top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Citi ve IADB, blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödemeleri test ediyor

Citi ve IADB, blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödemeleri test ediyor


Bankacılık devi Citigroup, Inter-American Development Bank (IADB) ile işbirliği içinde, blockchain tabanlı sınır ötesi ödemeler için bir kavram kanıtı başarıyla gerçekleştirdi.

Perşembe günü yapılan bir duyuruya göre, Citigroup'un Citi Innovation Labs ve IADB, Amerika Birleşik Devletleri'nden Dominik Cumhuriyeti'ndeki bir alıcıya birden fazla ödeme yapılmasını sağladı. LACChain blockchain ağını kullandılar. IADB'nin bölgesel LACChain programı çerçevesinde bir gelişme.


IADB'nin blockchain uzmanı ve LACChain Marcos Allende'nin açıkladığı gibi, projenin bir parçası olarak IADB, bir Citi hesabına ABD doları cinsinden tokenize edilmiş para yatırdı ve parayı dijital cüzdanlar aracılığıyla aktardı. Allende, "Tokenleştirmeden sonra, bu fonlar Citi tarafından belirlenen döviz kuru kullanılarak yerel para birimi olan Dominik pesosuna çevrildi," dedi.


Blockchain tabanlı pilotta, IADB, işlemlerin, döviz kurlarının ve ücretlerin anında izlenebilirliğini sağlayabildi ve potansiyel olarak Amerika Birleşik Devletleri'nden Latin Amerika ve Karayipler'deki ülkelere sınır ötesi ödemeler için yeni bir yöntem oluşturdu.


Citi ve IADB, blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödemeleri test ediyor
Citi ve IADB, blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödemeleri test ediyor

IADB Laboratuvarı CEO Irene Hofman Açıklamalarda Bulundu


IADB Laboratuvarı CEO Irene Hofman açıklamasında; "Resmi kalkınma yardımı ve uluslararası havaleler gibi kapsayıcı sınır ötesi ödemeler için birçok kullanım vardır. Bölgemizin ekonomileri ve özellikle de havaleleri alan nihai faydalanıcılar ve aileler için son derece önemli olduklarına şüphe yoktur. "dedi.


IADB, Latin Amerika ve Karayipler'in ekonomik kalkınmasını, sosyal kalkınmayı ve bölgesel entegrasyonu destekleyen uluslararası bir organizasyondur. IADB, görevini yerine getirmek için aktif olarak blok zincir teknolojisi ile ilgilenmiştir. Sizin yenilik laboratuvar IKB Lab kurmak 2019 yılında blockchain odaklı LACChain programı.


Açık kaynaklı LACChain, JPMorgan'dan blockchain ve akıllı sözleşme platformu Quorum üzerinde çalışır. Citigroup, blockchain teknolojisinde yeni değil. 2015 yılında banka, daha verimli sınır ötesi işlemleri test etmek için üç blok zinciri tabanlı sistem ve Citicoin adlı bir pilot kripto para birimi geliştirdi.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#Citi #IADB #blockchain

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page