top of page

Dash

Dash Nedir? Nasıl Alınır?
Dash coin

Dash

Dash, açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin protokolünden çatallanan bir altcoin. Aynı zamanda, kullanıcılarının bir alt kümesi tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir özerk organizasyondur.

Dash Nedir? Nasıl Alınır?


Bitcoin gibi Dash coin de yatırımcıların kripto para piyasalarında ve brokerler aracılığıyla alıp satabilecekleri alınıp satılabilir bir güvenliktir. Dash coin, Bitcoin'in işlemleri tamamlamak için kullandığı benzer bir blok zinciri kullanır ve her ticaretin kurcalanma riski olmadan gerçekleşmesini sağlar. Dash’in geliştiricileri, Bitcoin’in blok zincirinin arkasındaki teknolojide, Dash’i Bitcoin’den daha hızlı ve daha güvenli kılan bir dizi geliştirme sunuyor. Dash, güvenliği artırmak için birkaç benzersiz özellik kullanır ve en önemli ana düğümleri kullanır. Ana düğümler, Dash işlem ağı için yönetim görevi gören özel sunuculardır. İşlemleri tamamlamak için en az 1.000 Dash sahip olduğu sürece herkes bir masternoda sahip olabilir ve onu çalıştırabilir.


Masternode'lar, özel işlemler (PrivateSend) ve anlık işlemler (InstantSend) dahil olmak üzere bir dizi farklı görevden sorumludur. Özel işlemler ve anlık işlemler yalnızca masternode yapısı ile mümkündür ve Dash'i Bitcoin'den ayıran iki özelliktir.


Bitcoin ile ilgili en büyük sorunlardan biri, tüm Bitcoin işlemlerinin halka açık olmasıdır. Herhangi bir Bitcoin gönderdiğinizde, işleminiz blok zinciri adı verilen halka açık bir deftere kaydedilir. Blok zinciri, cüzdan adresiniz, gönderdiğiniz Bitcoin miktarı ve paraları kime gönderdiğinizle ilgili bilgileri içerir.
Dash size PrivateSend işlemi kullanma seçeneği sunar ve cüzdan adresinizi maskeler. PrivateSend işlemleri, cüzdan adresinizi maskeleyen çoklu masternodlardan geçişleri içerir. PrivateSend'i kullandığınızda, gönderdiğiniz para miktarını izlemek imkansızdır çünkü blok zincirine kaydedilen öğe maskelenmiş bir cüzdan adresi kullanır.


Dash ayrıca, InstantSend işlemleri olan Bitcoin'in teknolojisinde bir başka büyük gelişme sunar. Bitcoin'i itibari para birimi alternatifi olarak kullanmanın en büyük sorunlarından biri, her işlemin sonuçlandırılması için geçen süredir. Para biriminin blok zincirine kaydedilmeden önce birden fazla madenciden geçmesi gerekiyor. Madencilerin çalıştırılması daha pahalıdır, bu nedenle işlemleri tamamlamak için daha az kişi vardır. Ortalama Bitcoin işleminin tamamlanması yaklaşık 10 dakika sürer ve bu da Bitcoin'i günlük kullanım için güvenilmez bir çözüm haline getirir.


Dash, bu sorunu masternode teknolojisi ile çözer. Dash ağında madencilerden çok daha fazla masternod vardır, bu nedenle işlemler daha hızlı gerçekleştirilir. Ortalama InstaSend işleminin tamamlanması yaklaşık 1 saniye sürer. Anında işlem için biraz daha fazla ücret ödersiniz, ancak ortalama standart Dash işlemi hala yalnızca 2,5 dakika sürer.


Dash yatırımcıları, bu gelişmiş güvenlik ve neredeyse anında işlem karışımının Dash'i bir sonraki büyük itibari para birimi alternatifi olmaya iteceğine inanıyor. 150'den fazla borsa ve komisyoncu artık 4.800'den fazla satıcı ve hizmetle Dash satın alımlarını destekliyor.


Dash Nasıl Satın Alınır?


Dash'e yatırım yapmaya hazır mısınız? Yeni başlayanlar için bile Dash satın almak oldukça kolaydır. Sadece şu adımları izleyin.
Dash'i satın almanın en kolay yolu, fiat'tan Dash'e dönüşümleri destekleyen bir komisyoncu aracılığıyla çalışmaktır. Artık çok sayıda broker Dash taşıyor - ancak tüm brokerler eşit değil. Brokerleri karşılaştırırken bakmanız gereken birkaç özellik.


Güvenlik: Kripto para birimi işlemlerinin anonim doğası nedeniyle, hesabınız hacklenirse veya güvenliği ihlal edilirse paralarınızı geri almak çok zor olabilir. 2 faktörlü kimlik doğrulama ve çok katmanlı şifreleme gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunan bir aracı arayın.


Kullanım ve erişim kolaylığı: Kripto portföy takipçileri ve borsaları hakkında bilgi edinmeye yeni mi başlıyorsunuz? Anladığınız bir sipariş süreci sunan bir komisyoncu bulmaya odaklanın. Platformu nasıl çalıştıracağınızı, sipariş vereceğinizi ve madeni paralarınızı nasıl hareket ettireceğinizi anladığınızdan emin olmak için herhangi bir komisyoncu ile bir hesap açmadan önce birkaç YouTube öğreticisini izleyin.


