top of page

Ravencoin

Ravencoin Nedir? Nasıl Alınır?
Ravencoin Al

Ravencoin

Varlıkların bir taraftan diğerine verimli bir şekilde oluşturulması ve aktarılmasını idare etmek için tasarlanmış eşler arası bir blok zinciri. Bitcoin tabanlı açık kaynaklı bir projedir.

Ravencoin Nedir? Nasıl Alınır?


Bir süredir kripto para dünyasındaysanız, her gün yeni jetonlar, madeni paralar ve yatırım fırsatları olduğunu bilirsiniz. Bu, geliştiricilerin kripto topluluğunun desteğini alırken yalnızca hayal ettikleri bir şeyi yaratabilecekleri bir alandır. Kripto para piyasasında yatırım seçenekleri sıkıntısı yok, ancak sadece bir avuç uzun vadede değerli fırsatlara dönüşecek. Kripto para pazarında ikamet edecek yeni kripto paralardan biri Ravencoin. Birkaç yıldır, bu para önemli bir destek sistemi topladı ve topluluktaki diğer kişilerle birlikte takip etti. Ravencoin, tüm beklentileri aşarak onu piyasadaki en heyecan verici paralardan biri haline getirdi. Ama bizim sözümüze güvenmek zorunda değilsin. İncelememiz size Ravencoin hakkında her şeyi anlatacak. 


Ravencoin Nedir?


Ravencoin, 3 Ocak 2018'de piyasaya sürülen açık kaynaklı bir platformdur. Platform, varlıkların tokenleştirilmesini sağlar ve bu da daha sonra blok zincirine aktarılmasına izin verir. Ethereum ve Bitcoin gibi diğer blok zincirleri, varlık aktarım yeteneklerini gerçekleştirme yeteneğine sahiptir, ancak bu onların birincil amacı değildir.


Raven'ın tokenları, RVN değiştirilebilir dijital varlıklar oluşturmaya yardımcı olur. VOTE belirteci gibi varlık tabanlı olmayan belirteçler için de kullanılabilirler. Bu token, Ravencoin'in arkasındaki fikir birliği yöntemini güçlendirir. Bu şekilde Ravencoin, bir görevi çok iyi gerçekleştirmeye odaklandığı için Ethereum gibi davranıyor.


Ravencoin Kimdir?


Tron Black ve Bruce Fenton tarafından yönetilen Ravencoin, açık kaynaklı bir Bitcoin forkudur. Black, blok zinciri tarafından yönlendirilen teknolojilere odaklanan bir programcı ve iş adamıdır. Ayrıca birkaç başarılı kripto şirketi kurdu.


Fenton ise yolculuğuna Morgan Stanley Dean Witter ile başladı. Borsacı olarak Genel Müdürü olmadığı Atlantic Financial Inc.'i kurdu. Ayrıca, güvenliğin tokenleştirilmesine, merkezi olmayan varlık yönetimine ve blok zinciri teknolojilerine odaklanan bir şirket olan Chainstone Labs'ı kurdu. Fenton ayrıca Bitcoin Vakfı'nda yönetici olarak görev yaptı.


Ravencoin Hangi Sorunu Çözüyor?


Ravencoin, özellikle varlıkların transferini hedefleyen açık kaynaklı blok zinciri eksikliği sorununu çözmeyi hedefliyor. Ethereum ve Bitcoin gibi popüler kripto para birimleri varlık transfer etme kabiliyetine sahip olsalar da, özellikle bu amaç için tasarlanmamıştır. Sonuç olarak, bazı önemli dezavantajları vardır.
Bitcoin blok zincirinin doğasında bulunan sorunlardan biri, bir varlığın gömülü olup olmadığını otomatik olarak belirlememesidir. Bu, yanlışlıkla bir kullanıcının varlığını yok edebileceği anlamına gelir. Örneğin, gömülü varlığın bulunduğu bir borsaya Bitcoin göndermeye karar verirseniz, varlık daha sonra imha edilir.

