top of page

BitTorrent Coin

BitTorrent Coin Nedir? Nasıl Alınır?
Bittorrent coin Al

BitTorrent Coin

Orijinal BitTorrent protokolünün bir uzantısı olarak tasarlanmış bir şifreleme belirteci. BTT kripto para birimi platformu, protokole daha çeşitli işlevler sağlamak için geliştirilmiştir.

BitTorrent Coin Nedir? Nasıl Alınır?


BTT, 2019'da piyasaya sürüldüğünden bu yana bir süredir kripto pazarına sahip olmayı başardı ve projenin arkasındaki yutturmaca, tüm ilk madeni para teklifinin (ICO) yalnızca 15 dakika içinde satılmasına ve bu süreçte yaklaşık 7,2 milyon dolar artmasına neden oldu. BitTorrent belirtecinin fiyatı, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra yükseldi ve BTT haberlerine medyanın yoğun ilgisini çekti. BitTorrent Token nedir? Bu yazıda, BitTorrent belirtecini açıklayacağız ve size tüm BitTorrent (BTT) belirteç ayrıntılarına daha derin bir bakış sunacağız.


BitTorrent (BTT) Nedir?


BitTorrent, günümüzde birçok internet kullanıcısına tanıdık gelebilir. 100 milyondan fazla internet kullanıcısından oluşan bir toplulukla dosya paylaşımı için eşler arası bir iletişim protokolüdür. Protokol, Bram Cohen tarafından kurulan ve San Francisco, CA'da bulunan bir Amerikan şirketi olan BitTorrent, Inc. tarafından başlatıldı.


Tüm BitTorrent platformunun Tron Vakfı tarafından satın alınmasından sonra, bu adımı, protokolün parasal bir teşvik olarak uyguladığı BitTorrent kripto para biriminin yakın zamanda tanıtımı izledi. Bu nedenle, BitTorrent Token'ı (BTT) anlamak için, ilk önce, orijinal BitTorrent ağı ve BitTorrent'in ne için kullanıldığı hakkında bazı temel bilgilerden haberdar olmanız gerekir.


BitTorrent Nasıl Çalışır?


BitTorrent, en büyük merkezi olmayan dosya paylaşım protokolüdür. Blockchain ağına benzer şekilde, BitTorrent, birden çok yönetim organı, kullanıcıların rastgele oluşturulmuş hatlar aracılığıyla korunması (kimliklerini gizlemeye izin verir) ve merkezi bir varlık olmadan merkezi olmayan paylaşım sistemi gibi bazı özellikleri paylaşır.

BitTorrent protokolü şu şekilde çalışır;


Torrent olarak bilinen BitTorrent protokolü içinde barındırılan dosyalar, BitTorrent kullanıcılarının bunları daha verimli bir şekilde indirebilmeleri için birkaç parçaya bölünüyor.


BitTorrent ağı, yükleyiciler ve indiriciler arasında hızlı ve ucuz bir P2P dosya paylaşımı uygular.


BitTorrent aracılığıyla belirli bir dosyayı indirdiğinizde, aslında birçok tohumdan o dosyanın ayrı parçalarını alırsınız. Ve belirli bir dosya için tüm ekiciler ve indiriciler ağına sürü adı verilir.


BitTorrent'in dağıtılmış yapısı, internet tıkanıklığını azaltarak büyük dosyaları ucuz ve verimli bir şekilde yüklemenize ve indirmenize olanak tanır. Ancak BitTorrent ağının hayatta kalmak için tohumlara ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır.


TRON platformu tarafından desteklenen BTT coin'i piyasaya sürdükten sonra BitTorrent, kripto para birimi endüstrisinde öne çıktı. BitTorrent Token (BTT), BitTorrent'in resmi parası olarak oluşturulduğu için. Şimdi, BitTorrent hakkında sağlam bir bilgi edindikten sonra, BitTorrent Token ve BTT coin nedir?


BTT Token Nedir?


Daha önce de belirttiğimiz gibi, BitTorrent'in sistemin hayatta kalması için tohumlara ihtiyacı var. Ancak orijinal BitTorrent protokolünde ekiciler için herhangi bir parasal teşvik olmadığından, birçok sürü genellikle kısa bir süre sonra ölür.


Bu sorunu çözmek için BTT Kripto Para projesi, BitTorrent kullanıcılarına tohumlama ve dosya barındırma gibi altyapı hizmetleri sunmaya devam etmeleri için ödüller sunuyor. BitTorrent Token (BTT), Tron blok zincirinin bir parçası olduğu için bir TRC-10 jetonudur, çoğu jeton ise Ethereum blok zincirine dayandıkları için ERC20'dir.


Ve bu, BitTorrent şirketinin kendisinin Tron'un kurucusu Justin Sun'a (140 milyon dolarlık bir satın alma anlaşmasının parçası olarak) ait olduğu düşünüldüğünde mantıklı geliyor. Bu nedenle, BTT altcoin, ağda dosya paylaşım hizmetlerini kullanan kişileri hedefliyor.


