top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Avrupa yatırım bankası blockchain aracılığıyla tahvil ihraç etmek istiyor

Avrupa yatırım bankası blockchain aracılığıyla tahvil ihraç etmek istiyor


AB üye devletlerinin sahip oldukları uluslararası bir finans kuruluşu olan Avrupa Yatırım Bankası'nın blockchain teknolojisini araştırdığı ve ardından dijital tahvil ihraç ettiği bildiriliyor. Bloomberg'in Salı günkü bir raporuna göre, AYB, Euro cinsinden bir tahvilde olası bir anlaşmayı araştırmak için Banco Santander, Goldman Sachs ve Société Générale gibi büyük küresel bankaları kiraladı. Bu bir blok zincirinde yayınlanmalıdır.


Bloomberg, EIB'nin dijital tahvilleri kaydetmek ve uzlaştırmak için blockchain teknolojilerini kullanmayı planladıklarını bildirdi. İlk satış için yatırımcı toplantılarının Perşembe günü başlaması ve birkaç hafta sürmesi planlanıyor.


Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ) gibi kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojik gelişmelerden biri olan Blockchain, son dönemlerde tahvil piyasasında da giderek daha fazla kullanılmaya başlandı. HSBC'ye göre, blok zinciri, aracılara olan ihtiyacı azaltarak ve daha küçük projelerle ihracı mümkün kılarak tahvil piyasası maliyet tasarrufunu on kattan fazla sunuyor.

Avrupa yatırım bankası blockchain aracılığıyla tahvil ihraç etmek istiyor
Avrupa yatırım bankası blockchain aracılığıyla tahvil ihraç etmek istiyor

Avrupa Birliği'nin finans kurumu olarak AYB, Avrupa borç sermaye piyasalarında yenilik yapmada genellikle öncü bir rol oynamıştır. 2007 yılında, AYB dünyanın ilk yeşil tahvilini, sözde İklim Farkındalık Tahvilini çıkardı.


Avrupa Merkez Bankası hala dijital bir avroyu araştırıp araştırmayacağına karar vermek istiyor. Mart ayının sonunda, ECB Başkanı Christine Lagarde, bankanın bir pilot projeye karar vermesi durumunda dijital bir Euro almanın en az dört yıl süreceğini belirtti.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#AvrupaYatırımBankası #AYB #blockchain

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page