top of page

Stellar

Stellar Nedir? Nasıl Alınır?
Stellar Al

Stellar

Stellar, herhangi bir para birimi çifti arasında sınır ötesi işlemlere izin veren, dijital para biriminden fiat para transferine yönelik açık kaynaklı, merkezi olmayan bir protokoldür.

Stellar Nedir? Nasıl Alınır?


Stellar, hareketli parayı hızlı ve güvenilir hale getirmek için blok zincirini kullanan platformlardan biridir. Bu hibrit blok zinciri merkezi olmayan ve tamamen açık kaynaklıdır, böylece herkes bundan yararlanabilir. Stellar'ın arkasındaki altyapı ile ülkeden bağımsız olarak kullanıcılar arasında varlık transferi yapmak kolaydır. Kullanıcıların sistemi kullanmak için yalnızca ağ ile entegre olması gerekir. Hepsinden iyisi, geleneksel para transfer sistemlerinin aksine, bankalar, ödeme ağları ve insanların hepsi aynı ekonomik katılım ve erişime sahiptir.


Stellar Ne Tür İşlemleri Yerine Getirebilir?


Stellar, bir bankacılık kurumundan istediğiniz hemen hemen tüm hizmet türlerini sağlar, ancak açgözlü bir bankanın paranızı ücret biçiminde almadığı merkezi olmayan bir ağda. Para havaleleri basittir ve geleneksel bir bankanın tahsil edeceğinin bir kısmı karşılığında çeşitli sınırlar arasında para göndermenize olanak tanır. Bu, çoklu para birimi işlemlerini neredeyse aynı para birimindekiler kadar basit hale getirir.


Stellar ayrıca maliyeti düşürerek ve verimliliği artırarak mikro ödemeler için belirli avantajlar sağlar. Bu, işletmelerin müşterilere herhangi bir dezavantajı olmadan artımlı ödeme seçenekleri sunmasını sağlar. Aslında, sadece 0.01 $ 'lık bir ücret yaklaşık 600.000 işlemi gerçekleştirecektir. Acente bankacılığı şirketleri, kira ve elektrik gibi genel giderler konusunda endişelenmek zorunda kalmadan perakende operasyonlarını genişletmek için mobil şubeler de alabilir. Stellar ile mobil olan tek şey şubeler değil; müşteriler, sağlayıcıdan bağımsız olarak başkalarına mobil para gönderebilir ve alabilir. Stellar için bu kullanım durumlarının her biri farklı bir finans kurumuna hitap edecek.


Stellar Başka Hangi Faydaları Sağlar?


Stellar için ana kullanım durumlarına ek olarak, ağ, yalnızca iki ila beş saniyelik gerçek zamanlı işlem mutabakatı avantajı sağlar. Tüm işlemler kriptografik olarak güvenlidir. Aynı zamanda, tek bir entegrasyonda otomatik bir döviz bozdurma, yasal uyumluluk, e-postaya benzer şekilde hareket eden ödemeler ve uluslararası erişim özelliklerine sahiptir.


Stellar Ağını Anlamak


Stellar'ın dünyanın dört bir yanındaki herkese hitap etmesine yardımcı olmak için ekip, ağa ve kullanıcıların bir arkadaşının farklı bir ülkede başka bir para biriminde alması için bir para biriminde para göndermesine nasıl olanak tanıdığına dair çok basit bir açıklama sunuyor. Bu, dünya çapında dağıtılmış defterine güç veren merkezi olmayan sunuculara sahip Stellar ağı aracılığıyla mümkündür. Bu defter, şeffaflık sağlamak için blok zincirindeki diğer sistemlerde olduğu gibi her bir işlemi kaydeder.


Stellar ağındaki sunucular, defteri senkronize etmek ve işlemleri doğrulamak için kendi aralarında iletişim kurar. Paranız, para birimini ağa bağlayan köprüler olan çapalar tarafından verilen kredi olarak defterde görünür. (Gerçek dünyadaki bir bağlantı, bir ödeme işlemcisi veya banka olabilir.) Para yatırdığınızda, çevrimiçi hesapta, esasen sanal bir cüzdanda kredi alırsınız. Çapanın para tutacağına ve para çekme işlemlerini fiziksel bir banka gibi onurlandıracağına güvenirsiniz.


Bu krediyi ağ üzerinden gönderebilir veya alabilirsiniz. Dağıtılmış değişim sayesinde Stellar, mümkün olan en düşük oranı kullanarak para birimleri arasında otomatik olarak dönüşüm gerçekleştirir. Para aldığınızda, o para birimindeki bir çapa aracılığıyla parayı çekebilirsiniz.


Lumens Nedir?


Bir Lumens veya XLM, Stellar'ın arkasındaki dijital para birimidir. Bunlar yerel varlıklardır, yani doğrudan ağa yerleştirilirler. 2014'teki lansmanda, orijinal Lumens olan 100 milyar yıldız vardı. Yükseltilmiş ağ 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde, para birimini ağın ve kar amacı gütmeyen kuruluşun adından ayırmaya yardımcı olmak için yıldız sayısı Lumens haline geldi.


