• Emre Ata

Binance Vadeli işlemler (Futures) Nedir? Nasıl Kullanılır? Adım adım klavuz

Binance Futures Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl para yatırılır? Adım Adım Klavuz


Binance, kullanıcılarına her zaman 100'lerce kripto para biriminde işlem yapmasına izin veren en büyük kripto para birimi borsalarındandır. Binance, müşterilerine kripto para birimlerinin değeri yükseldiğinde kar edebileceği bir spot ticaret borsası olarak başlamıştır. Bununla birlikte Binance, yatırımcılarına hem kısa hem de uzun pozisyonlar açmasına ve kaldıraç kullanmasına olanak tanıyan bir vadeli işlem platformu olan Binance Futures yani Binance Vadeli İşlem başlattı. Bu kılavuz, Binance Futures platformunu kullanmaya başlamak için tam olarak bilmeniz gerekenler konusunda size yol gösterecektir. Binance vadeli işlemler indirim kodu nasıl alınır?


Binance Vadeli işlemler (Futures) Nedir Nasıl Kullanılır Adım adım klavuz
Binance Vadeli işlemler (Futures) Nedir Nasıl Kullanılır Adım adım klavuz


Binance Futures Özellikleri


Binance Vadeli İşlemler çekici bir ticaret platformu olarak görülmektedir çünkü yatırımcıların iki şey yapmasına izin vermektedir:


  • Kısa pozisyonlara girin

  • Kaldıraçla ticaret yapın


Bunlar, müşteriler için çok önemli özelliklerdir. Çünkü kripto para birimi ticaretleri yapılırken kar etmeleri için farklı yollar sunmaktadır. Bitcoin fiyatları her zaman yukarı doğru hareket etmemektedir ve düzenli olarak şiddetli aşağı yönlü fiyat hareketleri yaşanmaktadır. Binance Vadeli İşlemler ile müşteriler Bitcoin aşağı veya yukarı hareket ettiğinde kar edebilirsiniz. Kaldıraç işlemleri yapabilmek de çok önemlidir, çünkü yatırımcıların hesaplarındaki fonların 100 katından daha fazla işlem yapabilmelerini sağlayarak kazançlarını en üst seviyelere çıkarmalarına olanak tanımaktadır.


Binance Vadeli İşlemleri Nedir?


Binance Vadeli İşlemler, Binanc