top of page

Ripple

Ripple Nedir? nasıl Alınır?
Ripple Al

Ripple

Ripple, ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan Ripple Labs Inc. tarafından oluşturulan gerçek zamanlı brüt ödeme sistemi, döviz değişimi ve havale ağıdır.

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?


Ripple, işlemleri işlemek için yerel kripto para birimi XRP'yi kullanan Ripple Labs tarafından oluşturulan gerçek zamanlı bir ödeme sistemi ve döviz değişim ağıdır. Ripple, birçok farklı varlığın dijital olarak takas edilmesi için bir sistemdir ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinden farklı olduğu yerdir (Bitcoin, öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılacak bir dijital varlık olarak tasarlanmıştır). Ripple, güvenli, anında ve neredeyse maliyetsiz küresel işlemleri etkinleştirmeyi hedefliyor. Tüm işlemler XRP'de işlenmez; bazıları fiat para birimlerinde işlenir, ancak ikincisi durumunda, Ripple defteri, XRP'yi dahili defterlerinde kullanmak yerine yalnızca borç yükümlülükleri olarak temsil edilen varlıklarla borçlu olunan tutarları kaydeder. Ripple aynı zamanda XRP kripto para birimine verilen gayri resmi isimdir ve bu noktadan itibaren Ripple, şirkete değil XRP'ye atıfta bulunmak için kullanılacaktır. Ripple şu anda piyasa değeri açısından en büyük 5 kripto para biriminden biridir. Proje varsayılan olarak yerel parayı kullanmasa bile, birçok kripto para biriminin değeri arkasındaki projelerle bağlantılıdır.


Ripple CFD'leri İle Nasıl Ticaret Yapılır?


Bir kişinin kripto para piyasasında işlem yaparken iki seçeneği vardır. İlk olarak, Binance, Bitstamp gibi bir borsada XRP satın almak gibi borsalarda gerçek kripto para satın alabilirler, böylece XRP'nin kendilerine ait olurlar. Birey, kripto paralarını bir borsada satabilmek için fiyatın önemli ölçüde artmasını beklediği için bu uzun vadeli bir yatırım olarak kabul edilir. Alternatif olarak, belirli bir kripto para biriminde fark için bir sözleşme (CFD) ticareti yapabilir ve fiyat farkı üzerine spekülasyon yapabilirler. Bir CFD, tipik olarak bir komisyoncu ile yatırımcı arasında, bir tarafın diğerine işlemin açılması ve kapanması arasındaki menkul kıymetin değerindeki farkı ödemeyi kabul ettiği bir sözleşmedir. Ya uzun bir pozisyon (fiyatın artacağını speküle ederek) veya kısa bir pozisyon (fiyatın düşeceğini tahmin ederek) tutabilirsiniz. CFD'ler daha kısa zaman dilimlerinde kullanıldığından, bu kısa vadeli bir yatırım olarak kabul edilir. Örneğin, Ripple CFD'leri ticareti yapmak için XRP / USD eşleştirmesi üzerine spekülasyon yapabilirsiniz.

Ripple (XRP) parasını Kripto Para TR ( Kripto Para Türkiye ) sitesinden aldığınız bilgiler ile Binance Borsasında kolayca edinebilirsiniz.


Ripple Nedir? Kripto Para Birimi Nedir?


Ripple (XRP), öncelikle kuruluştaki işlemleri işlemek için kullanılan bir kripto para birimidir. Bir kripto para birimi, işlemlerin güvenliğini sağlamak, ek birimlerin tedarikini kontrol etmek ve transferleri doğrulamak için kriptografiyi kullanan bir değişim aracı olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bir dijital varlıktır. Kısacası, kripto para birimi merkezi olmayan bir elektronik para birimidir. Kripto para birimi, çeşitli biçimler alabilen bir "cüzdan" içinde saklanır. Örneğin, Ripple coinleri çevrimiçi bir cüzdanda veya alternatif olarak çevrimdışı bir elektronik cüzdanda saklanabilir ve hatta fiziksel olarak donanımda saklanabilir.


Ripple Tarihi


Kurumsal kullanım için tasarlanan Ripple, kendisini normal kripto para birimlerinden ayırıyor. Ripple, doğrulama sunucuları ve fikir birliği mekanizmaları kullanıyor olsa da bir blok zinciri değildir. Ripple, verileri onaylama hizmetlerinde karşılaştırılan tek bir değerde özetlemek için HashTree adı verilen bir şey (bir tür kriptografi) kullanır. Ripple ayrıca, şirketin değişiklikleri dondurma ve tersine çevirme hakkını saklı tutması nedeniyle daha merkezi kontrole sahip olduğu için eleştiriliyor. Bununla birlikte, şirket, ağlarının birçok farklı kurum ve kişi tarafından desteklendiği gerçeğine dayanarak ademi merkeziyetçi olduklarını savunuyor.