Ek olarak, varlıklar yerel belirteçlerinin aksine Bitcoin'e gömülmelidir. Sonuç olarak, o zamanki Bitcoin maliyetine bağlı olarak çok pahalı bir girişim haline gelebilecek küçük bitcoin parçaları kullanmanız gerekecek.


Öte yandan, ERC721, ERC223 ve ERC20 Ethereum tokenlerinin tümü varlık transferlerini ve akıllı sözleşmeleri destekler. Ethereum'u varlık transferleri için kullanmanın sorunu, aynı anda aynı adla birden fazla token olabileceğinden kafa karışıklığı yaşayabilmenizdir.


Sonuç olarak, her bir tarafın doğru varlığı aldığından emin olmak için varlığı benzersiz şekilde tanımlamaya çalışırken bazı olası hatalarla karşılaşabilirsiniz. Ek olarak, ne Bitcoin ne de Ethereum, tokenı çıkaranın tokenlarını tutanlarla kolayca iletişim kurması için bir yol sağlar.


Ravecoin Çözüm


Ravencoin'in teknik incelemesine dayanan madeni para, tamamen varlık uyumlu bitcoin benzeri bir platform aracılığıyla bir çözüm sağlamayı hedefliyor. Bu, bir kişinin bir varlığı gönderirken yanlışlıkla yok etmesini önlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda her işlemde Bitcoin ekleme ihtiyacını da ortadan kaldırır.
Ravecoin protokolü ile kullanıcılar, madencilik konusunda endişelenmek zorunda kalmadan varlıklarını ve jetonlarını benzersiz bir şekilde adlandırabilirler. Bu tür jetonlar kolayca aktarılabilir ve kullanıcının veya jeton oluşturucunun sunmak için ihtiyaç duyduğu herhangi bir amaca hizmet edebilir. Esasen, bunlar belirli bir varlığı temsil eden set arzına sahip tokenlerdir. Bir Ravencoin adresi kullanarak, bu varlıklar daha sonra bir kullanıcıdan diğerine kolayca aktarılabilir.


Kullanıcılar bu belirteçleri istedikleri her şeyi temsil edebilir. Bu kitaplar, sanat eserleri, menkul kıymetler ve hisse senetleri, arazi başlıkları ve çok daha fazlasını içerebilir. Ek olarak, oylama ve mesajlaşma özellikleri Ravencoin platformunun bir parçasıdır. Bu, jeton verenlere jetonlarını tutanlara mesaj göndermenin bir yolunu verir.


Ravencoin'in mesajlaşma sistemiyle, sahipler oy vermeleri gereken uyarıları da alabilirler. İhraççılar daha sonra oy jetonları oluşturabilir ve jetonu olan herkese dağıtabilir. Daha sonra sahipler, belirteçlerini belirli bir protokol adresine taşıyarak oy kullanabilir.


Ravencoin Özellikleri


Daha önce bahsettiğimiz bazı benzersiz yönlere ek olarak Ravencoin, belirli jeton platformu kullanım durumları için kullanışlı olan çeşitli özellikler sunuyor. Ravencoin platformunu kullanırken neler bekleyebileceğinize bir göz atın;


Yerel Cüzdan ve İstemci: Ravencoin'e özgü cüzdan, varlıkları yönetme, oluşturma ve aktarma becerisine sahiptir. Ayrıca Ravencoin müşterisi varlık farkındadır, bu da varlıklarının yalnızca bir sözleşme adresi yerine benzersiz şekilde tanımlanmış adlara sahip olduğu anlamına gelir. RVN jetonlarınız için belirli bir cüzdanı indirme konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca geliştiricilerin herhangi bir akıllı sözleşme yürütmesi veya yüklemesi için belirli bir tarayıcıya ihtiyacınız yoktur. Bu, Ravencoin blok zincirinin oldukça basit bir temel özelliğidir. Nitekim, akıllı sözleşmeler Ravencoin ağında hiç gerçekleştirilmiyor. Bu, Ethereum'un işleri nasıl ele aldığından farklıdır, yani gaz için ücret talep etmeye gerek yoktur.


