top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Güney Kore hükümeti kripto karşıtı söylemi azaltmaya devam ediyor

Güncelleme tarihi: 29 Mar

Güney Kore hükümeti kripto karşıtı söylemi azaltmaya devam ediyor


Güney Kore başbakan yardımcısı olan Hong Nam-ki, hükümetin "yerel varlık piyasaları" da dahil olmak üzere gençler için daha fazla fırsat yaratmaya planladıklarından bahsetti.

Hong, dikkatle hazırlanmış bir açıklamada, Hankook Ilbo'nun bildirdiğine göre, "gençlerin yüksek düzeyde ilgi duyduğu yerel varlık piyasasına" yönelik "politikayı güçlendirme ihtiyacı" ve "destek" den bahsetti. Açıklama, Hong'un yatırımcıları "ihtiyatlı olmaya" çağırdığı ve "aşırı ısınmış" piyasalara saldırdığı bu yılın başlarında çok daha sert retoriğinden büyük bir değişikliğe işaret etti.


Hong, muhtemelen kasıtlı olarak hangi “varlıklardan” bahsettiğini belirtmemiş olsa da, çoğu değişmekte olan gençler, potansiyel olarak “savunmasız” ve haklarından mahrum Güney Koreliler için “ekonomik bir umut merdiveni” yaratmaktan söz etti. Pek çok genç Güney Koreli, mezunlar için iş piyasasının durgunlaştığını ve hisse senedi piyasasının küçük sermayeli yatırımcılar için çok az değeri olduğunu iddia ederek ayı piyasasında kripto para birimlerine yöneldi. Hükümet, birçok bölgedeki mülkleri genç alıcıların erişemeyeceği bir yere koyan, hızla yükselen emlak fiyatlarından da sorumlu tutuldu.

Başbakan yardımcısı, Hong'un "gençlik merdiveni" nin üç ana basamaktan oluşacağını söyledi: "istihdam, barınma ve varlık birikimi". Genç Güney Koreliler, hükümetin kripto para birimi sektörünün daha fazla düzenlenmesi ve 2.100 $ 'dan fazla yıllık kazançlar için kripto para birimlerinde yaklaşan% 20 sabit oran hakkında yaptığı görüşmelerden dolayı öfkelendi.

Muhalefet milletvekilleri, hükümeti durumu yanlış idare etmekle suçlama fırsatını neşeyle değerlendirirken, iktidar partisindeki üst düzey yetkililer durumu tırmandırmanın bir yolunu arıyorlar. Hong, geçmişte kripto para birimi düzenlemesi hakkında açık sözlüydü, ancak son yorumları onun da duruşunu yumuşatmaya hazır olduğunu öne sürüyor ve “gençlerin büyük ilgisini çeken yerel varlık piyasası politikaları” incelemeye tabi.


Hafta sonu, ülkenin parlamentosuna getirilen çeşitli kripto temalı özel üye faturalarını değerlendirmek için Başbakan'ın ofisinde üst düzey yöneticilerden oluşan bir kriz toplantısı düzenlendi. Ve bir başka kripto temalı özel üye yasa tasarısı Ulusal Meclise girerken, karar vericilerin dikkate alması gereken daha fazla yasa tasarısı olacak gibi görünüyor.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page