top of page

Neo

NEO Nedir? Nasıl Alınır?
Neo Al

Neo

NEO, 2014 yılında Da HongFei ve Erik Zhang tarafından kurulan açık kaynaklı bir blok zinciri merkezi olmayan uygulama platformudur. 2017'de Antshares'ten NEO'ya yeniden markalaşmasından bu yana.

NEO Nedir? Nasıl Alınır?


NEO, Çin'in Ethereum'a cevabı olarak kabul ediliyor. Her iki kripto para birimi de akıllı sözleşmeler kullanıyor ancak NEO, Ethereum'un ağını iyileştirmek için benzersiz blok zincirinden yararlanıyor. NEO, kendisini akıllı ekonomi için dağıtılmış ağ olarak tanımladı. Akıllı ekonomiyi dijital varlıklar, artı akıllı sözleşmelerle birleştirilmiş dijital bir kimlik olarak tanımlarlar.


5 İlginç NEO Gerçekleri

 


  • NEO, 2016 yılında Antshares adıyla Batı'da ilk kez sahneye çıktı.

  • NEO, blockchain fikir birliği için delege edilmiş Bizans Hata Toleransını (bDFT) kullanır.

  • NEO'nun 2016 ICO'su sırasında 6119 BTC toplandı ve 100 milyon NEO token oluşturuldu.

  • NEO tokenlerinin % 50'si ICO'da satıldı ve diğer% 50'si NEO Konseyi'ne dağıtıldı.

  • NEO, 2017'nin sonunda 5 milyar dolarlık piyasa değeri elde ederek İlk 20 kripto para arasına tırmandı.

  • Kısacası, NEO, Blockchain aracılığıyla gerçek dünya varlıklarının güvensiz alım satımını kolaylaştırmak için kolayca programlanabilen akıllı sözleşmeler kullanan bir kripto para birimidir.


NEO’nun Ağı


NEO’nun ağı iki jeton üzerine kurulmuştur. NEO ve neoGAS (GAS). NEO tokenlerinin tümü, oluşum olayı sırasında önceden mayınlanmıştı. Blok oluşturma, ağ yönetimi ve herhangi bir konsensüs gereksinimi için kullanılan 100 milyon jetonluk bir sabit sınıra sahiptirler.


GAS belirteci, NEO blok zinciri için yakıt görevi görecek ve bir güvenlik biçimi olarak hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. GAS önceden hazırlanmadı ve kaynakları tahsis etmek ve blok zincirinin günlük çalışmasını sürdürmek için kullanılmak üzere tasarlandı. Ayrıca, blok zincirini sürdüren kullanıcıları ödüllendirmek için de kullanılacaktır.


NEO Nasıl Çalışır?


Bu madeni paraya yatırım yapmadan önce NEO'nun nasıl çalıştığını bilmek önemlidir. Bu blok zincirinin daha ince ayrıntılarına çok fazla girmeden NEO blok zincirinde iki token vardır: NEO ve GAS. İlki size NEO blok zincirinin sahipliğini verir. İkincisi, blok zincirindeki işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır, yani GAS jetonları ağı kullanmanıza izin verir.


Bir yatırım teklifi açısından NEO'nun ne olduğu konusunu ele almak açısından, NEO paraları odaklanmanız gereken şeydir. Bunları en iyi borsalardan birinden satın alabilir ve Ledger Nano S gibi bir kripto para cüzdanında saklayabilirsiniz. Her NEO jetonu bölünemez, yani en küçük birim birdir.


Sahip olduğunuz her NEO jetonu için blok zincirinde de bir hisseye sahipsiniz. Dahası, sahip olduğunuz madeni paralar GAS oluşturacaktır. Bu nedenle, ne kadar çok sahip olursanız, blok zincirindeki payınız o kadar büyük olur ve daha fazla GAS üretirsiniz. Tabii ki NEO coinlerinizi de satabilirsiniz. Pazar değiştikçe ve biz 100 milyon token sınırına yaklaştıkça NEO'nun fiyatı artacak. Bu da, yatırımınızdan olumlu bir getiri elde etme şansınız olduğu anlamına gelir.


Akıllı Sözleşmeler: Ethereum'un Tasarımını Temel Almak


NEO, geleceğin ekonomisini yaratmak için Ethereum'un tasarımına dayanıyor. Modern ekonomide temel sorunlardan biri güvendir. Sonuçta, güvenmediğiniz biriyle nasıl iş yapabilirsiniz? Hem NEO hem de Ethereum bu sorunu akıllı sözleşmelerle çözmeye çalıştı. Kullanıcılar bir takas yapmak isterlerse, önce varlıklarını dijitalleştirerek NEO'ya dönüştürürler.


Ardından, merkezi olmayan blok zincirinde depolanan akıllı bir sözleşme oluştururlar. Ardından, ticaret, sözleşmenin tam özelliklerine göre gerçekleştirilir. Bu, tüm ticaretin taraflardan biri doğrudan dahil olmadan yapıldığı anlamına gelir. Blockchain onları bunu yapmaya zorlayacağından, pazarlığın kendi tarafını tutması için başka birine güvenmek zorunda değilsiniz.


NEO’nun Programlama Avantajı


Hem NEO hem de Ethereum akıllı sözleşmeleri programlama dilleri kullanılarak oluşturulmuştur. Aradaki fark, Ethereum'un sağlamlık adı verilen kendi ana dilini kullanmasıdır.


NEO akıllı sözleşmeleri C # ve Java'da yazılabilir ve derlenebilir. Gelecekte geliştiriciler, kullanıcıların Python ve Go'da akıllı sözleşmeler yazabilmesini de istiyor.