Lumens, spam gönderenlerin ağı doldurmasını önlemek de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı gereklidir. Bu cesaret kırma, işlem başına 0,00001 Lumens küçük bir ücret nedeniyle mümkündür. Stellar ağındaki hesap sahiplerinin en az 20 Lumens sahip olması gerektiğinden Lumens, hesapların gerçek olmasını sağlamaya da yardımcı olur.


Ek olarak, Lumens, işlemlerin birden çok para biriminde yapılmasını kolaylaştırır. İkisi arasında yeterince büyük bir doğrudan pazar yoksa Lumens bir köprü olabilir. Elbette bu, verilen para birimleri ve Lumens arasında likit bir piyasa gerektirir. Lumens birden fazla borsada satın alabilirsiniz.


Stellar ve Lumens Arasındaki Fark


Stellar, hızlı ve ucuza para gönderip almanıza izin veren dağıtılmış hibrit blok zincirinin adıdır. Öte yandan, "XLM" kısaltması ile de tanınan Lumens, Stellar blok zinciri için yerel kripto para biriminin adıdır.


Lumens, euro cinsinden para göndermek ve alıcı tarafından dolar cinsinden almak gibi çok para birimindeki işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır. Ayrıca, DoS saldırılarının ağa müdahale etmesini önleyen bir anti-spam önlemi olarak da kullanılırlar.


Ağdaki her işlem, kötü oyuncuları ağa spam göndermekten caydırmaya yetecek kadar yüksek ve işlemin değerini etkilemeyecek kadar küçük bir 0.00001 XLM ücretine tabidir. Toplanan ücretler daha sonra yeniden dağıtılır ve enflasyon havuzuna eklenir.


Stellar Lumens'in Avantajları


Yüksek işlem hızları - Stellar, saniyede yaklaşık 2.000 işlemi gerçekleştirebilir. Bu nedenle, her işlem maksimum 5 saniye içinde onaylanır. Yüksek hızlar, onu sınır ötesi ödemeler yapmak için harika bir seçenek haline getiriyor.
Düşük işlem ücretleri - Diğer kripto para birimi projelerinden farklı olarak Stellar, kullanıcılara kârın üzerinde öncelik vermek için tasarlanmıştır, bu da maliyetleri düşük tutmaya yardımcı olur.


Güçlü ortaklıklar - Stellar lansmanından bu yana büyük adımlar attı. Örneğin, IBM ile ortaklık kurdu ve Stellar ödeme protokolünü oluşturmaya başladı.


Stellar Lumens'in Dezavantajları


Yüksek rekabet - Stellar, çok sayıda kripto para birimi ve mevcut blok zinciri teknolojisi nedeniyle zorlu bir rekabetle karşı karşıya. En büyük rakibi Ripple. Dahası, merkezi kurumlar sınır ötesi işlemleri daha verimli hale getirmekle meşgul.


Stellar Lumens Cüzdanlar


Lumens bir dizi farklı cüzdanla desteklenir, resmi web sitesinden indirebileceğiniz masaüstü, mobil ve web cüzdanları vardır. Lumens, kripto para birimlerinizi uzun vadede saklamanın en güvenli yolu olan Ledger Donanım cüzdanında da desteklenir.


Stellar Lumens XLM Nasıl Satın Alınır?


XLM'yi “Fiat” para birimi ile satın alamazsınız, bu nedenle önce başka bir para birimi satın almanız gerekir. Satın alınması en kolay olanı, Coinbase'de banka havalesi veya banka / kredi kartı satın alma yoluyla yapabileceğiniz Bitcoin veya Ethereum'dur ve sonra bunu takas edebilirsiniz Binance gibi bir borsada XLM içinyapabilirsiniz.


Stellar Ağını Nasıl Kullanıyorsunuz?


Stellar Network'ü kullanmak inanılmaz derecede basit. Sadece bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Ardından, para gönderebilir veya alabilirsiniz. 


Stellar'ı Kullanmanın Maliyeti Nedir?


Stellar ağının kullanımı tamamen ücretsizdir. Lisans, ticari değişiklik, kullanım ve / veya dağıtıma izin verir. Sadece onu entegre etmek için kendi teknik kaynaklarınızı tahsis etmeniz gerekeceğini unutmayın. Ortalama entegrasyon, deneyim ve boyuta dayalı olarak 120 ila 200 saatlik teknik geliştirme gerektirir.


Stellar Çalıştırmak İçin Yeterli Parayı Nasıl Kazanır?


Stellar.org kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğundan ve kullanımı ücretsiz olduğundan, çalışmaya devam edebilmesi için bir şekilde kaynak edinmesi gerekir. Bağışlar (vergiden düşülebilir) ve ilk lümen satışı işletme maliyetlerini karşılar. Bu lümenlerin yüzde beşi operasyonel maliyetleri karşılamak için tasarlanmıştır. Startup olan Stripe, Stellar'a yardımcı olmak için ilk fon sağladı. FastForward, Google.com ve BlackRock dahil olmak üzere çok sayıda kurumsal bağışçı da vardır.


Stellar.org ve Stellar ağı, halihazırda banka hesabı olanlara eşzamanlı olarak fayda sağlarken, şu anda bankasız olanlara yardım etmek için harikalar yaratmalıdır. Stellar'ın düşük maliyetli işlemleri, şeffaflığı, kullanım kolaylığı ve açık kaynak doğası, bu ağın harika şeyler yapacağını varsaymamıza izin veriyor. 

Stellar Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page