top of page

Binance Coin (BNB)

Binance Coin Nedir? Nasıl Alınır?
BNB Coin Al

Binance Coin

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır.

Binance Coin Nedir? Nasıl Alınır?


BNB ile gösterilen Binance Coin, ERC20 token standardı kullanılarak Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen Binance kripto para borsasının yerel bir madeni parasıdır. Binance, maksimum 200 milyon BNB token çıkaracak. Birincil amacı, tüccarlara ve kripto para birimi meraklılarına kolaylık ve uygun fiyat sağlarken değişim işlemlerini beslemektir. Madeni para, Temmuz 2017'de yatırımcılar için 20 milyon BNB token, projeye katkıda bulunanlar için 80 milyon ve ICO'ya katılan birkaç kişi için kalan 100 milyon BNB token koyan bir İlk Para Arzı (ICO) aracılığıyla başlatıldı. BNB tokenleri satılarak elde edilen fonlar, değişim geliştirme, markalaşma ve pazarlama için kullanıldı. Yatırımın bir yüzdesi de Binance kripto para borsasına gerekli yükseltmeleri eklemek için harcandı.


Binance Coin Neden İcat Edildi?


Kripto para birimi platformunu güçlendirmek ve sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmak için operasyonlarını hızlandırmak için oluşturuldu. Madeni para, listeleme ücreti, değişim ücreti, alım satım ücreti veya bir kullanıcının borsada maruz kalabileceği diğer ücretler dahil olmak üzere çok sayıda amaç için kullanılabilir. İlk yıl Binance, beşinci yıldan itibaren biten indirimle birlikte önümüzdeki yıl yarı yarıya azalacak % 50 ticaret indirimi sundu.
Coin, Binance'in Launchpad bölümünde listelenen IEO yatırımları için de kullanılabilir. Bu yeni para birimleri daha sonra Binance kripto borsasında listelenecek ve onlara ticaret için tam özellikli bir pazar sağlayacak. Yerel bir para birimine sahip olmak, geleneksel paraya bağımlılığı azaltacak ve bu da gecikmelere ve ekstra ücretlere neden olabilecek ve bu da son kullanıcıya ek bir mali yük getirecektir. Bu belirteç, kullanıcıların işlemlerde tasarruf etmelerini sağlarken sorunsuz bir deneyim sağlar.


Binance Coin Nasıl Çalışır ve Arkasında Hangi Teknoloji Var?


BNB, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve değeri saklayabilen ve tutabilen ERC20 jetonlarını kullanır. Ancak, önceden mayınlanmış ve ICO aracılığıyla dağıtılmış oldukları için jetonları madencilik yapamazsınız. Dolaşımdaki jetonlar, Binance Borsasında indirimli ticaret için kullanılır. İskonto oranı ilk yıl % 50'den başladı, ancak her yıl yarıya indirilmesi planlanıyor.
Beşinci yıla kadar, jetonun değerini etkileyecek bir indirim olmayacak. Değerin kullanımdan kaldırılmasına karşı koymak için Binance, tokenleri geri satın alıyor ve arzı azaltmak için onları yok ediyor. Kripto para birimi değişimi, dolaşımdaki tokenlerin yarısını ortadan kaldırmayı planlıyor.


Binance Coin Gerçek Para Mı?


BNB'nin temel amacı, kripto para borsası işlemlerini desteklemek ve Binance ekosistemini güçlendirmektir. Şu anda, jeton ticaret indirimleri için de kullanılabilir. Ancak, önümüzdeki birkaç yıl içinde promosyon artık orada olmayacak. Seyahat ve konaklama hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılabilir, ancak şu ana kadar geçerli bir para birimi olarak kabulü düşüktür. Bu yüzden en azından henüz gerçek para olarak kabul edilemez.


Binance Exchange, token'ı yıllarca ayakta tutabilecek çok sayıda finansal ve stratejik desteğe sahiptir. Bu, baskın alternatif para birimlerinin görünümünün önümüzdeki yıllarda değişebileceği anlamına geliyor. Her ay milyarlarca dolarlık kripto işlemleri gerçekleştiren bir borsa tarafından desteklenen bir jetona karşı bahis oynamak akıllıca bir fikir olmayacaktır. Şu anda, BNB geçerli bir para birimi ikamesidir; hatta piyasa kabulü açısından Bitcoin veya Ripple'a yakın bile değil. Ticaret veya başka bir amaç için yüksek likidite arıyorsanız, başka bir dijital para birimi almak isteyebilirsiniz.


