top of page

VeChain

VeChain Nedir? Nasıl Alınır?
VeChain Al

VeChain

VeChain, Enterprise Adoption tarafından yönlendirilen dünyanın önde gelen blockchain uygulama platformu.

VeChain Nedir? Nasıl Alınır?


Uzun bir kurumsal iş ortakları listesi ve piyasa değeri tarafından dünyanın en büyük 20 kripto para biriminden biri haline gelen yerel bir token (VET) ile VeChain, son zamanlarda bol miktarda heyecan yaratan bir blockchain platformudur. Veri yönetimi ve Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümlerine odaklanan ve merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için bir platforma dönüşme planları olan VeChain, çok çeşitli gerçek dünya kullanım durumları sunar. Tüm bunların arkasındaki platforma, nasıl çalıştığına ve VET tokenlerinin denkleme nerede uyduğuna daha yakından bakalım.


VeChain Nedir?


VeChain, ürünlere ve bilgiye odaklanmış bir blockchain şirketidir. VeChain kendi ifadesiyle, “kendi kendine dolaşan ve ölçeklenebilir olan, güvensiz ve dağıtılmış bir iş ekosistemi oluşturmaya çalışıyor”. Kripto dünyasındaki diğer birçok projenin aksine, VeChain'in aslında çalışan bir ürünü var.


Bir ürüne benzersiz bir kimlik atamayı ve onu bir NFC yongası veya RFID izleyici gibi bir VeChain akıllı yonga izleyici ile donatmayı içerir, böylece herhangi bir ürünün ayrıntıları toplanabilir, depolanabilir ve kolayca incelenebilir. Bu, işletmelerin ve bireylerin bir tedarik zinciri aracılığıyla ürünleri takip etmesine, ürünlerin gerçekliğini doğrulamasına ve sahtecilikle mücadele etmesine olanak tanır. VeChain'in teknolojisi halihazırda soğuk zincir lojistiği, lüks ürünler, sağlık hizmetleri, moda ve diğer birçok sektör gibi alanlarda kullanılıyor.
Bununla birlikte, kendi blok zincirinin yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte VeChain, kurumsal düzeyde dapp'ler için bir platforma dönüşmeye hazırlanıyor. Bu, Ethereum ve EOS gibi diğer dapp platformlarıyla rekabet ettiğini görecek.


VeChain, VeChain Thor Olacak


Şubat 2018'de VeChain resmi olarak VeChain Thor olarak yeniden markalandı. Yeni bir isim ve logodan çok daha fazlası olan yeniden marka, VeChain'in kendi sözleriyle, “özel bir blok zincirinden, merkezi olmayan bir defterde, kamuya açık uygulamalara hizmet veren nitelikli, merkezi olmayan bir uygulama platformuna, dünyanın iş tanımını nasıl değiştirebileceğine dair tam bir yenilemeydi. 


Bunların hepsi oldukça ağız doludur, ancak VeChain Thor'un Thor blok zinciri olarak bilinen yeni bir blok zincirine sahip olacağı gerçeğine işaret ediyor. Haziran ayında piyasaya sürülecek olan yeni ana ağ, dapp'lerin oluşturulması ve konuşlandırılması için tasarlanacak. VEN jetonları, lansmandan sonra gerçekleşmesi planlanan jeton takası ile VET jetonları haline gelecek.


VeChain Tokenleri (VET) Nedir?


VeChain jetonu (VET), VeChain ağının yerel para birimidir ve bir değişim birimi olarak kullanılır. Bu belirteçler, VeChain platformundaki tüm işlemleri ve hizmetleri gerçekleştirmek için gereklidir. 


Ancak, Thor blok zinciri başladığında VET tokenlerinin yakında VET tokenleri haline geleceğini ve bu blok zincirini kullanma hakkını temsil edeceğini unutmayın. Thor platformu ayrıca ikinci bir jeton olan Thor Power (THOR) kullanacak. THOR, NEO sahiplerinin GAS ürettiği gibi, VET tokenleri tutularak oluşturulabilir ve akıllı sözleşmeler ve uygulamaları dağıtmak için kullanılacaktır.


VeChain Hangi Sorunları Çözmeyi Hedefliyor?


VeChain platformunun ana odak noktası, perakendecilerin ve tüketicilerin satın aldıkları ve sattıkları ürünler hakkında güvenilir ve doğru bilgilere erişimini sağlamaktır. Bu içerir;


Ürünlerin meşruiyetini ve kalitesini temin ederek sahteciliğin önlenmesi
Tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırmak için tedarik zinciri boyunca ürünleri baştan sona takip etmek


Ürün alıcılarına bir ürünün nerede yapıldığı, nasıl yapıldığı ve önlerindeki mağazaya nasıl sevk edildiği hakkında daha fazla bilgi verilmesi
VeChain Thor'un yaklaşan lansmanı ve dapps dünyasına genişlemesi ile platform, iş süreçlerini Thor blok zinciri ile entegre eden işletmelerin kendi uygulamalarını oluşturmasına ve çalıştırmasına izin verecek.

