top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata Kripto

Binance TR Hesabı Nasıl Açılır? Adım Adım Kılavuz 2023

Güncelleme tarihi: 21 Oca

Binance TR Hesabı Nasıl Açılır? Adım Adım Kılavuz 2023


Binance, çevrimiçi olarak en popüler kripto para borsalarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Kullanıcılara çok çeşitli özellikler ve ayrıca başlamayı kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Bu yazıda size nasıl Binance hesabı açacağınızı ve kripto para alım satımına nasıl başlayacağınızı göstereceğiz.


Binance TR Hesabı Nasıl Açılır? Adım Adım Kılavuz 2023
Binance TR Hesabı Nasıl Açılır? Adım Adım Kılavuz 2023

Binance TR Hesabı Nasıl Oluşturulur?


Bir hesap açmak, herhangi bir kripto borsasında işlem yapmanın ilk adımıdır. Bir Binance TR hesabı, Binance'te işlem yapmak için biletinizdir, bu yüzden burada bir Binance hesabı açmaya yönelik adım adım bir kılavuz bulunmaktadır.


Adım 1: Binance web sitesini ziyaret edin ve ana sayfanın sağ üst tarafındaki Kaydol düğmesine tıklayın.


Adım 2: Binance hesabınızla ilişkilendirilmesini istediğiniz e-posta adresini girin ve şifrenizi girin. Telefon numaranız ile kayıt olmayı da seçebilirsiniz. Alternatif olarak, Google Hesabınızı veya Apple Kimliğinizi kullanarak bir hesap oluşturabilirsiniz.


Adım 3: Herhangi bir tavsiye kodunuz varsa, Şifre alanının altındaki Referans Kimliği alanına yazın, hüküm ve koşulları okuyup kabul edin, ardından hesabınızı oluşturmak için Hesap Oluştur düğmesine tıklayın.


Adım 4: Doğrulama kodu içeren bir e-posta veya SMS uyarısı alacaksınız. Kod doğrulama sayfasındaki kodu girin ve kod eşleşirse hesabınız anında doğrulanır.


Bu noktada bir Binance hesabı oluşturmak, size temel Binance işlevlerini kullanma ve sınırlı alım satım yapma erişimi sağlar. Binance Hesabınızın tam potansiyelini ortaya çıkarmak için KYC sürecini tamamlamanız gerekir. KYC, Binance'in sizi büyük işlemler için doğrulanmış bir kullanıcı olarak kaydetmesine yardımcı olan bir süreç olan Müşterinizi Tanıyın'ın kısaltmasıdır. Binance KYC süreci için kayıt gereksinimleri şunları içerir:


· Devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik belgesi veya Sürücü Belgeniz

· Bir sosyal güvenlik numarası

· Pasaport


Binance'e Nasıl Para Yatırılır?


Binance'te kayıt işlemini tamamladıktan sonra, artık platformda işlem yapmaya yönelik bir sonraki adımı atabilirsiniz. Bu adım para yatırmayı içerir. Binance hesabınıza fiat ve kripto parayı nasıl yatıracağınıza dair ayrıntılı dökümü burada bulabilirsiniz.


Binance'e FIAT/Para Nasıl Yatırılır?


Borsada kripto satın almanıza yardımcı olması için Binance hesabınıza para yatırmanız gerekir. İşte bankanızdan Binance para çekmek için yapmanız gerekenlerin basit bir özeti.


Adım 1: Binance web sitesine gidin, ana sayfanın solundaki Banka Para Yatırma açılır menüsüne tıklayın ve Kripto Satın Al seçeneğini seçin.


Adım 2: Yatırmak istediğiniz para birimini ve tutarı girebileceğiniz bir sekme açılacaktır. Bunları seçtikten sonra Devam'ı tıklayın.


