinde ve ana ağın piyasaya sürülmesiyle ana akıma katılmaya hazır. Projenin Binance Launchpad tarafından desteklendiği gerçeği, Elrond'un Binance tarafından tamamen incelendiğini ve sağlam bir proje olduğunu gösteren iyi bir işaret. Ana ağ lansmanından önce ERD belirtecinin fiyatındaki artış, özellikle kripto para birimi borsalarının token için kapsam eksikliğini düşündüğünüzde oldukça cesaret vericidir.


Kesinlikle, ekip derin bir beceri setiyle çok yetkin görünüyor. Şimdiye kadar çok iyi performans gösterdiler, söz verildiği gibi teslim tarihlerine ve teslimatlara ulaştılar. Bu tek başına blockchain alanında değerlidir. Benzersiz Adaptive State Sharding ve Secure Proof of Stake ile proje, birçok projede görülmemiş hız ve ölçeklenebilirlik vaat ediyor. Ve birden fazla akıllı sözleşme dili için desteğin dahil edilmesi, yalnızca Elrond merkezi olmayan uygulama alanına geçerken yardımcı olabilir. Bu emin olmak için iddialı bir proje ve ekibin projenin potansiyel uzun ömürlülüğünü belirlemek için çözümler geliştirmeye ve uygulamaya ne kadar hızlı devam edebileceğini görmek için beklememiz gerekecek. Proje kağıt üzerinde mükemmel görünmekle birlikte, rekabette öne geçmek için çevik kalması gerekecek. Elrond yakın geçmişte EGLD Elrond Gold olmuş ve yatırımcısına çok kazandırmıştır.

Elrond Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page