top of page

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash
bitcoin cash

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, Bitcoin'in çatalı olan bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash, 2017'de oluşturulan bir yan ürün veya altcoin'dir.

Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Alınır?


Basit bir ifadeyle, Bitcoin (BTC) madencileri ve geliştiricileri arasındaki bir anlaşmazlıktan oluşan çevrimiçi bir para birimidir. Şimdi, bu orijinal kripto para biriminin kötü bir taklidi olduğu anlamına gelmez. Aslında, gerçekten "Bitcoin Cash nedir" sorusunu sorduğunuzda, kendi başına neden güçlü bir kripto olduğunu göreceksiniz.


Belki de en büyük güçlerinden biri evrensel olmasıdır. Belirli bir pazara odaklanan birçok modern fayda jetonunun aksine, para birimi jetonu olarak BCH herkes içindir. Bu nedenle, Bitcoin Cash'i nasıl edineceğiniz ve bunun neden olumlu bir yatırım olabileceği ile ilgileniyorsanız, aşağıdaki yazı tam size göre.

 

Bitcoin Cash için bazı temel çıkarımlar;

 

 • BCH, orijinal Bitcoin blok zincirindeki sert çataldan oluştu


 • 1 Ağustos 2017'den beri aktif


 • Daha büyük blok boyutları, BCH'nin dakika başına BTC'den daha fazla işlemi işleyebileceği anlamına gelir


 • Tıpkı BTC gibi, maksimum BCH token sayısı 21.000.000 ile sınırlandırılmıştır.

 • BCH, Bitcoin'in bir yan ürünüdür. Genel anlamda, Bitcoin Cash benzer bir işlevi yerine getirir ve selefi ile aynı genel hedeflere sahiptir. Başka bir deyişle, BCH, hükümetler veya coğrafi sınırlar tarafından sınırlandırılmamış dijital merkezi olmayan bir para birimi olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bitcoin Cash Neden İcat Edildi?


BCH ve BTC birçok benzerliği paylaşırken, aynı zamanda farklıdırlar. Bu farkı incelemek için bu altcoin'in yaratılmasına bakmalıyız. En değerli kripto para birimi olmasına rağmen, bazı Bitcoin geliştiricileri projenin durumundan memnun değildi. Litecoin (LTC) gibi diğer blok zincirleri, işlemleri daha ucuz ve daha verimli bir şekilde işleyebildiğinden, birçok kişi bir değişikliğin gerekli olduğunu düşündü.


2017'de bir hard fork tartışıldı. Tüm blok zincirlerinin çatallanma yeteneği vardır, bu da temelde orijinal kodun bir kısmının temel bir şekilde değiştirildiği anlamına gelir. Mükemmel bir çatal, tüm topluluğun yeni, geliştirilmiş blok zincirine geçeceği yerdir. Ayrılık, üyeler arasında bir anlaşmazlık olduğu yerdir. Ağustos 2017'de Bitcoin'de olan buydu. Geliştiriciler bir bloğun boyutunu (yani, bir bloğun tutabileceği işlem miktarını) artırmanın bir yolunu bulduktan sonra, bir çatal üzerinde anlaşmaya varıldı. Topluluk içinde yeni bir sistemin gerekli olduğunu düşünenler Bitcoin Cash'e geçerken, orijinal sisteme sadık olanlar Bitcoin ile kaldı. Sonuç, Bitcoin'e dayalı ancak bazı önemli farklılıkları olan yeni bir dijital belirteçti.


Bitcoin Cash'in Arkasındaki Ekip


Pratikte Bitcoin Cash'in arkasında kimse yok. BTC blok zincirinde bir hard fork uygulama kararı, proje üzerinde çalışanlar tarafından alınan bir topluluk kararıydı.


Bitcoin Cash Nasıl Çalışır?


Bitcoin Cash'in nasıl elde edileceğine bakmadan önce, bir kripto para birimi olarak ve dolayısıyla bir yatırım fırsatı olarak nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Bitcoin'in gerçekleştirdiği işlevle karşılaştırılabilir, BCH tokenleri bir tür dijital para birimidir. Merkezi olmayan teknoloji, kriptografi ve İş Kanıtı (PoW) protokolleri sayesinde, bir madenciler ağı tek bir yetki noktası gerektirmeden işlemleri gerçekleştirebilir. Bu sistem neredeyse Bitcoin ile aynıdır. Ancak temel fark, blokların daha fazla veriyi (işlemi) işleyebilmesidir, bu da ödemeleri işlemenin daha kolay ve daha hızlı olduğu anlamına gelir.


Sonuç olarak, bazı insanların zihninde BCH bir çevrimiçi para birimi olarak daha etkilidir. Diğer bir deyişle, BCH jetonlarını göndermek, almak ve harcamak BTC jetonlarından daha kolaydır. Bu, kripto kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmak isteyenler için daha iyi bir seçenek haline getiriyor. Yatırım açısından bu önemlidir. Dünya dijital para birimlerine alıştıkça, daha fazla insan onu kullanmak isteyecek. Bu, daha önce Bitcoin almayı düşünenler için onu ilginç bir alternatif haline getiriyor.