Ücretler ve Giderler


Öncelikle dahili değişim kullanımı için yaratıldığından ve madeni paralar önceden mayınlı olduğundan, ağ ile ilgili herhangi bir ücret yoktur. Ancak Binance Coin token satın aldığınızda veya Binance borsasında başka bir alım satım yaptığınızda, alım satım miktarının % 0,1'ini ödemeniz gerekir. İşlemleriniz için BNB ile ödeme yaparsanız,% 50 indirim alırsınız. Örneğin, Binance Borsası aracılığıyla başka bir coin veya geleneksel para kullanarak 100 $ değerinde BNB satın alacaksanız, size 0,10 $ 'a mal olacak. Bununla birlikte, BNB jetonlarıyla ödeme yapıyorsanız, yalnızca yarısını, yani 0,05 dolar veya 5 sent ödemeniz gerekir.


Para birimini farklı hizmetlerde, özellikle seyahat ve konaklama hizmetlerinde de kullanabilirsiniz. Servis ücretleri veya komisyon ücretleri, ilgili satıcılar veya servis sağlayıcı tarafından belirlenir.


Binance Coin'in Faydaları Nelerdir?


Hızlı İşlemler


Borsada işlem yapmak için BNB kullanıyorsanız, platformun saniyede 1,4 milyona kadar siparişi destekleyebilen tescilli eşleştirme motoruna erişebileceksiniz. Her zaman doğru ticareti bulabilirsiniz ve BNB kullanmak bunu daha da hızlı ve güvenilir kılar.


Güvenli ve Güvenilir


Binance'in halihazırda platforma güvenen ve borsanın güvenlik ve koruma özelliklerine güvenen milyonlarca kripto para birimi kullanıcısı ve tüccarı var. Değişim, fonlarınızı güvende tutmak için çok kümeli ve çok katmanlı bir sistem çerçevesi ve Kullanıcılar için Güvenli Varlıklar Fonu (SAFU) kullanır.


Çoklu Kripto Para Birimi Ticareti


BNB'yi kullanarak, hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı bir ticaret eşleştirme sistemine dayanarak borsada 150'den fazla kripto para birimi ile ticaret yapabilirsiniz. Bunun dışında Binance Coin, belirli alım satım gereksinimlerinizi karşılamak için kendi alım satım çiftlerini de alır. Başka hiçbir yere bakmanıza gerek yok.


Ticaret İndirimi


BNB ayrıca işlem ücretinde% 50 indirim almanıza izin verir. 10.000 $ değerinde jeton satın alıyorsanız, geleneksel ödeme modlarında 10 $ ücretlendirileceksiniz. Ancak, BNB kullanırsanız, işlem ücreti yarı yarıya azalır, yani yalnızca 5 $ ödemeniz gerekir.


Binance Coin Harcayın


Binance ekosistemi içinde sorunsuz bir deneyim ve işlem ücreti indirimlerinin yanı sıra, Binance Coin'i başka birçok farklı şekilde de kullanabilirsiniz. Özellikle seyahat ve konaklama endüstrisinde birden çok hizmet sağlayıcı tarafından kabul edilmektedir. BNB kullanarak yemeğinizi satın alın veya yeni evinizi alın.


ICO'lara / IEO'lara Katılın


Binance Launchpad ayrıca yeni ve gelecek bir para biriminde hisse satın almak için BNB tokenlerinizi kullanabileceğiniz yeni token satışlarına ev sahipliği yapıyor. Daha sonra, bu yeni dijital para birimleri, ticaret yapabileceğiniz ve eksiksiz ve sorunsuz bir deneyim sağlayan Binance borsasına eklenir.


Binance Coin Ne Kadar Güvenli?


Veri ihlallerini ve müdahaleyi önlemek için kriptografik şifreleme kullanan Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Blok zinciri merkezi olmadığı için, verileri tehlikeye atmak için hacklenebilecek tek bir merkezi hub yoktur. Bunun dışında Binance kripto para borsası, kişisel bilgilerinizi ve fonlarınızı güvende tutmak için güvenlik katmanları ekleyen güvenlik özellikleri ile kripto alanında güvenilir bir isimdir. Bunlar, iki faktörlü kimlik doğrulama ve SSL sertifikalı şifrelemeyi içerir. BNB'nizi güvende tutmak için cüzdanları da kullanabilirsiniz.


Binance Coin Geliştirme Üzerinde Hangi Takımlar Çalışıyor?


Binance, Çin merkezli ve OKCoin'in CTO'su Changpeng Zhao tarafından kuruldu. Lansmandan sonra Yi He, OKCoin'in kurucu ortaklarından biri olan Binance ekibine de katıldı. Her ikisi de o zamandan beri katlanarak büyüdü ve şu anda ticaret hacmine göre dünyanın en büyük ikinci borsası. Binance Coin, önceden mayınlanmış bir türev kripto para birimi olduğundan ve şu anda arzı sınırlamak için büyük miktarlarda yakıldığından, token'ın kendisinin geliştirilmesi üzerinde çalışan mevcut ekipler yoktur.

Binance Coin İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page