top of page

Chiliz

Chiliz nedir nasıl alınır
Chiliz Al

Chiliz

Chiliz ($ CHZ), resmi Taraftar Tokenlarının yuvası olan Socios.com taraftar oylama platformunu besleyen resmi ve özel kripto para birimidir.

Chiliz ( CHZ ) nedir? Nasıl Alınır?

Chiliz, spor ve eğlence platformlarını besleyen dijital bir para birimidir ve aynı zamanda Socios hayran oylama platformunu besleyen resmi, özel kripto para birimidir. Socios, spor ve espor hayranlarının favori takımlarını, oyunlarını, liglerini ve etkinliklerini kalabalık bir şekilde yönetmelerine olanak tanır. Socios Chiliz'den başlayarak sıradan, ana akım tüketicilere yönelik blok zinciri destekli platformları ve ürünleri besleyen ve Socios'a güç veren bir para birimi, spor ve e-spor hayranlarına favori takımlarını, oyunlarını, liglerini ve etkinlikleri kalabalık yönetme yeteneği veriyor. 2020 yılına gelindiğinde, yalnızca hangi oyunların, takımların ve liglerin en yüksek kitleleri çektiğiyle değil, aynı zamanda hayran kitlesini sürücü koltuğuna oturtarak bu kitleyi en etkili şekilde etkinleştirip onlardan para kazanabilenler tarafından şekillendirilen bir spor ve e-spor ortamı öngörüyor.

Özel yatırımcılardan yeterli miktarda 65 milyon dolar topladıkları için projenin halka açık bir ICO'su yoktur. Chiliz'e ait bir platform olan Socios.com, spor ve e-spor takımlarına hayranlarıyla hem etkileşim kurmak hem de para kazanmak için doğrudan bir yol sunuyor. Hayranlara en sevdikleri kuruluşlara oy verme gücü vermek, onlara sadece eğlence düzeylerini geliştirme yeteneği vermekle kalmaz, aynı zamanda onlara daha üst düzeyde ilgilenmeleri için bir neden verir. Socios.com, Paris Saint-Germain, Juventus ve West Ham United ile zaten ortaklık yapmıştı. Zamanla duyurulacak olan diğer büyük futbol kulüpleriyle görüşüyorlar.

Chiliz'i Nasıl Kullanabilirim?

Chiliz şirket tarafından Ethereum protokolüne (ERC20 jetonu) dayalı olarak yayınlanan ve spor hayranları tarafından Taraftar Tokenları elde etmek için kullanılabilen bir kriptografik merkezi olmayan jeton.

Taraftar Tokenları. İlişkili oldukları ortak spor takımının veya kuruluşun işaretlerini / adını taşıyan, yardımcı program şifreleme markalı jeton. Bu tür Taraftar Tokenları, Grup içinde ayrı bir varlık tarafından oluşturulur ve Socios.com Platformunda doğrudan kullanım için tasarlanmıştır. Taraftar Tokenları, sahiplerine, ilgili oldukları spor takımları veya organizasyonları ile ilgili olarak karar alma süreçlerine, geri bildirim anketlerine ve anketlere özellikle katılma hakkı verir. Taraftar Tokenları, yalnızca Chiliz Tokenları kullanılarak takas edilebilir.

Chiliz'i Kim Kurdu?

Chiliz, 2012 yılında Alexandre Dreyfus tarafından kuruldu. Dijital uzay inşası ve olgunlaşan teknoloji işlerinde seri girişimci olarak 22 yıllık deneyime sahiptir. Ayrıca, 1990'ların sonlarında Webcity ile web tabanlı interaktif turizm rehberlerine öncülük etti, Winamax (en büyük Fransız çevrimiçi p*ker odası) ve Chilip*ker'in kurucularındandır. Başarılı iş çıkışları arasında, Carrefour üzerinden Webcity'nin satın alınması yer alıyor - daha sonra rakip bir hizmetle birleşip Yelp'e satılıyor ve Chilipoker'ı Bally Technologies'e (şimdiki Bilimsel Oyunlar) destekleyen teknoloji platformu satışı. Mediarex Entertainment'ı kurdu ve 2013'te Global Poker Index & The Hendon Mob'u satın aldı.

Chiliz İle Para Kazanabilir Miyim?

Evet, Chiliz (CHZ) ile işlem yaparak ve stake ederek para kazanabilirsiniz. Düşük fiyata al, yüksek fiyata sat. Chiliz, diğer kripto para birimlerine karşı ticaret yapmak için kullanılabilir. Geçtiğimiz yıllarda, Chiliz değeri muazzam bir şekilde arttı, ancak aynı zamanda bazı büyük kayıplar da yaşadı. Daima sorumlu bir şekilde ticaret yapın. Kripto Para TR Chiliz CHZ satın alın.

Chiliz Hakkında Bilgiler

Chiliz, dünyanın en büyük endüstrilerinden birine derinden bağlı güçlü bir ekonomik modele sahiptir. Projenin ana gelir kaynağı, Socios platformunda spor takımları tarafından gerçekleştirilen Taraftar Token Teklifleridir (FTO'lar). Potansiyel olarak milyonlar kazanabilen her FTO ve her birinden kazanç sağlayan Chiliz ile, CHZ tonlarca para kazanma potansiyeline sahiptir.