Adım 3: Para yatırma işleminizle ilgili ayrıntıları içeren bir açılır pencere göreceksiniz ve para yatırma işleminizin yansıtılıp yansıtılmadığını görmek için Cüzdanı Görüntüle düğmesine tıklayabilirsiniz.


Binance'te minimum para yatırma tutarı 50$ 'dır . Bundan daha az herhangi bir miktar geçmez.


Binance'e Kripto Para Birimi Nasıl Yatırılır?


Binance kripto para yatırmak için borsa ile uyumlu bir cüzdan edinmeniz gerekir. Binance ile entegre olan bazı kripto cüzdanları arasında MetaMask, Trust Wallet MathWallet, Binance Chain Wallet ve SafePal bulunur. Bu cüzdanlardan birine sahip olduğunuzdan emin olun ve ardından Binance'e para yatırmak için aşağıdaki prosedürü izleyin.


Adım 1: Binance hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan açılır menüsüne gidin ve Genel Bakış seçeneğine tıklayın.


Adım 2: Genel Bakış sekmesi açıldığında, ekranınızın sağ üst tarafındaki Para Yatırma seçeneğini seçin.


Adım 3: Kripto Para Yatır'a tıklayın ve yatırmak istediğiniz kripto para birimini ve para çekmekte olduğunuz platforma karşılık gelen ağı seçin.


Adım 4: Bir Para Yatırma Ağı alanını seçtikten sonra, bir para yatırma adresi göreceksiniz. Para çekmek istediğiniz platformun adres alanına kopyalayıp yapıştırın.


Adım 5: Para çekme talebini onaylayın ve işlemin yapılmasını bekleyin. Bekleme süresi platformdan platforma değişir, ancak işlemin yansıtılıp yansıtılmadığını görmek için işlem geçmişinizi her zaman kontrol edebilirsiniz.


Binance'te Kripto P2P Nasıl Satın Alınır?


Binance'te işlem yaparken, birçok tüccar eşler arası ticareti keşfetmek ister. Burası doğrudan diğer tüccarlarla ticaret yaptığınız yerdir. Binance'te P2P sorunsuz bir süreçtir ve aşağıdaki adımları kullanarak kurmak zahmetsizdir.


Adım 1: Binance hesabınıza giriş yapın ve gezinme çubuğunuzdaki P2P ticaretine tıklayın.


Adım 2: Satın Al seçeneğini seçin ve satın almak istediğiniz kriptoyu seçin.


Adım 3: Görünen reklamları gözden geçirin, çekici bulduğunuz birini bulun ve yanındaki Satın Al seçeneğine tıklayın.


Adım 4: Satın almak istediğiniz jeton sayısını veya harcamak istediğiniz itibari para miktarını girin ve Satın Al'ı tıklayın .


Adım 5: Satıcının bilgilerini onaylayın, Para Transferi seçeneğine tıklayın, transferinizi yaptığınız ödeme seçeneğini seçin ve ardından Aktarıldı seçeneğine tıklayın.


Adım 6: İşleminizin onaylandığını göreceksiniz ve borsa tokenlerinizi spot cüzdanınıza yatıracaktır.


Aktarılan sonraki düğmesini tıkladıktan sonra bu işlemin on beş dakikadan fazla sürmemesi gerektiğini unutmayın. Yeni varlıklarınızı on beş dakika sonra göremezseniz siparişinizi işleme koymanıza yardımcı olması için Binance destek ekibiyle iletişime geçin. P2P işlemleri ayrıca ETH, BTC, BNB, EOS, USDT ve BUSD ile sınırlıdır. Diğer para birimlerini satın almak istiyorsanız, Binance spot piyasasında işlem yapmanız gerekir.


Binance'te Spot Ticaret Nasıl Yapılır?


Spot ticaret, kripto para biriminde en iyi bilinen ticaret şeklidir. Varlığın tesliminin anında olduğu kripto varlıklarının alım satımını içerir. Bir varlığın spot ticaretini yaptığınız anda, otomatik olarak hesabınıza yansır.