 

VeChain, platformda çalışacak olan bazı dapp'larını çoktan duyurdu;
VeVid, sistemin üyelerini doğrulamak için kullanılan bir dijital kimlik ve KYC sistemi


VeVot, işletmeler için bir oylama sistemi


Blockchain üzerindeki akıllı sözleşmeleri onaylayacak VeSCC


VeChain Nasıl Çalışır?


VeChain'in ürün bilgilerinin izlenmesine ve yönetilmesine nasıl yardımcı olduğunu anlamak için bir şişe şarap örneğini ele alalım. VeChain’in izleme ve kimlik doğrulama platformunu kullanarak, üretim sürecinin her aşamasında şarapla ilgili veriler toplanabilir ve blok zincirinde saklanabilir.


İlk olarak, bir şişe şarap için benzersiz bir ürün kimliği oluşturulur ve buna bir QR kodu veya bir NFC çipi gibi bir izleme mekanizması takılabilir. Nakliye şirketleri daha sonra şişe tedarik zincirinde hareket ederken defterdeki lojistik ayrıntıları güncelleyebilir ve üreticiler ürünlerini yaşam döngülerinin başından tüketiciye ulaşana kadar takip edebilir. Sonuç olarak, işletmeler ve tüketiciler, ürünle ilgili geniş bir bilgi yelpazesine QR kodunu veya NFC çipini tarayarak hızlı bir şekilde erişebilirler.


VeChain Ekibi Ve Geçmişi


2015 yılında kurulan VeChain, blockchain endüstrisindeki en eski oyunculardan biridir. Çin, Fransa, Singapur ve Japonya'da ofisleri bulunan VeChain, ilk olarak Çin'in en büyük blockchain şirketlerinden biri olan BitSe'nin bir yan kuruluşu olarak başladı.


Proje, Temmuz 2017'de kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak Singapur'da kurulan VeChain Vakfı tarafından da destekleniyor. CEO Sunny Lu, Fortune 500 şirketlerinde BT yöneticisi olarak on yıldan fazla deneyime sahipken, CFO Jay Zhang, PwC ve Deloitte'de üst düzey yönetici olarak 14 yıldan fazla deneyime sahiptir.


Önemli Ortaklıklar


VeChain, gelecekteki büyümeyi ve benimsemeyi desteklemeye yardımcı olmak için, aşağıdakilerle yapılan anlaşmalar dahil olmak üzere birkaç etkileyici ortaklık kurdu;


PwC. Mayıs 2017'de VeChain, "Hong Kong ve Güney Doğu Asya pazarlarında blockchain uygulamasını hızlandırmak için" PwC'nin kuluçka programının bir portföy şirketi oldu.


DNV GL. Ocak 2018, VeChain’in sertifikasyon hizmeti sağlayıcısı DNV GL ile ortaklığının duyurusuna tanık oldu.


Fanghuwang. Yine Ocak 2018'de duyurulan, KOBİ mülk ipotek odaklı borç veren Fanghuwang ile bu ortaklık, ikincisinin müşteri verilerini daha etkili bir şekilde toplamasına, yönetmesine ve kullanmasına yardımcı olmak için tasarlandı.
Gui'an (akıllı şehir projesi). Bu anlaşmanın bir parçası olarak VeChain, Çin'in doğusunda bir şehir olan Gui'an hükümetinin blockchain teknolojisi ortağı olma görevini üstlendi.


Nelere Dikkat Edilmeli?


Herhangi bir VET jetonu satın almayı düşünüyorsanız dikkate almanız gereken birkaç önemli husus vardır. Birincisi, basitçe, hala devam eden bir çalışma olduğu gerçeğidir. VeChain Thor blok zinciri tamamen piyasaya sürülene kadar, etkinliği ve vaat edildiği gibi işlev görme yeteneği hakkında hala soru işaretleri olacaktır. Aynı zamanda, VeChain'den VeChain Thor'a uzun süredir yeniden markalaşma, mevcut ve potansiyel olarak yeni token sahipleri arasında kafa karışıklığı yaratan başka bir güçlüktür.


Dikkate değer ikinci konu, VeChain'in diğer kripto projelerinde karşılaşacağı rekabet. Tedarik zinciri yönetimi ve ürün bilgisi cephesinde, Waltonchain ve Modum gibi projeler pazar payı için rekabet edecek.


VeChain, dapp'lere doğru evrimini sürdürürken, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimini barındıran platform olan Ethereum ve EOS ve NEO gibi diğer büyük oyuncularla da savaşması gerekecek. Rekabete ayak uydurma yeteneği, VeChain'in ulaştığı benimseme düzeyini ve dolayısıyla yerel tokenine olan talep düzeyini belirlemek için çok önemli olacaktır.


VeChain hakkında beğenilecek çok şey var. 2017'den beri var. Kripto Para dünyasında uzun zamandır ve zaten çalışan bir ürünü, bazı büyük isim ortaklıkları ve gelecek için büyük planları var. Bununla birlikte, projeyi çevreleyen, yalnızca Thor'un devam eden yeniden markalamasıyla değil, aynı zamanda dapp'lara genişlemesiyle de bir miktar belirsizlik var. Bu platform için geleceğin tam olarak ne beklediğini göreceğiz, bu nedenle herhangi bir token alıp almayacağınıza karar vermek için kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

VeChain Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page