İlk FTO zaten Juventus tarafından başlatılmıştı. Bu takımın tek başına 150 milyonun üzerinde bir hayran kitlesi var; önümüzdeki günlerde daha fazla katılacaktır.

Juventus Taraftar Token sahipleri, Juventus'un 2020'de atacağı ilk golün kutlaması olarak hangi şarkıyı çalacaklarına karar verebilecekler. Elbette bu, taraftarların Socios'u kullanarak hangi kararları verebileceklerinin bir örneği; Gelecekte daha fazla anket mevcut olacak.

Chiliz ICO

Diğer birçok kripto para birimi projesinin aksine, Chiliz halka açık bir ICO'ya sahip değildi. Sabit sınıra ilk aşamada (özel satış) ulaşıldığından, halka daha fazla token satmaya gerek yoktu. Bunun yerine ekip, pazarlama ve geliştirmeye dikkat ederek, akıllıca toplanan 66 milyon USD'yi nasıl harcayacağına odaklanacak.

Güçlü Bir Ekip

Chiliz, ilgili alanda 10 yıldan fazla deneyime sahip endüstri profesyonelleri tarafından yönetilmektedir. Birçok kripto para birimi projesi için söylenemeyen bir şey.

Şirketin CEO'su Andre Dreifus'dur. Teknoloji sektöründe 22 yıldan fazla çalıştı, teknoloji girişimleri kurdu ve geliştirdi. Dikkat çeken kreasyonları arasında 90'larda oluşturulan ve daha sonra Carrefour'a satılan interaktif bir turizm rehberi olan Webcity ve en büyük Fransız çevrimiçi p*ker odası olan Winamax yer alıyor. Her zaman yeni fırsatları keşfetmeye hevesli olan Dreifus, Chiliz konseptini de düşünen kişiydi.

Chilliz'in Baş Teknoloji Sorumlusu Thibaut Pelletier'dir. Çevrimiçi oyun platformları dahil olmak üzere yazılım geliştirmede 13 yıllık deneyime sahiptir. Ayrıca, 200.000'den fazla global kullanıcısı olan bir platform olan Chiligaming'de CTO'ydu. Projede ayrıca Google ve Facebook çalışanlarının yanı sıra Ve Global’in CEO'su da dahil olmak üzere çeşitli şirketlerin başkanlarını içeren bir danışma kurulu var. Chiliz, Malta'da geliştirilmiştir. Ülke, kripto para ile ilgili projelere sağladığı harika koşullar nedeniyle "blok zinciri adası" olarak biliniyor.

Socios Uygulama Ekosistemi

Socios, Chiliz ekosisteminin merkezi parçasıdır. Spor hayranları bu platformu şu amaçlarla kullanabilir;

⦁    Seçtikleri ekibin Taraftar Tokenlarını satın alma


⦁    Anketler yoluyla takım ve lig genelindeki kararları etkilemek. Belirli bir takım / kişi kullanıcısının ne kadar fazla Taraftar Tokenına sahipse, oyu o kadar etkili olur.


⦁    Taraftar Tokenlarını CHZ tokenleri ile takas etmek. Fiyat piyasa tarafından belirlenir.


⦁    Yazım sırasında Socios sadece Android'de mevcut. iOS sürümü yakında gelecek. 

Sadece Spor Takımları Değil; Geleceğe Bakış

Chiliz gelecekte beyzbol, F1 ve kriket gibi yeni alanları keşfetmeyi hedefliyor. Proje özellikle eSports ve Twitch'e kadar uzanabilir. Chiliz'e göre, eSpor pazarı önümüzdeki birkaç yıl içinde yıllık % 30'un üzerinde büyüme yaşayabilir. Twitch ise şimdiden yılda birkaç yüz bin yeni izleyici kazanıyor. Dahası, her ikisinin de ekipleri ve çok sayıda takipçiye sahip kişileri var. En tanınmış yayıncılardan biri olan Ninja, Microsoft'un Mixer platformu için Twitch'ten ayrıldığında, bir milyondan fazla takipçi getirdi. Mixer, Ninja Twitch'ten ayrıldıktan birkaç gün sonra yüzbinlerce izleyici kazandı; bu, Ninja'nın çıkışından önce neredeyse tüm Mixer seyircisinin büyüklüğü kadardı.

CHZ Yatırım Yapmaya Değer Mi? 

Chiliz her şeye sahiptir: güçlü ekonomik model, mükemmel teknoloji ve para kazanmayı hedeflediği dünyanın en büyük pazarlarından biri. Tüm bu faktörler nedeniyle, değerde fırlayacak bir sonraki altcoin olabilir. Elbette her yeni kripto projesinde olduğu gibi riskler de var. Ancak güvenilir ekip, kapsamlı belgeler ve büyük ortaklıklar, Chiliz'in kesinlikle bir buhar dalgası olmadığını gösteriyor. Çalışan bir ürünü bile var - Socios uygulaması. Dahası, 2020, FTO’ların planlanan tüm lansmanlarıyla birlikte proje için gerçekten heyecan verici bir yıl olacak. CHZ yatırım yapmaya değer mi? Sen karar ver. Araştırmaya değer mi? Kesinlikle.

Chiliz ( CHZ ) Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page