top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Mastercard, Dijital Yuan'a küresel destek sunabilir

Mastercard, Dijital Yuan'a küresel destek sunabilir


SCMP raporuna göre Mastercard, dijital yuan'ın sınır ötesi kullanımını desteklemek için şu anda Çin Merkez Bankası ile görüşüyor. Digital Yuan ve Mastercard Güçlerini Birleştirebilir. Dijital yuan olan bir CBDC'nin şu anda Çin'de test edildiğini hatırlamakta fayda var. Bu nedenle, ulusal kripto para biriminin yaygın lansmanı tamamlandığında, dijital yuan'ın sınırları aşabileceği ilgisi var. Bu şekilde Mastercard, misyonunda dijital yuan'ı destekleme arzusunu ifade eden ilk şirketlerden biri oldu. Sınır ötesi işlemlerde Çin'in CBDC'sini kullanın. Dolayısıyla fikir, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC'ler) yabancı para birimlerine dönüştürmek için Mastercard'ın 2 milyon ATM ve 70 milyon iş ortağından oluşan küresel ödeme ağını kullanmaktır.


CBDC'lerin Benimsenmesini Yaygınlaştırma


Daha önce CryptoTrend'de bildirdiğimiz gibi, Çin Halk Bankası, Dijital Yuan'ın kullanımını genişletmenin yollarını araştırıyor. Özellikle büyük körfez bölgesinde. Aslında, şu anda önemli şehirlerde dijital para birimi elektronik ödemesini (DCEP) dijital yuan ile test ediyor. Örneğin, Suzhou, Xiongan, Shenzhen ve Chengdu'da.

Mastercard, Dijital Yuan'a küresel destek sunabilir
Mastercard, Dijital Yuan'a küresel destek sunabilir

South China Morning, "Pekin tarafından test edilenler gibi merkez bankası dijital para birimleri, kendi ülkelerinin dışında dolaşabilir ve bir dönüşüm acentesi olarak hareket eden bir kart takas ağı aracılığıyla yabancı para birimlerine dönüştürülebilir" dedi. Mastercard temsilcisinden alıntı yapın.


Ancak Mastercard Asia-Pacific'in Eş Başkanı Ling Hai, "Merkez bankaları dijital para birimleriyle ilgili iç sorunlarını çözebilirse, her zaman oynayabileceğimiz rol, ödeme bir ülkenin sınırlarını aştığında birlikte çalışabilirliktir" dedi. Bu nedenle, "bizim için bir merkez bankasının dijital para birimini desteklemek, ağımıza başka bir itibari para birimi eklemeye benzer."


Mastercard, ödeme ağını sunmanın yanı sıra, ön ödemeli kart imkanı da sunmaktadır. Bu, kullanıcıların sınır ötesi işlemleri başlatırken dijital yuan'ı depolayıp fiat para birimlerine dönüştürebilmesi amaçlanmaktadır.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#Mastercard #Dijitalyuan #CBDC

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page