Bitcoin Cash, Bitcoin ile Nasıl Karşılaştırılır ve BCH Ne Kadar Güvenli?


Daha önce bahsedildiği gibi, BCH için temel işlemler Bitcoin ile aynıdır, temel fark bir bloğun boyutu ve işlemlerin gerçekleştiği hızdır. Bitcoin Cash, sadık bir topluluğa sahiptir ve yazım sırasında ilk 5 kripto arasında yer almaktadır. Token, ana Bitcoin'in fiyat hareketlerini yansıtma eğilimindedir. Bitcoin'in güvenli olduğunu düşünüyorsanız, bu duyguyu BCH'ye genişleteceğinizden emin olabilirsiniz.


Bitcoin Cash (BCH) Anonim Olarak Kullanılabilir Mi?


Bitcoin Cash, doğrudan kendi ağında işlem yaparken anonim olarak kullanılabilir. BCH'nizi başka bir kripto veya itibari para birimi ile değiştirmek isterseniz, o zaman bir borsadan geçmeniz gerekecektir. Bunların çoğu, kimliğinizle ilgili kanıt sağlamanızı gerektirir. AML (Kara Para Aklamayı Önleme) ve KYC (Müşterinizi Tanıyın) düzenlemeleri, tüm tarafların çıkarlarını korumak için mevcuttur ve günlük kullanım için kriptonun toplu olarak benimsenmesini görmek istiyorsak memnuniyetle karşılanmalıdır.


Bitcoin Cash'i Nasıl Alabilirsiniz?


Artık BCH'nin nasıl ortaya çıktığını bildiğinize göre, bu değerli, dijital varlığı nasıl elde edebileceğimize bakalım.


Bitcoin Cash'i Nasıl Satın Alabilirim?


Bitcoin Cash almanın iki yolu vardır: Satın alabilir ya da kendi madencilik yapabilirsiniz. Teknik olarak zihniniz varsa, kripto madenciliği Bitcoin Cash elde etmenin harika bir yoludur, ancak gerçekten ücretsiz değildir, çünkü görevi gerçekleştirmek için gerekli olan madencilik donanımı ve elektriğin tamamı paraya mal olur. BCH madenciliği süreci, zaman almasına ve çoğu yatırımcının becerilerinin ötesinde olmasına rağmen aşırı derecede karmaşık değildir.
Bu nedenle, Bitcoin Cash almanın en basit yolu, bir borsa kullanmaktır. Piyasanın önde gelen kripto paralarından biri olarak, önde gelen çevrimiçi borsalardan herhangi biri aracılığıyla BCH satın alabilirsiniz. İster kripto-kripto değişimi yoluyla başka bir dijital para ile satın almak ister fiat işlemleri yapmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, tüm seçenekler mevcuttur.


Bitcoin Cash Nasıl Saklanır?


BCH belirteçlerini depolamanın en iyi yolu, çevrimiçi veya çevrimdışı bir cüzdan kullanmaktır. Bu madeni para Bitcoin ile bağlantılı olduğundan, BCH için de BTC'de olduğu gibi aynı kripto cüzdanlarını kullanabilirsiniz. Başlıca seçeneklerden bazıları şunlardır:

 

Binance
Ledger Nano S
Trezor Wallet
Exodus
BTC.com
Guarda


Alternatif olarak, eToro platformu üzerinden Bitcoin Cash CFD'leri (Fark Sözleşmeleri) ticareti yapabilirsiniz. Bunu yaparsanız, temel varlığa sahip olmanıza gerek kalmaz, bu nedenle karmaşık bir cüzdan oluşturma sürecinden geçmeniz gerekmez. CFD'ler, BCH'nin fiyat dalgalanmalarına bağlı olarak para kazanmanıza izin verir.


Bitcoin Cash Avantajları ve Dezavantajları

 

 • Bitcoin Cash'in Avantajları

 • Köklü teknolojiye dayalı

 • Bitcoin'den daha verimli

 • BTC'den daha ucuz

 • Tüketiciler tarafından kullanılabilir

 • Bitcoin Cash'in Dezavantajları

 • Hala Bitcoin'in gölgesinde

Bitcoin Gold (BTG) gibi diğer Bitcoin çatallarıyla rekabet etmek


Bitcoin Cash'e Yatırım Yapmalı Mı Yapılmamalı?


Bitcoin hayranıysanız Bitcoin Cash'i seveceksiniz. Esasen aynı ama bazı açılardan daha iyi olan BCH, dünya çapında bir kripto para biriminin tüm özelliklerine sahiptir. Bunu oldukça uygun fiyatlar ve e-ticaret alanındaki potansiyeli ile birleştirdiğinizde, kesinlikle dikkate almaya değer bir kriptodur.

Bitcoin Cash Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page