top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Avustralyalı kriket oyuncusu Brett Lee, Hindistan'ın koronavirüs savaşına 1 Bitcoin bağışladı

Güncelleme tarihi: 28 Mar

Avustralyalı kriket oyuncusu Brett Lee, Hindistan'ın koronavirüs savaşına 1 Bitcoin bağışladı


Eski bir Avustralyalı uluslararası kriket oyuncusu olan Brett Lee, Hindistan hastanelerinin koronavirüs salgınıyla savaşmasına yardımcı olmayı amaçlayan sözde "Crypto Relief" fonuna bir Bitcoin (bugün yaklaşık 54.000 $ değerinde) bağışladı. Lee, Salı günü bir Twitter gönderisinde; “Devam eden salgın nedeniyle insanların acı çektiğini görmek beni derinden üzüyor. Bir fark yaratma konumunda olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum ve bunu göz önünde bulundurarak, Hindistan'daki hastaneler için oksijen tedariki alımına yardımcı olmak için Crypto Relief'e 1 BTC (Bitcoin) bağışlamak istiyorum ”dedi.


Hindistan İçin Bitcoin


Lee, yaptığı açıklamada, Pazartesi günü PM Cares Fund'a benzer şekilde 50.000 $ bağışlayan meslektaşı ve hemşerisi Pat Cummins'in örneğini izlemeye karar verdiğini belirtti. Cummins'in bağışı, koronavirüs salgınının felaketle sonuçlanan ikinci dalgasının ortasında bunalmış Hindistan hastaneleri için oksijen kaynağı satın almak için kullanılacak.

Cummins; “Oyuncular olarak, iyilik için kullanabileceğimiz milyonlarca insana ulaşmamızı sağlayan bir platforma sahip olma ayrıcalığına sahibiz. Bunu akılda tutarak, özellikle Hindistan hastaneleri için oksijen tedariki satın almak için 'PM Bakım Fonu'na bir katkıda bulundum, ”diye tweet attı.


CryptoSlate'in bildirdiği gibi, dünyanın dört bir yanındaki kripto para sahipleri ve geliştiricileri, Hindistan'ın salgının üstesinden gelmesine yardımcı olmak için aktif olarak harekete geçiyor. Örneğin geçen hafta sonu, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yerel Crypto Relief fonuna 640.000 $ değerinde ETH ve MKR token bağışladı.


Bugün Lee'nin ve Cummins'in bağışlarından ilham alan Estonya Kriket Derneği, Hindistan hastanelerine yardım etmek için 0,027 Bitcoin (yaklaşık 1.500 $) değerinde kripto bağışı yaptı. Web sitesine göre, Hint Crypto Relief, basın zamanında 3 milyon doların biraz üzerinde dijital varlık aldı.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page