top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Michael Jordan ve Will Smith, NFT pazar lideri Dapper Labs'e yatırım yapıyor

Michael Jordan ve Will Smith, NFT pazar lideri Dapper Labs'e yatırım yapıyor, Başarılı NFT projesi NBA Top Shot'ın arkasındaki pazar lideri geliştirme ekibi olan Dapper Labs, yeni bir finansman turu aracılığıyla 305 milyon dolarlık yatırım sermayesi topladı. Yıldız İsimler Yatırım Yapıyor, As Business Insider çıkan haberlere, yatırımcılar böyle Michael Jordan, Kevin Durant ve Alex Caruso olarak eski ve yeni basketbol yıldızlı sayılabilir. Diğer bağışçılar yatırım şirketleri Chernin Group ve Dreamers VC, ikincisi tanınmış Hollywood oyuncusu Will Smith ve Japon futbolcu Keisuke Honda'nın ortak projesi. Rapçi 2Chainz ve bazı beyzbol oyuncuları bile finansman turuna katıldı.


Son yatırımlar, Dapper Labs'ın kurumsal değerlemesini 2,6 milyar dolara çıkardı. Geliştirme ekibi son zamanlarda NBA Top Shot ile büyük başarı elde etti. Bunlar, NBA basketbol oyunlarından önemli anları onaylayan, değiştirilemez token (NFT'ler) biçimindeki dijital kripto ticaret kartlarıdır.


Dapper Labs sözcüsünün Business Insider'a verdiği demeçte, NBA Top Shot'ın toplam satışları Mart ayında 483 milyon ABD dolarına yükseldi ve platform şu anda 800.000'den fazla kullanıcıya sahip.

Michael Jordan ve Will Smith, NFT pazar lideri Dapper Labs'e yatırım yapıyor
Michael Jordan ve Will Smith, NFT pazar lideri Dapper Labs'e yatırım yapıyor

Basketbol takas kartlarındaki patlama, NBA platformunun önemli ölçüde beslediği NFT'lerle ilgili daha büyük bir abartının parçasıdır. NFT'lerin popülaritesinin ve değerinin ne kadar hızlı arttığı, bir dijital basketbol kartı toplayıcısının, Ocak ayında 100.000 dolara satın aldığı bir kart için Mart ayında 1 milyon dolarlık bir teklifi geri çevirmesinden anlaşılabilir.


Dapper Labs, kripto alanında kitlesel çekicilik kazanan ilk NFT projelerinden biri olan CryptoKitties'i de yarattı . CryptoKitties çılgınlığının yükselişinde, dijital kedi yetiştirme oyunları, Ethereum tabanlı olan en büyük merkezi olmayan uygulama haline geldi.


NFT teknolojisinin artık ana akım haline geldiği gerçeği, birkaç gün önce popüler Amerikan eskiz gösterisi Saturday Night Live'ın kripto belirteçleri konusunu oluşturduğu zaman daha da vurgulandı.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#DapperLabs #NBATopShot #MichaelJordan

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page