top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Güney Kore'deki kripto para birimleri için vergiler

Güney Kore'deki kripto para birimleri için vergiler


Güney Kore, önümüzdeki yıldan itibaren kripto para işlemlerinden elde edilen sermaye kazançlarına %20 vergi uygulamayı planlıyor. Tüm bunlar, yatırımcıların vergi planını ertelemeye yönelik artan çağrılarına rağmen. Hükümet, özellikle bakanlık düzeyinde kurumlar arası bir toplantı sırasında konuyu tartıştıktan sonra planını açıkladı. Bu bağlamda, Ekonomi ve Maliye Bakanı Hong Nam-ki şunları söyledi: “Hükümet kripto para birimi işlemlerine vergi koymaya devam edecek. ”Sanal varlık işlemlerinden sermaye kazancı elde edildiğinde, vergiyi uygulamaktan kaçınamayız. Vergi eşitliğini teşvik etmek ayrıca şunları ekledi: ‘’Bu kaçınılmaz. Sanal varlıkların ticaretinden elde edilen kârlara vergi uygulamak zorunda kalacağız.’’


Güney Kore, Kripto Para Birimi İşlemlerinde % 20 Vergi Atayacak


Aslında, kripto para işlemlerinden elde edilen kazançlar “çeşitli gelirler” olarak sınıflandırılacaktır. Ve 2022'den itibaren %20 vergiye tabi olacaklar.


Bu niyetle, 45.000 doların üzerinde sermaye kazancı olan kripto yatırımcıları yeni vergi oranına hak kazanacak. Ek olarak, kripto varlık sahipliğinin satışıyla ilgili olmayan transferler de “bağışlar ve miraslar üzerindeki yasal vergi oranlarına” tabi olacaktır.


Bu amaçla, ülkenin finansal düzenleyici kurumu olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), aynı zamanda onu en yüksek devlet dairesi olarak belirlemiştir. Sanal varlık piyasasını denetlemekten ve düzenlemekten sorumlu. Aynı şekilde Bilim ve Bilişim Bakanlığı da onu seçti. İlgili Blockchain endüstrisinin tanıtımını ve büyümesini yönetmek için.

Güney Kore'deki kripto para birimleri için vergiler
Güney Kore'deki kripto para birimleri için vergiler

Güney Koreliler Vergileri Destekliyor!


Bu bağlamda, yakın tarihli bir anket, Güney Korelilerin çoğunluğunun kripto para birimlerindeki sermaye kazançları üzerindeki vergileri desteklediğini gösteriyor. Medya kuruluşuna göre, Güney Korelilerin %53'ünden fazlasının kripto para birimlerinin vergilendirilmesini destekliyor.

Nitekim anket Realmeter tarafından yapılmıştır. Hatta 18 yaş üstü 500 kişiyle anket yapıldı.


Bütün bunlara göre Güney Kore, teknoloji meraklısı bir millettir. Ve genç yatırımcılar kripto para birimleri coşkuyla kucaklıyor. Sonuç olarak, kadınların %60'ı önerilen vergi çözümünü kabul etti. Erkeklerin sadece %47,3'ü desteklerken. Daha genç insanlar (30 yaş altı) da vergilere karşı çıkma eğilimindeydi. 30'lu, 40'lı ve 50'li yaşlarındaki pek çok kişi vergileri büyük ölçüde destekliyordu.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#GüneyKore #kriptoparabirimleri #kriptopara

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page