top of page

Ethereum Classic

Ethereum Classic Nedir? Nasıl Alınır?
Ethereum classic Al

Ethereum Classic

Ethereum Classic, akıllı sözleşme işlevselliğine sahip açık kaynaklı, blok zinciri tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur.

Ethereum Classic Nedir? Nasıl Alınır?


Kripto para dünyasında, herkes Ethereum ve Bitcoin hakkında bilgi sahibidir ve dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum'un, popüler olarak Ethereum Classic olarak bilinen daha genç bir kardeşi vardır. ETC olarak da kısaltılan Ethereum Classic, zincirin orijinal Ethereum (ETH) ve yeni Ethereum Classic'e (ETC) bölünmesine yol açan orijinal Ethereum zincirindeki hard fork'un bir sonucudur. Ethereum Classic'in Yaratılışı: Ethereum sadece bir para birimi değil, bir platformdur. Tıpkı internete erişmek için Chrome veya Firefox'a (web tarayıcısı) ihtiyaç duyduğu gibi, benzer şekilde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için Ethereum platformuna ihtiyacınız var. Kripto para birimi ekosistemindeki bir sözleşmenin yasallaştırılmasını zorunlu kılan akıllı sözleşmeler üzerinde çalışır. 2015 yılında, Ethereum'da sonsuza kadar devrim yaratmayı ve değiştirmeyi amaçlayan Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) kuruldu. Bu platformda uygulama geliştirmek isteyen herkese parasal yardım sağlamak için dağıtılmış bir risk sermayesi fonu açmayı hedeflediler, ancak milyonlarca dolar değerinde Ethereum'u alan bir hack, o andan itibaren tarihi sonsuza dek değiştirdi. 


Ethereum Classic, Ethereum Classic çatalı ağı ikiye böldükten sonra ortaya çıktı, ancak aynı anda tüm kullanıcıların yükseltmesini gerektirdi. Bir iPhone güncellemesi gibidir, ancak geriye dönük olarak uyumlu değildir, bu nedenle ya tüm kullanıcıların güncelleme yapması gerekir ya da bazıları ağdan ayrılmayı tercih edebilir. Ethereum ve Ethereum Classic durumunda tam olarak olan buydu. ETH vs ETC veya Ethereum vs Ethereum classic, kripto para birimi kavramından bu yana her zaman tartışmalı bir konu olmuştur. Çatala karşı çıkan Ethereum klasik madencileri ve toplulukları, orijinal Ethereum'a sadık kalmaya karar verdi ve adını Ethereum Classic (ETC) olarak değiştirirken, çatalı destekleyenler Ethereum'a geçti. 


Ethereum Klasik Cüzdanlar


Ethereum Classic'i ve hatta diğer kripto para birimlerini saklayabileceğiniz hem çevrimiçi hem de çevrimdışı birçok Ethereum Classic cüzdanı vardır. Jaxx ve Electrum gibi Ethereum Classic Online Cüzdanları iki popüler yazılım cüzdanıdır. Uygulama olarak kolayca bir cep telefonuna indirilebilirler. Coinbase, Ethereum Classic'i satın alabileceğiniz ve aynı zamanda saklayabileceğiniz çevrimiçi bir cüzdandır. Piyasadaki popüler bir çevrimiçi cüzdandır. Bazı Ethereum Classic kağıt cüzdanları ve donanım cüzdanları da var. Bazı popüler isimler, bir kalem sürücü veya flash sürücü gibi kolayca saklanan Nano Ledger S, Trezor ve KeepKey'dir. Burada, kripto para biriminizi kaybetme riski olmadan güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Ethereum Classic borsaları ile her zaman paranızı kaybetme riski vardır çünkü her zaman hacklenme riski altındadırlar. Ancak çevrimdışı cüzdanlarda bu risk tamamen ortadan kalkar.


Ethereum Classic'in Artıları ve Eksileri


ETC'nin (Ethereum Classic) artıları, amaçlanan blok zincirinin orijinal doğasına sadık kalmasıdır. ETH'nin (Ethereum) bir platform olarak ve bir kripto para biriminin başladığı temel değerleri korur. Greyscale Investments LLC, popüler kripto borsası ALFAcashier ve diğerleri gibi bazı büyük oyuncular. Ancak eksileri, Ethereum blok zincirinde gerçekleşen güncellemelere erişememesidir. Ethereum Classic'in itibarı genel olarak hoş veya olumlu değil. Bunun nedeni, bazı insanların hard fork'u desteklemeyen ve orijinal ağda kalanların dolandırıcı olduğunu düşünmesi ve saldırının Ether topluluğuna bir hakaret olarak görülmesidir. Ethereum Classic'i gönülden destekleyen madenciler ve topluluklar hakkında kimsenin ne söyleyeceği önemli değil, Ethereum değişmezlik politikasına meydan okudu ve karşı çıktı ve bir şekilde temel unsurlarından biri olan tartışmasızlığı tutan blok zinciri ilkesine de meydan okuyor.


