top of page

Holo

Holochain nedir nasıl alınır
Holo Coin Al

Holo

Blokların Dışında Düşün - ölçeklenebilir dağıtılmış bilgi işlem

Holo nedir? Nasıl Alınır?

 

Holochain web sitesine giderseniz, büyük ve cesur tutkuları olduğunu göreceksiniz. Bir para birimi sistemi, çevrimiçi bir veri depolama sistemi, kimliğinizi yönetmenin bir yolu, bir sosyal ağın temeli ve daha fazlasıdır. Holochain, blockchain tabanlı bir hizmet olarak herhangi birinin önerdiğini duyduğunuz hemen hemen her şeyi, bunu da sunacaklarını iddia ediyor.


Çoğu blok zinciri şirketi belirli bir hizmete odaklanırken ve belki de bir veya iki diğer potansiyel kullanım durumuyla bazı çakışmalar yaşarken, Holochain internetin temellerini yeniden yazmayı planlıyor. Bu tutkunun anlamı, internette bir hizmet olmuş veya olabilecek herhangi bir şeyin bir Holochain vakfından inşa edilebileceğidir.


İnternetin neden revizyona ihtiyacı var? Temel olarak, internetin doğası sunucu ve istemcidir. Bilgi merkezi olarak saklanır ve talep eden kişilere sunulur. Bu, sunucuları çalıştıran ve verileri barındıran kişilerin değer kazandığı bir güç dinamiği yaratır ve genellikle bununla birlikte zenginlik ve güç gelir.


Tersine, verileri depolamak zorlu bir görev olabilir ve insanları güvenlik sistemleri kurmaya ve altyapıya büyük miktarlarda para yatırmaya zorlayabilir. Bu, daha önce yetkilendirilmiş kişilerin lehine olan giriş engelleri yaratır. İnternet genellikle demokratik bir teknoloji olarak görülüyor, ancak zaman geçtikçe, bu kavram, herkesin erişmek isteyeceği verileri kullanılabilir hale getirmenin pratikliği tarafından zorlanıyor.


Holochain'den Önce Merkezi Olmayan İnternet


Geçmişte eşler arası çözümlerde sunulan veri paylaşım yöntemleri vardı, özellikle de dosyaları parçalara ayırabilen ve birden çok sunucuda paylaşabilen BitTorrent protokolü. Yine de BitTorrent'in zayıf noktası, tüm dosya parçalarının IP adreslerine göre konumlandırılması gerektiğidir, böylece sonuçta tüm trafik izlenebilir ve katılımcılar veya en azından bilgisayarları tanımlanabilir.


Bir diğer eşler arası teknoloji, sunucuları bağlantılarını aktaran Tor ağıdır ve yaptıkları gibi, nereden bağlantı aldıklarıyla ilgili verileri iletmezler. Tor ağı, birden çok giriş ve çıkış arasında veri taleplerinin yönlü yolunu gizlemek için birden çok sunucu bağlantısından da yararlanabilir.


Bu, veri bağlantısını yalnızca bir adım geriye izleyebileceğiniz ve bir adımın, karmaşık, dolambaçlı bir rotanın sonuncusu olduğu anlamına gelir. Ancak, bir Tor ağı, sunucu depolama sorununu çözmek için hiçbir şey yapmaz. Tor ağında istenen veya sunulan veriler bir yerde saklanmalıdır. Blockchain teknolojisi, genel olarak internette ortaya çıkan temel merkezileştirme problemlerini çözerek, verileri hem özelleştirmek hem de parçalamak için şu anda uygulanabilir tek yaklaşımdır. Holochain, blok zinciri çözümünün internetin tamamına yayılmasına öncülük edecek kişi olmayı umuyor.


Holochain Ne Yapar?


İnsanların, mevcut blockchain tekliflerinden herhangi birinin, ister küresel bir para birimi, ister küresel olarak dağıtılmış akıllı sözleşme sistemi veya başka bir şey olsun, kendi niş pazarlarının veri akışını idare etmek için gerekli seviyelere ölçeklenip ölçeklenemeyeceği konusunda soruları var. Bununla birlikte, çoğu blok zincirinin girmek istediği pazarlar büyük olsa da ve ölçeklendirme sorunları ciddi bir endişe kaynağı olsa da, internette herkesin yaptığı her şeyi idare edebilecek bir seviyeye ölçeklemeye çalışmakla karşılaştırıldığında pratikte hiçbir şey değildir.


Herhangi bir niş blok zincirinin sözünü nasıl yerine getireceğine dair şüpheler varsa, Holochain internetin bütünüyle başa çıkmayı nasıl umabilir? Holochain’in önerisinin anahtarı, esasen dağıtılmış blok zincirleri çalıştırmaktır. Sistemi BitTorrent, GitHub ve Blockchain'den türetilen kanıtlanmış teknolojilerin bir kombinasyonu olarak tanımlarlar.


