top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Olimpiyatlar NFT'ye girmek istiyor

Olimpiyatlar NFT'ye girmek istiyor


Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), bugün açıklandığı gibi ilk resmi NFT Olimpiyat pinlerini oluşturmak için nWay ile ortaklık kurdu. İlk lansman, bu ayın ilerleyen saatlerinde, bir Olimpik Miras Koleksiyonu öncülüğünde gerçekleşecek.


Olimpiyat Pimleri ve nWayPlay


Pimler ilk olarak 17 Haziran'dan itibaren nWayPlay'de dağıtılacak ve satılacak. Heritage Koleksiyonu "geçmiş Olimpiyat Oyunlarının sanatını ve tasarımını kutlamayı" ve 125 yıllık Olimpiyat tarihinin posterlerini, amblemlerini, maskotlarını ve diğer unsurlarını yansıtmayı amaçlıyor.


nWayPlay, rozetleri kendi pazarlarında barındıracak ve tüketicilerin bireysel rozetler veya paketler satın alarak veya Olimpiyat temalı bir video oyunu aracılığıyla ücretsiz olarak kazanarak bunları toplamasına olanak tanıyacak. Paketlerin fiyatının paket başına 9 dolar ile 499 dolar arasında olması bekleniyor. Oyunun Pekin'deki 2022 Kış Oyunları'ndan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Olimpiyatlar NFT'ye girmek istiyor
Olimpiyatlar NFT'ye girmek istiyor

IOC Televizyon ve Pazarlama Hizmetleri Genel Müdürü Timo Lumme yaptığı açıklamada, ‘’Olimpiyat sporcuları, yargıçları, rozetleri ve yetkilileri tanımlamanın bir yolu olarak başladı, ancak geçmiş yıllarda Olimpiyat Oyunlarının bir geleneği haline geldi. Sporculardan etkinlik personeline, seyircilere ve gazetecilere kadar herkesin Olimpiyat Köyü ve ötesindeki pimleri değiştirmek ve toplamak için katıldığı, yaklaşan pinlerin piyasaya sürülmesinin taraftarların bağlantı kurmasına izin verecek.’’ Bu geleneğin doğal bir evrimi olduğunu da sözlerine ekledi.


nWay İçin Olimpik Boyutta Bir Ortak


nWay, önde gelen IP'lerle çalışan çok yönlü bir yayıncı, geliştirici ve teknoloji platformudur. Şirket yakın zamanda Star Wars, FIFA ve Power Rangers dahil olmak üzere klasik IP ve eğlence video oyunu başlıkları etrafında oyun geliştirmeyi tamamladı. Ayrıca ekibi Sony, EA ve diğer büyük oyun ve eğlence şirketlerinden yöneticiler ve geliştiricilerden oluşuyor. nWay bir düzineden fazla mobil, konsol ve çevrimiçi oyun üzerinde çalıştı, ancak Olimpik bowling yine de şirket için NFT'nin tüketiciye yönelik en büyük projelerinden biri olacak.


NFT'ler ve Atletizm


Sporun NFT'leri, NBA's Top Shot ve MLB'nin geleneksel çıkartma üreticisi Topps ile ortaklığı gibi daha geleneksel projelerin ötesine hızla gelişti. NBA'deki Golden State Warriors ve LaMelo Ball gibi takımlar ve bireysel sporcular, suları NFT'lerle test ediyor. MLB ayrıca yakın zamanda NFT teklifini genişletmek için Candy Digital ile ortaklık kurdu.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#Olimpiyat #nWayPlay #NFT

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page