Mesajlaşma: RVN sahibi olanlar, madeni para düzenleyiciden mesajlar alabilir, bu da onlara sahiplerle iletişim kurma yeteneği verir. İhraççılar ayrıca seçimleri başlatabilir ve yatırımcılarla etkileşime girebilir. Mesajlaşma sisteminin bir devre dışı bırakma seçeneği vardır ve platform içindeki iletişim kanallarını açan belirli varlıklar oluşturmak için kullanılabilir.


Temettüler: Ravencoin çıkaranlar, RVN temettülerini doğrudan token sahiplerine de gönderebilirler. Bu yetenek, platforma ek güvenlik sağlayan kritik bir işlevdir. Ayrıca, token ihraç edenlere yatırımcıları ödüllendirmek için daha kolay bir yöntem sunar.


Oylama: Mesajlaşma sistemiyle, jeton veren kuruluşlar paydaşları bir oylama konusunda bilgilendirebilir ve onlara oy verme zamanının geldiğini bildirebilir. Token sahiplerine daha sonra nasıl oy vermek istediklerini temsil etmek için kullanılan Oy jetonları verilir.


Akıllı Sözleşmeler: Ravencoin, akıllı sözleşmeleri doğrudan blok zincirinde gerçekleştirme özelliğini dahil etmeyerek kendisini Ethereum'dan ayırıyor. Bu, ölçeklendirme potansiyelini doğrudan etkileyen çok büyük bir farktır. Bunun yerine Ravencoin, RSK aracılığıyla akıllı sözleşmeleri destekleyen ikinci bir katman seçeneği içerir. Bu, platformun kodu derlemek ve yürütmek yerine işlem tamamlamaya odaklanmasını sağlar.


Çoklu Varlık Türleri: Ravencoin iki farklı varlık türünü destekler. Her birinin hızlı bir açıklaması burada listelenmiştir;


Eşsiz Varlıklar: Jeton çıkaranlar tek bir benzersiz jeton oluşturabilir. Bu, onlardan yalnızca birinin var olacağı anlamına gelir. Yalnızca tek bir benzersiz varlığın sahipliğini göstermek istiyorsanız benzersiz bir varlık belirteci kullanışlı olur.


Alt Varlıklar: Token ihraç edenler, bir varlığı serbest bıraktıktan sonra alt varlıkları da serbest bırakabilir. Bu alt varlıklar, bir alt kategorinin altında bulunur. Ancak, bir alt varlıkla ilişkili ek bir ücret vardır.


Yakma Mekanizması: Ravencoin jetonları, yalnızca RVN ile ödeme alan bir yakma mekanizması kullanılarak verilir. Sonuç olarak, RVN kullanmadan bir varlık oluşturamazsınız. Bir varlık oluşturmak istiyorsanız, alt varlıklar oluştururken genellikle başka bir 100 Ravencoin'e mal olurken, size 500 RVN çalıştıracaktır. Bunlar daha sonra bir brülör adresine gönderilir ve daha sonra dolaşımdan sonsuza kadar çıkarılır.


Harici Meta Veri Referansları: Bu, teknik açıdan çok büyük bir anlaşma değildir, ancak, RVN protokolü, ağ dışındaki belgelere başvurmanıza izin verir. Bu, platformun dışında bulunan menkul kıymetler gibi şeylere işaret eden insanlar arasındaki anlaşmalar üzerinde çalışanlar için idealdir. Güvenlik belirteçleri kripto topluluğunda yer almaya başladığında, yatırımcıların gerçek dünyada var olan sözleşmeleri veya diğer varlıkları istemesi ve alması için bir yol olması mantıklıdır.


Lightning Network: Lightning Network günümüzde çok popüler ve Ravencoin'i destekleyecek. Bu, Lightning Network çözümünü kullanarak çok hızlı işlemler ve transferler yapabileceğiniz anlamına gelir.

Ravencoin Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page