top of page

Ontology

Ontology nedir? Nasıl Alınır?
Ontology Al

Ontology

Ontoloji, varlığın felsefi çalışmasıdır. Daha geniş anlamda, varlıkla, özellikle oluş, varoluşla, gerçeklikle doğrudan ilgili kavramları ve varlığın temel kategorilerini ve bunların ilişkilerini inceler.

Ontology nedir? Nasıl Alınır?


Ontology, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe diğer blok zincirlerini barındırmak için inşa edilmiş bir blok zinciri platformudur, böylece işletmeler teknolojik yeniliklerinden yararlanabilir. Bu Ontology yazısı, projenin bunu başarmayı planladığı yolları tanıtacaktır. ONT blockchain'i hedefleyen işletmelerle, işletmelere verileri özel veya halka açık olarak saklama seçeneği sunar. Platform, aynı zamanda NEO blockchain'in de kurucuları olan Da HongFei ve Erik Zhang tarafından ortaklaşa kuruldu.


Neden Ontology?


Ontology, blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için oluşturuldu. İşletmeler, tüm bilgilerini halka açık bir blok zincirinde, Ontology blok zinciriyle doldurmak istemeyeceğinden, neyi gizli tutacaklarını ve rakiplerine neyi açacaklarını seçerler.


Örneğin, bir müşteri belirli bir işletmede bir hesap açmak isteyebilir; kişisel bilgileri özel olarak saklamak için Ontology blok zinciri ile arayüz oluşturacak halka açık bir blok zinciri kullanabilirler.


Ontology Kısa Tarihi


Ontology, 2017 yılında OnChain tarafından doğdu; Erick Zhang ve Da HongFei tarafından ortak kurulan bir Çin firması. Şaşırtıcı bir şekilde, proje ilk madeni para teklifini yayınlamadı, ancak bu yılın başlarında ana platform NEO blok zincirine Ontology tokenlerini airdrop etti.


Airdrop sırasında, Ontology ekibi haber bülteni abonelerine 1000 ONT token verirken, NEO token tutanlar NEO token başına 0.01 ONT token ile ödüllendirildi. Ek olarak, NEO DevCon etkinliğine katılanlar 500 ONT token paylaştı.


Bu yılın Haziran ayında, Ontology kendi ana ağına geçti ve bunu bir dizi airdrop takip etti. Geçişten sonra, Ontology platformu NEO blok zincirinde olduğu gibi iki madeni para sistemi tanıttı.


Ontology platformu, Doğrulanabilir Bizans Hata Toleransı (VBFT) adı verilen benzersiz bir fikir birliği algoritmasını tanıttı. Algoritma, diğer konsensüs algoritmalarının işlevlerini birleştirir. Yani Proof of Stake algoritmasını (PoS) Doğrulanabilir Sayı Fonksiyonu algoritması (VRF) ve Bizans Hata Tolerans algoritmasının (BFT) özelliklerini birleştirir.


Ontology Güncel ve Gelecekteki Gelişmeleri


Devam eden çalışmalar arasında hizmet ortaklıkları, ekosistem uygulamaları, ekosistem işbirliği ve diğerlerinin yanı sıra topluluk genişletme yer alıyor.
Bu yılın sonundan önce, Ontology ekibi, odak noktasını sadece yeni başlatılan ana zinciri optimize etmekten ONT ID tabanlı güven uygulama sistemine odaklanmak için genişletmeye çalışıyor. Sistem, bireylerin ve işletmelerin ONT blok zinciri üzerinde dijital bir kimlik oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.


Sonuç olarak, ONT belirteci Binance, Huobi, OKEx, Bibox ve diğerleri gibi popüler kripto para birimi borsalarında satın alınabilir. Bununla birlikte, ONT jetonu fiat ile satın alınamaz ve ONT ile değiştirmeden önce fiat'ı bilinen bir kripto paraya dönüştürmeniz gerekir. Ayrıca, Ontology projesi, günlük operasyonlarında blockchain teknolojisini benimseyen işletmeleri görebilecek bazı harika gerçek dünya kullanım durumlarına sahiptir. Ontology, yeni nesil internet için açık bir çapraz zincir platformu oluşturmak amacıyla NEO ile de çalışıyor. Temmuz 2018'den beri, her iki tarafın da pazardaki lider konumlarına dayanan verimli ve kapsayıcı bir birlikte çalışabilirlik protokolü sunmalarına olanak tanıyan bu proje üzerinde çalışıyorlar. Bu ortaklığın temel özelliklerinden bazıları, üye zincirlerine çevre dostu bir yaklaşım oluşturmak, düşük bir giriş engeli, işlemsel atomiklik ve katılımcılara gelişmiş güvenlik sağlamaktır.


ONT'yi Nereden Satın Alabilirim?


ONT coin satın almanıza izin verecek farklı kripto para borsaları vardır. Bununla birlikte, bu dijital para birimini satın almak için en popüler borsalardan biri Bibox'tur. Bu platform, dünyadaki toplam ONT işlem hacminin % 25'inden fazlasını oluşturan ONT / USDT, ONT / BTC ve ONT / ETH dahil olmak üzere üç farklı işlem çiftine sahiptir.