XRP, değerini ağın kendisinden alır ve varlıkları küresel olarak inanılmaz bir hızda hareket ettirebilir. Ağ ve XRP iki farklı şey olsa da, genellikle yatırımcılar tarafından birleştirilirler. XRP, Ripple Labs'in sunduğu üç üründen ikisinde kullanılır: xRapid (varsayılan olarak) ve xVia (isteğe bağlı olarak).


Ripple Nasıl Çalışır?

 

  • RippleNet ödeme sisteminin dünya çapındaki finans kurumlarına 1.6 milyar dolardan fazla tasarruf sağlayabileceği söyleniyor. RippleNet aracılığıyla işletmeler, bankalar ve diğer finans kurumları tarafından kullanılabilen üç tür işlem çözümü vardır;

  • xCurrent - RippleNet’in ABD Federal Rezervi ve Singapur Para Otoritesi dahil olmak üzere önde gelen merkez bankaları tarafından denenen en gelişmiş ödeme işleme çözümü. İşlemleri gerçek zamanlı olarak işlemek için mevcut SWIFT sistemini değiştirme potansiyeline sahiptir.

  • xRapid - XRP likiditesinin kaynağını sağlamak için tasarlanan xRapid, sınır ötesi işlemlerin likidite maliyetlerini en aza indirmeye çalışıyor.

  • xVia - Standartlaştırılmış bir arayüz kullanarak çeşitli ağlar üzerinden ödeme göndermek isteyen B2B şirketlerini ve ödeme sağlayıcılarını hedef alır. Bu çözüm, üçü arasında en az geliştirilmiş çözüm olsa da, xVia, yüksek hacimli ödeme göndericileri olarak kabul edilen markalar için ödeme sürecinde devrim yaratma potansiyeline sahiptir.

  • Ripple XRP kripto para birimi, RippleNet sistemi aracılığıyla diğer fiat para birimlerine köprü para birimi olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bir itibari para birimi veya kripto para birimi ile diğeri arasında ayrım yapmamak üzere oluşturulmuştur ve para birimlerinin gerçek zamanlı olarak değiştirilebilmesi için sorunsuz bir süreç oluşturur.


Ripple'ın Artıları ve Eksileri Nelerdir?


Artıları


Anlık döviz değişimi, sınır ötesi işlem ücretlerini en aza indirir.
Gerçek zamanlı işlemler, diğer tüm sistemlerden daha ucuz ve daha güvenli yapılabilir.


Ripple XRP, RippleNet'i bir arada tutan yapıştırıcıdır - XRP olmadan sistem hiçbir şey değildir, bu yüzden yatırım yapmak güvenli bir bahistir.


Eksileri


XRP, diğer birçok altcoin gibi merkezi olmayan bir yapıya sahip değildir - Ripple, Ripple Labs'a aittir.


RippleNet'in kitlesel olarak benimsenmesi açısından hala gidecek bir yolu var.


Ripple Anonim Olarak Kullanılabilir Mi?


Ne yazık ki, anonimliğe değer verenler için Ripple, anonim işlemler yapmak için bir araç olarak tasarlanmadı. Bunun yerine, bugün hala kullandığımız eski, modası geçmiş eski sistemleri iyileştirmeye odaklanıyor. Şirket, bankalara ve diğer büyük finans kurumlarına hitap ederken, Ripple, KYC ve AML uygulamaları da dahil olmak üzere belirli yasal gerekliliklere uymak için çaba sarf ediyor. İsimsiz ödeme yapmak istiyorsanız, Monero, Cardano veya Zcash kullanmanız daha iyi olur.


XRP İşlem Ücretleri ve Masrafları


Ripple kullanan bir işlemin maliyeti son derece düşüktür. Bunlar bazen gerçekte kimseye ödenmeyen 'Nötr' ücretler olarak bilinir. Bunun yerine, her işlemde çok az miktarda XRP yok edilir. Maliyet, ağın yüküne göre ölçeklenir ve onu spam'den korur.


Ripple İle Nasıl Ticaret Yapılır?


Ripple'ın nerede ticareti yapılacağına ve Ripple'ın nerede saklanacağına bir göz atarak 0 '> Ripple kripto para birimi hakkındaki kılavuzumuzu tamamlayalım.
0 '> XRP, çoğu büyük borsada mevcuttur ve bir cüzdanda saklanabilir. Ripple'ı ödeme olarak kim kabul ediyor? Dürüst olmak gerekirse, bu parayı günlük alımlar için kabul eden pek çok yer yok - çünkü bu kripto para biriminin ana amacı bu değil. Bitcoin ve Ethereum, ABD doları ve diğer itibari para birimleriyle baş başa kalmaya çalışırken, Ripple madeni para tamamen piyasanın farklı bir segmentine odaklanıyor.

Ripple Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page