top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

JPMorgan, Bitcoin'in gerçek değerinin fiyat düşüşünün ortasında 35.000 dolar olduğunu söyledi

Güncelleme tarihi: 29 Mar

JPMorgan, Bitcoin'in gerçek değerinin fiyat düşüşünün ortasında 35.000 dolar olduğunu söyledi


JPMorgan araştırma analistleri, kurumsal yatırımcıların altı ay sonra ilk kez Bitcoin'i altınla takas ettiğini söyledi. Bu, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para biriminin 30.000 $ 'ın hemen üzerine düşerek büyük bir düşüş kaydetmesinden sonra gerçekleşti. Bu yılın başlarında, JPMorgan analistleri bir Bitcoin fiyat hedefini 130.000 $ olarak güncelledi. Business Insider'a göre, Bitcoin'in “toplam özel sektör yatırımını altınla eşleştirmek için” bu hedeflerin fiyata ulaşması gerektiğini açıkladı.


Bununla birlikte, yatırım bankası, "Bitcoin ile altın arasındaki dalgalanmalarda yakınlaşmanın hızlı bir şekilde gerçekleştiğini ve muhtemelen çok yıllı bir süreç olduğu" konusunda uyardı ve 130.000 $ 'lık fiyatı uzun vadeli bir hedef haline getirdi.


O zamandan beri JPMorgan, Bitcoin'i desteklemek ve kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine erişmesine yardımcı olmak için adımlar atıldı. CNBC'ye göre CEO Jamie Dimon, "müşterilerin ilgilendiğini ve müşterilere ne yapacaklarını söylemiyorum" dedi ve JPMorgan, müşteriler isterlerse Bitcoin satın almalarına yardımcı olur.


Daha önce Bitcoin'i sahtekarlık olarak nitelendiren yorumdan pişmanlık duyduğunu açıklayan Dimon, JPMorgan'ın müşterilerinin Bitcoin satın alma konusundaki desteği “bitcoin destekçisi olmadığını” söyledi. Bununla birlikte, dünyanın en büyük bankasından piyasa değeri ile destek, Bitcoin için değerli olacaktır.


JPMorgan, Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin'i Altın Karşılığında Terk Ettiğini Söyledi


Bitcoin destekçileri, Bitcoin'in dijital altın olduğunu uzun zamandır savunuyordu. Bununla birlikte, JPMorgan'ın araştırmalarına göre, kurumsal yatırımcılar dijital altını geleneksel altınla takas edecek. Bu, Bitcoin'in en yüksek fiyatının neredeyse yarı fiyatına düştüğü bir zamandır.

60.000 $ 'ın üzerinde bir seviyeye ulaştıktan sonra Bitcoin, fiyattaki küçük artıştan sonra halen 40.000 $' ın altında. Bitcoin vadeli işlem piyasaları da önemli ölçüde tasfiye olurken, altın ETF'ler yükselen girişler gördü.


Bunun sonucunda JPMorgan, Bitcoin için cari gerçeklerine uygun değer fiyatlarını Bitcoin ile altın arasındaki oynaklık oranına bağlı olarak 35.000 dolar olacağını belirtti.

Enflasyon Odaklı Yatırım Bitcoin İçin Büyümeye Yol Açabilir


Yükselen enflasyon, birçok kurumsal yatırımcıyı daha güvenli varlıklar aramaya yöneltti. Bitcoin genellikle ABD Dolarına karşı bir koruma olarak tanımlanırken, altın, USD enflasyonundan kaçmaya çalışanlar için geleneksel varlıktır.


Kurumsal yatırımcılar şu anda ikincisini tercih ediyor gibi görünse de, Bitcoin'i altına tercih eden daha genç yatırımcılardan kazanç sağlamaya devam ediyor. USD enflasyonu düşmezse, Bitcoin, para biriminin değerini düşürmekten kaçınmaya çalışan genç yatırımcılar için hızla tercih edilen varlık haline gelebilir.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#JPMorgan #Bitcoin #BTC

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page