BTT belirteci eklemek, bilinen protokolün mevcut BitTorrent ağındaki bant genişliği ve depolama kaynakları için belirteç tabanlı bir ekonomi oluşturma olasılığını artırır ve bu da ağ katılımcılarının bant genişliği ve depolama paylaşımının değerini yakalamasına olanak tanır. Kullanıcılar, yavaş indirme ve fazla zaman kullanılamayan dosyalar gibi zorlukların farkındadır. Bu nedenle, paylaşmaları için teşvikler oluşturmak, jetonun tüm ağ için daha hızlı indirme ve daha uzun kullanım ömrü sağlamasına olanak tanır. BitTorrent belirtecinin birincil kullanım durumu, BitTorrent platformunda dosya tohumlamaya devam etmektir. Bununla birlikte, BTT spekülasyon, yatırım ve normal bir dijital para birimi gibi başka amaçlar için de kullanılabilir. Özetlemek gerekirse, BitTorrent kripto para biriminin temel artıları ve eksileri şu şekildedir;


Artıları


BTT paraları, BitTorrent ekosisteminin iyileştirilmesine katkıda bulunur.
Son derece geniş bir kullanıcı tabanını hedefler.
Dağıtılmış içeriği paylaşma ve tohumlama yoluyla para kazanmanın bir yolunu sağlayarak platform kullanıcılarına ek BitTorrent özellikleri sunmak.
Kullanıcıların az miktarda BTT belirteci harcayarak daha yüksek hızda dosya indirmesine olanak tanır.


Eksileri


BTT belirtecinin BitTorrent ağını hızlandıracağını hiçbir şey garanti edemez.
Katılımın çoğu BitTorrent kullanıcılarından değil, kripto yatırımcılarından geliyor. Bununla birlikte, proje geliştirme aşamasındadır ve BitTorrent ekibi, kripto endüstrisi ile torrent kullanıcıları arasında bağlantı kurmayı umuyor.


BitTorrent Hızı Nedir?


TRON Foundation ve BitTorrent, torrent dosyalarının indirilmesini optimize etmek için kullanılabilecek bir yazılım olan BitTorrent Speed hizmetini sağlar. Kullanıcıları BitTorrent (BTT) belirteçleri ile birbirine bağlar ve ödüllendirir ve popüler BitTorrent istemcisine entegre edilebilir.


BTT belirteci BTT hız modelini güçlendirecek, çünkü BitTorrent kullanıcıları daha hızlı indirmelere erişmek için BTT belirteçlerini harcayabilirler. Veya ekici olarak dosya dağıtımından para kazanabilirler.


BitTorrent Speed ile eşler arası ağlardaki BitTorrent indirme hızları daha hızlı hale gelebilir ve daha kolay erişilebilir hale gelebilir. BitTorrent Hızını kullanarak indirme optimizasyonu, dosyayı kullanan kişi sayısına ve jetonlarla teklif verme sayısına bağlı olarak değişecektir. Artık BitTorrent topluluğunun bir parçası olabilirsiniz. 


BitTorrent Kullanmaya Nasıl Başlanır?


BitTorrent kullanmak istiyorsanız;


Dosya indirmek için, çok geniş BitTorrent topluluğu aracılığıyla ilgilendiğiniz içeriğin torrent bağlantılarını bulabilirsiniz. Bir .torrent dosyası indirin, ardından indirme ilerlemenizi görebileceğiniz μTorrent istemcisine sürükleyip bırakın.
İçeriğinizi paylaşmak için kendi torrent bağlantınızı oluşturabilir ve bağlantılarınızı paylaşabilirsiniz. Dosyalarınızı BitTorrent platformunda tohumlayarak BTT kazanabilirsiniz.


BitTorrent, çevrimiçi içeriğin küresel dağıtımının neredeyse dörtte birini sağlar ve dünya çapındaki tüm internet trafiğinin tahmini % 3,35'ini yönetir. Ancak, bu BTT token projesinin başarısı için çok önemli olmayacak.


Kullanıcılar, dosyaların alternatif yolla ortaya çıkmasının bir sonucu olarak, veri aktarımının hızının düşmesine neden olan dosyaları siler. Ancak, BitTorrent ekibiyle birlikte TRON ekibi, BTT'nin benimsenmesini ölçeklendirmek ve sayıları zaman içinde giderek artan milyonlarca kullanıcıyı hedefleyen hizmetler sunmak için tüm hızıyla çalışıyor.


BTT Nereden Alınır?


BTT satın almak için takas seçenekleriniz neredeyse sonsuzdur. UpBit şu anda KRW ile bir çift olarak en yüksek BTT işlem hacmine sahip.
Muhtemelen herhangi bir KRW'ye sahip olmadığınız için, BTT alım satımınız için Binance'a bakmalısınız. Platformdaki BTC, BNB ve çeşitli sabit paralar karşılığında kullanılabilir. 


BitTorrent (BTT) ve kurucusunu çevreleyen tartışmalara rağmen, proje aslında gerçekten umut verici. BTT'nin küresel ölçekte gerçekten çalışan bir ürünü var ve halihazırda BitTorrent protokolünü aktif olarak kullanan 138 ülkede 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşma potansiyeline sahip. BTT'nin BitTorrent ekim makinelerine sağladığı parasal teşvik, BitTorrent protokolünün genel verimliliğini gerçekten işe yarıyor ve geliştiriyor. BTT'nin benimsenme sürecinde nasıl büyüdüğünü ve gelecekte hangi yeni ürünlerin piyasaya sürüleceğini görmek ilginç olacak. Sonuç olarak, BTT gerçek bir kullanım senaryosu, gerçek benimseme ve gerçek potansiyele sahip gelecek vaat eden bir projedir.

BitTorrent Coin Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page