Spot ticaret genellikle bir spot piyasada gerçekleşir. Spot piyasa, kripto emtiaların ticaret için listelendiği bir finansal piyasadır. Binance gibi borsalarda, spot piyasalar, piyasadaki çeşitli emtialar için alım satım fiyatlarını ve bunların ticaretinin nasıl gerçekleşeceğini belirleyen akıllı sözleşmeler kullanılarak düzenlenir. Bir spot piyasada işlem yapmak, tacirin varlıklarını kullanmasını gerektirir çünkü marj ticareti veya kaldıraçlar için herhangi bir hüküm yoktur.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505Kripto para hesabı açabilir? Video anlatım:


Binance Web Uygulamasında Spot Ticareti Nasıl Yapılır?


Binance'te Spot Ticareti kolay bir süreçtir. Binance'te ilk spot ticaretinizi yapmak için izlemeniz gereken adımları keşfedelim.


Adım 1: Binance ana sayfanızı ziyaret edin, Ticaret açılır menüsüne gidin ve Spot seçeneğini seçin. Bu, aşağıdaki altı ana bölüme sahip nokta okuma arayüzünü ortaya çıkarır.


· Gezinme çubuğu: Bu, Spot panosunun sol üst tarafındadır. Size görüntülemekte olduğunuz işlem çiftinin adını ve çiftin 24 saatlik işlem hacmi ve fiyat değişimi gibi diğer bilgileri gösterir.

· Satış Emri Defteri: Bu, sayfanın sol tarafında, Gezinme Çubuğunun hemen altında gelir. Belirli bir ticaret çifti için tüm açık satış emirlerinin fiyatlarını içerir.

· Alış Emir Defteri: Satış Emir Defterinin hemen altındadır ve belirli bir ticaret çifti için tüm açık alış emirlerini listeler.

· Şamdan Grafiği: Panonun orta kısmının çoğunu kaplar. Bir ticaret çiftinin fiyat geçmişini gösteren kırmızı ve yeşil şamdanlı bir tablodur.

· Spot Ticaret Bölümü: Bu, gerçek ticareti yapmak için kullanacağınız arayüzün bir parçasıdır. Şamdan Grafiğinin hemen altında gelir ve dört bölümü vardır. İlki, size gerçekleştirmek üzere olduğunuz ticaretin türünü söyleyen ticaret türüdür, örneğin Spot. Ayrıca, işlem yapmak için tıkladığınız bir tür sipariş bölümü ve bir al ve sat sütunu vardır.

· Piyasa Özeti: Bu, kontrol panelinin sağ üst tarafındadır. Piyasadaki mevcut ticaret çiftlerini ve bunların fiyat özetlerini gösterir.

· Tamamlanan İşlem: Bu size en son tamamlanan işleminizi gösterir ve bunu Piyasa Özeti bölümünün altında bulabilirsiniz.

· Piyasa Faaliyetleri: Tamamlanan İşlemin altındaki bu küçük bölüm, spot piyasada yapılan en önemli hareketleri gösterir.

· Sipariş Geçmişi: Bu, sayfanın altındadır. 24 saatlik sipariş geçmişinizi gösterir.


Adım 2: Bir ticareti tamamlamak için Spot Trading bölümüne gidin, örneğin BTC gibi istediğiniz koini seçin ve al veya sat seçeneğine tıklayın.


Adım 3: Almak veya satmak istediğiniz token sayısını Toplam alanına girin ve aşağıdaki Al veya Sat düğmesine basarak işleminizi tamamlayın.


Binance Mobil Uygulamasında Spot Ticareti Nasıl Yapılır?


Binance mobil uygulamasında spot alım satımı, web'de alım satımına çok benzer. Mobil uygulamayı spot ticarette kullanmak için Binance Web Uygulamasında Spot Ticareti Nasıl Yapılır bölümünde açıklanan 1. ve 2. adımları izleyin. Ardından Al veya Sat düğmesinin üzerindeki yüzdelerden birini seçerek işlemi tamamlayın ve ardından Al veya Sat düğmesine tıklayarak işleminizi tamamlayın.


