• Emre Ata

Aave (LEND) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

Aave (LEND) Coin / Token Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz


Blockchain ile devletin ve hükümetin kontrolü dışında olan finans kavramı geldi. Kripto para birimleri son birkaç yılda öfke oldu. Ancak şimdi daha cesur ve daha taze bir fikir ortaya çıkıyor ve buna merkezi olmayan finans (DeFi) deniyor. DeFi, insanların güce sahip olduğu ve aramaları yapmak için geleneksel finans sistemlerine güvenmek zorunda olmadıkları fikridir. Aave, kullanıcıların teminat yatırmadan kripto ödünç almalarını sağlayan bir DeFi projesidir. Borç verenler ayrıca para yatırabilir ve parmağını bile kıpırdatmadan hemen faiz kazanmaya başlayabilir. Kendisini “para piyasalarının yaratılmasını sağlayan açık kaynaklı ve gözetimsiz bir protokol” olarak tanımlayan Aave, teminatsız krediler fikrini ortaya atarak DeFi'de etkili bir konum elde etti. Bununla, proje hakkında daha fazlasını öğrenelim! Aave (LEND) Coin Nedir? Nasıl alınır? Geleceği.


Aave (LEND) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz
Aave (LEND) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

Aave Nedir?


2018'de piyasaya sürülen Londra merkezli Aave, merkezi olmayan ve eşler arası bir şekilde çok çeşitli kripto para birimlerini ödünç vermenizi ve ödünç almanızı sağlayan Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir DeFi platformudur. Aave, adını Fince "hayalet" kelimesinden alır. Ekip, kullanıcıların ilgisini çeken sürekli gelişimi ve yaratıcı teknolojiyi yansıtmak için bu adı seçti.


Proje, teminatsız krediler ve “oran değiştirme” gibi DeFi alanına seçkin özellikler getiriyor. Aave, kullanıcıların bir yatırım portföyü oluşturabilecekleri çeşitli kripto pazarları oluşturmak için Aave Protokolünü kullanır.


Aave Nasıl Çalışır?


Aave ile dijital varlıklarınız üzerinde pasif faiz kazanabilirsiniz. Bir DeFi protokolü ile kripto para ödünç verebilir ve ödünç alabilirsiniz.


Borç verenler, jetonları likidite havuzlarına yatırabilir ve Aave faiz getiren jetonları veya aTokenları alabilir. Örneğin, USDC yatırabilir ve aUSDC alabilir veya DAI yatırabilir ve aDAI alabilirsiniz. a Jetonlar yatırıldığında basılır ve kullanıldığında yakılır. aTokens'ta kazanılan faiz, talep ve arz gibi piyasa koşullarına göre değişir. Mevduat küresel bir likidite piyasasında bulunduğundan, talep yüksek olduğunda faiz oranları yükselir.


Mevduat sahipleri varlıklarını istedikleri zaman çekebilirler. Tüm süreç, pozisyonunuzu aktif olarak yönetmek veya izlemek zorunda kalmad