Spesifik olarak, Holochain ağında, her düğüm kendi zincirini çalıştırır, tıpkı GitHub geliştiricilerinin kendi kaynak kod kopyalarını oluşturduğu gibi ve bunları merkezi bir depodan içeri ve dışarı teslim edebilir. Holochain, BitTorrent'ten "dağıtılmış karma tablo" (DHT) adı verilen, anahtarları kullanarak veri depolamanın bir yolu olan şeyi kullanır, ancak verilerin gerçek konumu birçok konuma yayılabilir. Ve tabii ki, merkezi sunuculara ihtiyaç duymadan güvenli depolamaya izin veren blockchain teknolojisi var.


Bu metodoloji, hem geliştiricilerin hem de kullanıcıların merkezi, GitHub benzeri depodan uygulamaları başlatmasını ve bunları yerelleştirilmiş blok zincirlerinde çalıştırmasını hızlandırmak ve kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Sizinle tamamen ilgisi olmayan uygulamalardan yanıt verme açısından etkilenebilecek daha büyük, evrensel bir blok zincirinden onay beklemek zorunda kalmamak, daha az bekleme süresi yaratır. 


Bununla birlikte, muhtemelen bir aşırı basitleştirme olsa da, temel öncül, Holochain'in, blok zincirlerinden önce gelen eşler arası ağ sistemlerine benzer bir organizasyon sistemi altında birbirine bağlanmış birçok eşzamanlı blok zinciri çalıştıran bir sistem olacağıdır. Tek tek blok zincirlerinin gerçekleştikleri anda her bir işlem üzerinde anlaşmak için bir araya gelmesi gerekmeden, sistem potansiyel olarak herhangi bir dereceye, hatta tüm internetin boyutuna kadar ölçeklenebilir.


Holochain Tarihi


Holochain, köklerinin 2008 mali krizinden ve kilit üyelerin daha iyi bir internetin “hayalini kurduğu” Bitcoin'in gelişinden öncesine dayandığını iddia ediyor. Holochain projesinin kurulmasına hangi üyelerin atıfta bulunabileceği ve yollarının tam olarak ne olduğu belirsiz. Para birimleri oluşturmak için bir dizi açık kaynaklı uygulamalar ve geliştirici araçları olan Metacurrency adlı bir projeye bağlantıdan bahsediyorlar.


Herhangi bir ayrıntı olmadan, köklerin Bitcoin'den öncesine döndüğü iddiaları, yalnızca, yetenekli girişimcilerin mevcut kripto para çılgınlığı ruhunda bir araya gelip bundan faydalanmaya çalıştığı oldukça tipik bir hikayede ekstra meşruiyet beyan etme girişimi gibi görünüyor. 


Holochain Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?


Holochain jetonu HOT, Mart 2018 ICO'ları için Holochain projesini finanse etmek için oluşturulan bir ERC-20 jetonudur. Mevcut 250 milyar token var ve bunlar HotBit, IDEX ve LATOKEN üzerinden alınıp satılabilir.


HOT belirtecinin Holofuel adında bir ana ağ belirteci ile takas edilmesi amaçlanıyor ve bunun gerçekleşeceği kesin zaman şu anda belirtilmemiştir. Holofuel, Holochain ana ağındaki işlemler için ödeme yapmak ve temel olarak Holochain ekosistemini finanse etmek ve beslemek için kullanılacak. O zamana kadar HOT sadece bir yer tutucudur.


Holochain, yalnızca konsept kanıtlarını oluşturmak ve değerlerini teknik bir temelde belirlemekle kalmayıp, aynı zamanda bunu yaygın bir şekilde benimsemek için de işini kesinlikle kendisi yapıyor. Holochain'in hizmet verebileceğini iddia ettikleri her uygulama için, özellikle bu hizmete odaklanan bir rakip var, bu da tüm cephelerde son derece odaklanmış, uzmanlaşmış rakipler tarafından güçlü bir rekabetle karşılaşacakları anlamına geliyor.


Genelci yaklaşımları, hizmetler arasında diğer özel projelerin taklit edemeyeceği sinerji oluşturma avantajına sahip olabilir, ancak durumun bu olup olmadığını görmekten çok uzaktayız. Ayrıca blok zincirleri dünyasında, zincirler arasında birlikte çalışabilirlik sağlamayı amaçlayan ve sinerjik avantajı tartışmalı hale getirebilecek hizmetler vardır. Holochain'in, gerçekten merkezi olmayan, demokratik, adil bir şekilde dağıtılmış, ancak güvenli bir internetin ardındaki büyük vizyon, herkesin ve herkesin geride kalabileceği bir vizyondur. Bu büyük bir hayal ve gerçekleşirse tüm yatırımcılar için büyük bir kazanç. Ancak bu, gerçekten sabırlı yatırımcılar için uygun, inanılmaz derecede uzun vadeli bir oyundur.


Holo'ya Yatırım Yapmaya Değer Mi?


Holochain, Ethereum gibi normal blok zincirlerinden sıyrılmak isteyen çok iddialı bir projedir. Merkezi olmayan bir model yerine, daha yalın, daha verimli bir ağ oluşturmak için dağıtılmış bir model kullanır. Ancak, projenin yüksek beklentileri karşılayıp karşılamayacağı henüz belli değil. Mainnet henüz başlamadığı sürece, tahminler zordur. Bu bakımdan, her şeyden önce, gelecek yıllarda ne kadar iyi gelişeceğini göstermesi gereken ilginç bir proje.

Holo Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page