Stop-Limit Emri Nedir?


Stop-limit emri, stop fiyatı belirlediğiniz işlem noktalarında kullanılan bir tekniktir ve fiyata ulaşıldığında, sistem emrinizi tetikleyerek limit emrine dönüştürülür ve emir defterine kaydeder.


Verdiğiniz emrin türüne göre stop ve limit emri için iki farklı fiyat belirlemeniz önemlidir. Alış emri verirken stop fiyatını limit fiyatın biraz altında belirleyin ve alış emri için tam tersini yapın. Bu, ticaretinize bir fiyat indirimi sağlar.


Stop Limit Fonksiyonu Nasıl Kullanılır?


Bir stop-limit emrini düzenlemek için bir stop-limit işlevi kullanılır. Bu işlev, stop fiyatı, limit fiyatı ve miktarı ve stop-limit emrinin işlem yapacağı varlık sayısı olmak üzere üç bölümden oluşur. İşlem yapılacak varlık durdurma fiyatına ulaştığında, işlem platformu, işlemi bir emir defterinde limit fiyattan veya daha yüksek bir fiyattan listeler. Binance'te, stop limitini Spot Trading bölümünün altındaki spot kontrol panelinde bulabilirsiniz.


Stop-Limit Emri Nasıl Oluşturulur?


Stop-limit emrini nasıl oluşturabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Adım 1: Binance ana sayfanızı ziyaret edin, Ticaret açılır menüsüne gidin ve Spot seçeneğini seçin. Ve Spot Ticaret Bölümünde Al veya Sat düğmesine tıklayın.


Adım 2: Emir Tipi bölümüne tıklayın ve Stop-Limit emrini seçin.


Adım 3: Durdurma Fiyatınızı ve Limit fiyatınızı girin, ardından satın almak veya satmak istediğiniz kripto miktarını girin.


Adım 4: Satın alma işleminizi tamamlamak için Satın Al veya Sat düğmesine tıklayın


Adım 5: Stop-limit emri ayrıntılarınızı doğrulayın ve girdilerinizi tamamladığınızda Onayla'ya tıklayın.


ABD'de Binance Hesabı Açabilir miyim?


Binance ABD'de kullanılamıyor Bu, 50 eyaletten herhangi birindeyseniz Binance Hesabı açamayacağınız anlamına gelir.


Binance İşlemimin Başarılı Olduğunu Nasıl Onaylarım?


Binance'te belirli bir işlemin durumunu doğrulamak için İşlem geçmişini kullanabilirsiniz. Bunu bulmak için hesabınıza giriş yapın, Cüzdan açılır menüsünü tıklayın, Genel Bakış 'ı seçin ve İşlem Geçmişi 'ni seçin.


Binance'in Depozito Ücreti Var mı?


Binance, platforma itibari para veya kripto para yatırdığınız için sizden ücret almaz. Ancak, varlıklarınızı çekmekte olduğunuz platformda para çekme maliyetlerine maruz kalabilirsiniz.


Binance Para Yatırmam Neden Başarısız Oluyor?


Binance para yatırma işleminiz üç nedenden dolayı başarısız olabilir. Birincisi, borsa bir sistem yükseltmesi yürütürken para yatırıyor olabilirsiniz.

Sistem yükseltmeleri sırasında, Binance tüm para yatırma işlemlerini askıya alır ve bu süre içinde yatırılan paralar yedi gün içinde cüzdanınıza geri yatırılır. Diğer sebep, yaptığınız para yatırma işlemi için yeterli paranızın olmaması veya para yatırma işleminiz için doğru işlem ayrıntılarını doldurmamış olmanız olabilir.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505


33 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page