top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Futbol yıldızı Tom Brady, kendi NFT platformunu açmak istiyor

Güncelleme tarihi: 29 Mar

Futbol yıldızı Tom Brady, kendi NFT platformunu açmak istiyor


Altı kez Super Bowl şampiyonu Tom Brady, NFT endüstrisini destekliyor ve kendi NFT platformunu açıyor. Autograph Adlı Yeni NFT Platformu, Bir Brady temsilcisi Salı günü CNN'e verdiği demeçte , Autograph adlı yeni NFT platformunun spor, eğlence, moda ve pop kültüründeki en büyük figürlerden bazılarını hedef alacak ve benzersiz dijital koleksiyonlar oluşturmak için bir araç görevi görecek şekilde ayarlandığını söyledi. Platformun bu baharda piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Autograph CEO'su Dillon Rosenblatt, platformun "dünyanın en tanınmış isimlerini ve markalarını en iyi dijital sanatçılarla bir araya getireceğini" söyledi. Amaç, NFT koleksiyonları oluşturmak ve bunları hayranlar ve koleksiyonculardan oluşan bir topluluğa sunmaktır. Autograph, canlı müzayedeler ve fiziksel ürün teslimatları gibi etkileşimli tekliflerin yanı sıra yüz yüze toplantılar sağlamak için de tasarlanmıştır.

CNN'e göre, Brady ve girişimci Richard Rosenblatt Autograph'ın eşbaşkanlığını yapacak. Şirketin web sitesine göre, danışmanlar ve başkanlar kurulunda Lionsgate CEO'su Jon Feltheimer, Live Nation CEO'su Michael Rapino ve DraftKings'in kurucu ortakları Jason Robins ve Paul Liberman ve Spotify Reklam Başkanı Dawn Ostroff da bulunuyor.


NFT'ler, blockchain aracılığıyla çevrimiçi hale getirilen benzersiz dijital içeriklerdir. Blockchain, Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ) gibi kripto para birimlerinin altında yatan teknolojidir. Yeni dijital varlıklar, birçok kişi tarafından dijital kıtlığı kurtarmanın bir yolu olarak görülüyor.

İçerik oluşturucuların ve hayranların NFT'leri satıp satın alabileceği birçok NFT platformu ve pazar yeri vardır. Bunlara Winklevoss kardeşlerin Nifty platformu da dahildir. NFT'lerin popülaritesi arttıkça (bir kereye mahsus olmak üzere yaklaşık 70 milyon dolara satıldı), küresel kripto firmaları artan talebi karşılamak için kendi NFT platformlarını ve departmanlarını kurdular.


NFT alanında ayrıca Hindistan'ın en büyük borsası kripto WazirX, Fransız kripto donanım cüzdan sağlayıcıları Ledger ve cryptocurrency Exchange Crypto.com'a girdi.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page