top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Henrik Fisker: "Bitcoin sürdürülebilir bir çözüm değil"

Henrik Fisker: "Bitcoin sürdürülebilir bir çözüm değil"


Efsanevi otomobil tasarımcısı Henrik Fisker, Pazartesi günü CNBC'nin "Closing Bell" etkinliğinde Bitcoin'in sürdürülebilir bir çözüm olmadığını söyledi. Ek olarak, CEO ve kurucu Henrik Fisker, şirketin arabaları için ödeme olarak Bitcoin'i (BTC) kabul etmeyi planlamadığını belirtti. Aynı şekilde Fisker, Tesla CEO'su Elon Musk'a Bitcoin'in çevre için kötü olduğunu yineledi. Özellikle, Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların kullanımıyla ilgili endişelerden dolayı. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi'ne göre Bitcoin, İsveç ve Malezya gibi tüm ülkelerden daha fazla enerji kullanıyor. Bu bağlamda Henrik Fisker, bu tür bir kullanımın şirketin dünyadaki en sürdürülebilir araçları yaratma misyonuyla örtüşmediğini söyledi.


Henrik Fisker'in Bitcoin'i Kabul Etme Planı Yok


Fisker, şirketin kripto para birimlerini asla kabul edeceğini göz ardı etmemesine rağmen çok önemli. Ancak, şu anda şirket için bir odak noktası olmadığını söyledi. ‘’Beş yıl sonra para biriminin ne olacağını kimsenin tahmin edebileceğini sanmıyorum. Bu noktada, madalyonun ne olduğu beni gerçekten rahatsız etmiyor.’’

Henrik Fisker: "Bitcoin sürdürülebilir bir çözüm değil"
Henrik Fisker: "Bitcoin sürdürülebilir bir çözüm değil"

Elon Musk Gibi Mi Düşünüyorsunuz?


Kaliforniya merkezli şirketin CEO'su Henrik Fisker, bir bakıma Tesla Inc CEO'su Elon Musk'un endişelerini dile getirdi. Özellikle Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların kullanımı hakkında.

Özellikle, kripto para birimleri otomotiv endüstrisi için önemli bir tartışma konusu haline geldi. Bütün bunlar Elon Musk'ın Bitcoin'i desteklemesinden sonra. Özellikle, Bitcoin'i araçları için ödeme olarak kabul edeceğini söylediğinde. Ancak Elon Musk, geçtiğimiz hafta Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların artan kullanımıyla ilgili endişeler nedeniyle Bitcoin ile araç alımlarını askıya aldığını söyledi.


Kripto para, birçok düzeyde iyi bir fikirdir. Ve umut verici bir geleceği olduğuna inanıyoruz. Ancak bunun çevreye büyük bir bedeli olamaz. Şirketin planlarına göre, bir noktada Bitcoin ödemesine geri dönmeyi planlıyorlar. Ancak madencilik süreçleri daha sürdürülebilir olduğunda olacak. Bu arada, daha az enerji kullanan diğer kripto para birimlerini aramaya devam edecekler. Musk'ın havacılık şirketi SpaceX, geçen hafta "DOGE-1 Ay Görevini" başlatmak için Dogecoin'i ödeme olarak kabul edeceğini duyurdu.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#HenrikFisker #BTC #Bitcoin


1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page