Ethereum Classic (ETC) Satın Alma Nedeni


Bu noktada Ethereum Classic'i satın almanın en iyi nedeni düşük fiyatıdır. Bir yatırımcı bir kripto para birimine girdiğinde ve miktar olarak daha fazla para satın aldığında, düşük bir artış ona daha iyi karlar sağlayabilir. ETC'nin fiyatı şimdilik düşük ve Ethereum'un yıllar önce olduğu yer burası. Şu an itibariyle çok az kişi kripto para birimine yatırım yapmıştır. Yatırımcı sayısı arttıkça, her kripto para biriminin fiyatı da artacak. Ethereum Classic, güçlü bir desteğe veya sınırlı desteğe sahip olmayan diğer tüm yeni kripto paralardan daha iyi bir seçenektir. Ethereum Classic'in geleceği iyimser ve kaynaklara inanırsanız yükselen bir trend görebilir.


Ethereum Classic Güvenle Saklama


ETC'nizi güvenli bir şekilde saklamak için uyumlu bir cüzdan kurmak çok önemlidir. Bunlar, yatırımınızı tutmanıza ve potansiyel hırsızlardan korumanıza izin verecektir.


Web Cüzdan


Web cüzdanları, komisyoncu ve değişim platformlarına dahildir. Ethereum Classic ve diğer kripto para birimlerini depolamanın uygun yollarını sağlarlar, ancak mevcut diğer seçeneklerden bazıları kadar güvenli değildirler. Ayrıca, borsaların bazen tamamen devre dışı kaldığı unutulmamalıdır, bu nedenle bu da dikkate alınmalıdır. Kolayca erişilebilir bir seçenek, ancak mevcut en güvenli cüzdan değil.


Mobil Cüzdan


Mobil cüzdanların mobil cihazlarla kullanılması amaçlanmıştır ve mobil üzerinden kripto para ticareti patladıkça giderek daha popüler hale gelmiştir. Bu mobil ürünlerde yerleşik üstün güvenlik hükümleri vardır, ancak mobil cüzdanlar, bilgisayar korsanlarının cihazlarınıza girip kontrolünü ele geçirmesine karşı savunmasız olabilir.


Ethereum Classic (ETC) Cüzdan, Ethereum Classic için resmi mobil cüzdandır, ancak başkaları da mevcuttur. Exodus bir başka popüler mobil cüzdandır ve etcwallet.net adresinde kendi cüzdanınızı bile oluşturabilirsiniz.


Masaüstü Cüzdan


Masaüstü cüzdanlar, mobil eşdeğerlerinden daha az kullanışlı olabilen masaüstü bilgisayarlarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak, bir dizi güvenlik geliştirmesi ve içlerine yerleştirilmiş protokollerle mobil cüzdanlardan çok daha güvenlidirler.


Guarda, Atomic, Ledger, TREZOR One, Metamask ve Mist, Ethereum Classic ile uyumlu birçok masaüstü cüzdan seçeneğinden bazılarıdır.


Donanım Cüzdanı


Ethereum Classic için mevcut olan tüm cüzdan seçenekleri arasında, donanım cüzdanları en bariz şekilde güvenli olanlardır. Bu ürünler için burada listelenen diğerlerinden daha az güvenlik açığı vardır.


Dahası, donanım cüzdanları özel anahtarları güvenli donanım cihazlarında saklar ve ciddi veri aktarımını neredeyse imkansız hale getirir. Ve donanım, herhangi bir virüs veya solucan türüne karşı bağışıktır, kullanıcılar ise cüzdanlarının tüm çalışmasını doğrulama seçeneğine sahiptir.


Ethereum Classic'inizi Nasıl Harcanırsınız?


Ethereum Classic, diğer kripto para birimleri ve fiat para birimleri ile çevrimiçi olarak değiştirilebilir ve bu token ile satın alınabilecek bir dizi başka varlık, emtia, ürün ve hizmet vardır.


Gerçek dünyadaki konumlarda, Ethereum Classic diğer kripto para birimlerinden daha az tanınır, ancak ortam daha yaygın hale geldikçe bu durum değişmeye başlıyor.


Ethereum Classic'inizi Nasıl Satabilirsiniz?


Ethereum Classic'i satmanın iki açık yolu, bir komisyoncu veya birçok dijital borsadan biri aracılığıyla olacaktır. Madeni para satmak, dijital borsalarda yerleşik olan işlevselliğin en temel yönlerinden biridir ve bu nedenle bu, en yaygın kullanılan seçenektir. Ancak komisyoncular da sizin için alım satımlar gerçekleştirecek ve bu kesinlikle dikkate alınmaya değer.


Ayrıca Ethereum Classic'i bir CFD aracılığıyla satmanın özellikle uygun olduğu belirtilmelidir, çünkü bu sözleşmeler çağdaş finansal sistemde daha geniş bir temelde işlem görür.

Ethereum Classic Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page