Bu, Bibox'un, ONT satın alırken kullanıcılara en iyi ticaret deneyimini sunmak için gerekli likiditeye sahip olduğu anlamına gelir. Bu platformla başa çıkmak için, kullanıcıların hesaplarına USDT, BTC veya ETH göndermeleri ve bunları ONT ile takas etmeleri gerekecektir.


Şu anda kullanıcıların ONT coin satın almasına izin veren bir diğer tanınmış kripto para borsası Binance. Binance, piyasadaki en büyük borsalardan biridir ve ONT'nin toplam işlem hacminin % 2,76'sını temsil eder. Binance, ONT / USDT, ONT / BTC, ONT / ETH, ONT / BNB, ONT / PAX ve ONT / USDC dahil olmak üzere altı farklı işlem çifti sunar.


Bir ticaret platformu olarak Binance'e sahip olmanın temel avantajı, borsanın altcoinlerde liderlerden biri olarak tanınmasıdır. Binance'de en büyük likiditesine sahip birkaç sanal para birimi vardır. Binance'de dijital varlıkları satın almanın geleneksel yolu borsaya para (USDT, BTC, ETH, BNB, PAX veya USDC) göndermenizi gerektirse de, bu süreci çok daha basit hale getirmenize yardımcı olacak yeni bir sistem var. İlgilenen kullanıcılar bir kredi kartıyla alışveriş yapabilir ve BTC, ETH veya BNB jetonları satın alabilir. Bundan sonra, fonlar yatırılır yatırılmaz bunları piyasada ONT ile değiştirmek mümkündür. Bu, kripto para birimi borsaları aracılığıyla ONT edinmenin en hızlı yollarından biridir. ONT'yi satın aldıktan sonra yapılacak en iyi şey, fonları özel anahtarlara sahip olduğunuz bir kripto para cüzdanına çıkarmaktır.


ONT'yi Nerede Saklayabilirim?


Kripto para borsaları, fon depolamak için en iyi yer değildir. Bu platformlar saldırıya uğrayabilir veya saldırılar dahil farklı sorunlardan etkilenebilir. Bunun, kullanıcıların bu borsalarda depoladığı fonlar üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Örneğin, Binance 2019'un başlarında 7.000 BTC kaybetti ve Coincheck 2018'in başlarında 500 milyon dolar hacklendi. Binance kullanıcılara para iadesi yapabilse de Coincheck operasyonlarını kapatmak zorunda kaldı.
Dijital varlıkları depolamanın en iyi yolu, Ledger Nano S veya Trezor gibi bir donanım cüzdanı kullanmaktır. Ancak, tüm sanal para birimleri bu iki donanım cüzdanı tarafından desteklenmemektedir.

Ontology Team'e göre, Anypay, AToken, Atomic Wallet, Banko Wallet, BitKeep, Buntoy, Clay, Cobo, Cloudwallet, Cyano, Exodus Wallet, Guarda Wallet, Huobi dahil ONT ve ONG depolamanıza izin verecek birkaç cüzdan var. Cüzdan, infinito, Math, Onion, OWallet ve diğerleri. Bu cüzdanların çoğu, masaüstü cüzdanlar olarak veya mobil cihazlarda çalışmak üzere geliştirildi; bu, kullanıcıların fonlarını kullanması için daha kolay olabilir ancak geleneksel borsalardan daha güvenli olmalarına rağmen güvenlik açısından ideal değildir.


Ledger Nano S, kullanıcıların Ontology topluluğu tarafından geliştirilen OWallet uygulamasını kullanarak ONT ve ONG tokenlerini bu cihazda saklamalarına olanak tanır. Bu, dijital varlıklarını uzun süre saklamak isteyen ve her zaman korunacaklarını ve kullanıma hazır olacaklarını bilen kullanıcılar için en iyi çözümdür. Ledger Nano S hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ONT ve ONG jetonlarını nasıl saklayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, Ledger'ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.


ONT Değeri


ONT, piyasadaki diğer birçok kripto para birimi ile benzer bir fiyat modeline sahiptir. Sanal para birimi Mayıs 2018'de 10,5 doların üzerine çıktı. O andan itibaren dijital para birimi şimdiye kadar ayakta kalan bir ayı piyasasına girdi. Örneğin, Aralık 2018'in sonunda, sanal para birimi jeton başına 0,45 dolara düşerek % 95'lik bir fiyat düşüşü kaydetti.


Günümüzde sanal para birimi, 386 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0,724 dolar civarında işlem görüyor. Bu, sanal para biriminin son aylarda diğer birçok altcoin ile uyumlu olarak % 60'ın üzerinde büyüdüğünü, ancak Bitcoin (BTC) tarafından kaydedilen% 200'den çok uzak olduğunu gösteriyor.


Bitcoin açısından ONT, en yüksek fiyatına Haziran 2018'de 0,00115634 BTC civarında işlem gördüğünde ulaştı. Son olarak, ONT birkaç saat önce şimdiye kadarki en düşük nokta olan 0.00006769'a düştü. Bu, Bitcoin'in güçlü kaldığını ve ONT'nin piyasadaki diğer altcoinlerle aynı eğilimi izlediğini gösteriyor. Şu anda Ontology, piyasadaki en büyük 26. dijital varlıktır.

Ontology Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1


Binance 10%: YAVZY1FZ


Binance 15% : IB3V6EOK


Binance 20%: E68Q3TPC

bottom of page