top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Dallas Mavericks hayranları Dogecoin kullanarak 122.000 dolarlık ürün satın aldı

Güncelleme tarihi: 28 Mar

Dallas Mavericks hayranları Dogecoin kullanarak 122.000 dolarlık ürün satın aldı


Dallas Mavericks'in milyarder sahibi Mark Cuban, ekibinin Dogecoin'de (DOGE) ödenen 122.000 $ değerinden fazla ürün sattığını tweetledi. Kazanılan her jetonu tutmayı planladığını ekledi.


Dogecoin, Bitcoin Değil, İnsanların ParasıdırMark Cuban


Dogecoin, 2013 yılında Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından, kendisini çok ciddiye alan bir sektörde eğlenmenin hafif yürekli bir yolu olarak yaratıldı. Ama şaka olarak başlayan şey, oldukça ciddi bir şeye dönüştü. Özellikle de birinci çeyrekte r / wallstreetbets destanı başladığında.


Bir sonraki Gamestop'u ararken, bu hareketin önde gelen isimleri bir fiyat pompası için kripto seçimi olarak Dogecoin'i seçti. Ve işe yaradı. Dogecoin 2021'de 0,005 dolardan başladı ve 2021'in ilk çeyreğini 0,054 dolardan (% 980 artışla) bitirdi. Ocak ayının sonlarında coşkunun yüksekliği sırasında 0,10 $ 'a kadar yükseldi.


Araştırma firması Messari'den gelen Q1 verileri, Dogecoin'in Bitcoin, Litecoin ve XRP gibi büyük oyuncular da dahil olmak üzere örnekteki diğer tüm kripto para birimlerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini gösterdi.

DOGE Ne İşe Yarar?


Temeller ve sağlam belirteçler söz konusu olduğunda, Dogecoin bir miktar eksiktir. DOGE'nin orijinal kullanımı, Reddit yorumlarına, YouTube içerik oluşturucularına vb. Takdiri göstermek için çevrimiçi bir devrilme mekanizmasıydı. Buna, yılda 5 milyar jetonluk sonsuz bir enflasyon arzını ve jeton fiyatının takdir edilmesini haklı çıkarmak kolay değil.


Spin tarafında, topluluk Kenya'daki temiz su programlarını desteklemek de dahil olmak üzere iyi amaçlar etrafında toplanmalarıyla tanınır. Şirketin kurucu ortağı Markus, geçtiğimiz günlerde ahşap işlerinden çıktı ve evcil hayvan projesinin sahip olduğu zirvelere nasıl ulaştığına şaşırdığını söyledi. Bir noktada DOGE, 9 milyar dolarlık piyasa değeri ile ilk ona girdi.


Bununla birlikte, Dogecoin hem Mark Cuban hem de Elon Musk tarafından beğenildi. Musk'ın kamuoyu desteği hiçbir zaman tweet atmanın ötesine geçmedi, ancak Cuban'nın DOGE'u bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi biraz kafa karıştırıcı. Bu konuda yorum yapan Cuban, yapabildiği için başka neden vermedi. "Bunu yapmayı seçtik çünkü bazen iş dünyasında eğlenceli, ilgi çekici ve umarız çok fazla PR yaratan şeyler yapmanız gerekiyor. Bu yüzden Dogecoin'i bugün, yarın ve muhtemelen sonsuza kadar alacağız. " dedi.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page