Bu, NEO kullanıcılarının diğer projeler için bir geliştirici tutmasına izin verir ve aynı zamanda akıllı sözleşmeler de üretebilir. Bir Ethereum kullanıcısının sadece akıllı sözleşmeler oluşturmak için birini işe alması gerekir.


Dijital Kimlik


NEO ayrıca kullanıcılarını korumaya yardımcı olmak için dijital bir kimlik kullanır. Bireyler ve kurumların tümü kendi dijital kimliklerini edinebilir ve NEO kullanıcıları yalnızca doğrulanmış bir kimliği olan taraflarla ticaret yapmayı seçebilir.


Bu, kullanıcıları dolandırıcılıktan korumaya yardımcı olur ve NEO'nun uluslararası yasalara uymasını kolaylaştırır.


NEO Nasıl Yapılır?


Çoğu kripto para birimi gibi NEO da kendi topluluğu tarafından oluşturulur. Diğer çoğu kripto para biriminin aksine NEO, iş kanıtı yerine bir hizmet kanıtı kavramına dayanır.


Bitcoinler oluşturulduğunda, bunun nedeni ASIC'lerin blok zincirine daha fazla blok ekleyen karmaşık işlemleri çözmesidir. Daha sonra Bitcoin ile ödüllendirilirler. Bitcoin'in aksine, NEO kullanıcıları, işlemleri çözmek için bilgisayarlarını kullanmak yerine sahip oldukları coin sayısına göre ödüllendiriliyor. Bunun yerine, her NEO belirteci, blok zincirinde bir tür paylaşım işlevi görür.


NeoGAS'ı Ödül Olarak Kullanma


Her yeni blok oluşturulduğunda, kullanıcılar neoGAS ile ödüllendirilir. Bu, GAS 100 milyon jetonluk piyasa değerine ulaşıncaya kadar devam edecek. Daha sonra NEO sahipleri işlem ücretlerinin bir kısmı ile ödüllendirilecek.


Blok Oluşturma Hızı


Her 15-20 saniyede bir yeni bir blok oluşturulur ve yaklaşık bir yılda 2 milyon blok oluşturulur. Bu hızda, yaklaşık 22 yıl içinde toplam 100 milyon GAS sınırına ulaşılacak. Yatırımcıların GAS alabilmeleri için NEO'larının borsada değil, kişisel bir cüzdanda tutulması gerektiği unutulmamalıdır.


NEO'nun Fiyatını Ne Etkiliyor?


Tüm kripto para birimleri gibi NEO da piyasanın geri kalanını takip etme eğiliminde olacaktır. Bitcoin fiyatında bir düşüş görürseniz, tüccarlar paniğe kapılırken ve zarar vermeden önce varlıklarını satmaya çalışırken NEO ve diğer altcoinlerin darbe aldığını görmeyi beklemelisiniz.


Çoğu kripto para birimi gibi, NEO da oldukça değişken. Bazı dramatik inişler ve çıkışlar görmeyi beklemelisiniz.


Medya ilgisi


NEO, medyanın ilgisinden de büyük ölçüde etkileniyor. NEO ilk kez Batı manşetlerine çıktığında, altcoin'i satın almak için yalnızca tek bir komisyoncu vardı.


Bu, onu satın almak için aceleye yol açtı ve fiyat tavan yaptı. Başlıklar tarafından yönlendirilen herhangi bir fiyat artışı, tüccarlar kar elde ederken ve token fişlerinin değeri ile uğraştıkça bir düzeltme döneminden geçme eğilimindedir.


Çin


NEO’nun birincil kullanıcı tabanı Çin’dedir. Bu, para biriminin o bölgeden gelen haberlerden daha güçlü etkilendiği anlamına gelir. NEO ile ticaret yapmakla ilgileniyorsanız, Çin'deki gelişmeleri ve Çin hükümetinden gelen tüm düzenlemeleri takip etmeniz gerekecektir.
NEO, Çinli yetkililerle ortaklık kurarsa, değerde büyük bir artış görmeyi beklemelisiniz.


Yönetmelikler


Monero ve Dash gibi, NEO muhtemelen herhangi bir düzenlemeye oldukça dirençli olacaktır. Monero ve Dash’in durumlarında bunun nedeni, para birimlerinin kendilerinin anonimliği teşvik etmesidir, bu da kullanıcıları teorik olarak korur.


NEO durumunda, bunun nedeni, yetkililerle çalışma isteklerini açıkça belirtmiş olmalarıdır. Bu, Çin hükümetinin davalarına daha sempatik bakmasına neden olabilir. NEO için temel itici güçler, Çin'deki pazarın durumu ve bu bölgedeki tüm düzenlemeler olacaktır. Özellikle Çinli işletmelerin NEO'yu standart blok zinciri çözümü olarak benimsemeye başlayıp başlamadığı.


NEO İçin Fiyat Görünümü Nedir?


NEO için fiyat görünümü biraz belirsiz. Kısa vadede, spekülatörler kripto para biriminin geleceğini çevreleyen belirsizlikten yararlandıkça oynaklık görmeyi beklemelisiniz.


Orta ve uzun vadede NEO iki yoldan birine gidecek. Çin hükümetinin kripto para birimi üzerinde tam bir baskıya başlayacağı beklenmedik bir sonuç var. Bu durumda NEO’nun değerinin düştüğünü görmeyi beklemelisiniz. Daha olası bir uzun vadeli görünüm, NEO ve Çin'in bir anlaşmaya varacağı ve para biriminin Çinli şirketler arasında ana akım benimsemeye başlayacağıdır. Bu olursa, değerin patlamasını bekleyin.

Neo Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page