Madeni para teklifleri: Piyasada binlerce kripto para birimi var ve hiçbir komisyoncu hepsine erişim sunmuyor. Bir hesap açmadan önce hangi coin'leri takas etmek istediğinizi bilin ve brokerinizin tercih ettiğiniz coinleri sunduğunu iki kez kontrol edin. Çoğu aracı kurum ve borsaların web sitelerinde uygun bir "desteklenen madeni paralar" bölümü vardır.


Mobil ticaret: Hareket halindeyken ticaret yapmayı seviyor musunuz? Öyleyse, mobil işlem uygulaması sunan bir komisyoncu arayın. Kripto para birimi fiyatları bir saniye içinde değişebileceğinden, indirmeden önce uygulamanın tam ticaret yetenekleri ve gerçek zamanlı veriler sunduğundan emin olun ve kontrol edin.


Hesap Aç


Dash'i destekleyen ve aradığınız özelliklere sahip bir komisyoncu seçtikten sonra bir hesap açın. Hesabınızı oluşturmak için kullanacağınız belirli süreç, komisyoncudan komisyoncuya değişebilir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, komisyoncunuzun hesabınızı açabilmesi için bazı kişisel bilgileri yüklemeniz gerekebilir. İşlem yapmaya başlamadan önce Sosyal Güvenlik Numaranızı, fotoğraflı kimliğinizi ve tam adresinizi girmeye hazır olun.


Çoğu aracı kurum, bir hesap oluşturduğunuzdan ticarete başlayabileceğiniz zamana kadar kısa bir bekleme süresine sahiptir. Bu bekleme süresi, komisyoncunun kişisel bilgilerinizi kaydedip doğrulayabilmesi içindir. Bekleme süreleri komisyoncuya göre değişir, ancak genellikle hesabınızı birkaç iş günü içinde tamamen çalışır durumda görmeyi bekleyebilirsiniz.


Bir Ödeme Yöntemi Bağlayın


Doğrulama işleminiz tamamlandıktan sonra Dash alıp satmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle, işlemlerinizi finanse etmek için bir tür ödeme yöntemi bağlamanız gerekir. Ayrıca banka havalesi, banka hesabına para yatırma, kredi veya banka kartı ile kripto para satın alabilirsiniz. Çoğu broker, kredi kartıyla kripto satın aldığınızda ek ücret alır.


Komisyoncunuzun talimatlarını kullanarak ödeme yönteminizi bağlayın. Seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak ek bir bekleme veya doğrulama süresi olabilir.


Satın Alma Siparişi Verin


Sonunda ödeme yönteminizi bağlayıp doğruladığınızda Dash satın alabilirsiniz. Birden fazla bekleme süresinin ardından hemen dalmak cazip gelebilir ancak ne zaman satın alacağınız konusunda akıllıca davranmak iyi bir fikirdir. Biraz zaman ayırın ve piyasanın nasıl hareket ettiğini izleyin. Birkaç şamdan çizelgesine bir göz atın ve Dash'in zaman içinde nasıl hareket ettiğini izlemek için kripto platformunuzu veya kripto uygulamanızı kullanın. Bu, paranız karşılığında daha fazla Dash elde etmenize ve daha sonra daha karlı satış yapmanıza yardımcı olacaktır.


Dash'in fiyatının düşük olduğunu ve satın almak için iyi bir zaman olduğunu düşündüğünüzde komisyoncunuz aracılığıyla sipariş verin. Genellikle iki farklı türde sipariş verebilirsiniz:


Bir piyasa emri Dash'i piyasadaki mevcut fiyattan satın alır. Büyük miktarda Dash siparişi verirseniz, bir piyasa emri, başlangıçta talep ettiğinizden daha yüksek bir fiyat noktasıyla sonuçlanacaktır. Fiyat esnek olduğundan piyasa emirlerinin karşılanması daha olasıdır.


Bir limit emri, komisyoncunuza belirli bir miktarda Dash satın almak istediğinizi söyler, ancak yalnızca belirli bir fiyat noktasında. Bir limit emri verdiğinizde, istediğiniz Dash jetonu sayısını ve her jeton için ödemek istediğiniz fiyatı girersiniz. Örneğin, her biri 80 $ 'dan 50 Dash için bir limit emri verirseniz, komisyoncunuz sizin için Dash satın almaya devam edecektir. Fiyat 80 $ 'ın üzerine çıkarsa, komisyoncu fiyat düşene kadar daha fazla Dash satın almayacaktır. Limit emirleri daha güvenli bir finansal bahistir ancak tamamen yerine getirilme olasılığı daha düşüktür.


Komisyoncunuzun platformu üzerinden siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. İşlemi finanse ettikten sonra Dash'inizin hesabınıza başarıyla aktarılması birkaç dakika sürebilir. İşleminiz kapandığında aracılık hesabınızda Dash'inizi göreceksiniz.

Dash Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page