top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Nijerya merkez bankası Bitcoin yasağına U dönüşü yaparak artık buna "izin verdiklerini" söylüyor

Nijerya merkez bankası Bitcoin yasağına U dönüşü yaparak artık buna "izin verdiklerini" söylüyor


Nijerya Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimi ticaretini kısıtlama konusundaki fikrini değiştirdi. Bazıları, "izin vermekten" başka çok az seçeneği olduğunu söylüyor. Nijerya Merkez Bankası (CBN) Vali, Godwin Emefiele, o Bitcoin ve diğer cryptocurrencies ticaretini “izin ver” diyor. Bu yılın Şubat ayında, CBN Direktörü Bello Hassan, parasal hizmet sağlayıcılarını, kripto para birimi borsalarıyla ilgilenmeleri halinde ciddi düzenleyici yaptırımlar konusunda uyaran bir mektup imzaladı. 2,5 trilyon dolarlık bir toplam piyasa değerine ulaşmanın yanı sıra, kripto para biriminde o zamandan bugüne kadar, en azından temelde pek bir değişiklik olmadı. Bu şu soruyu akla getiriyor: CNB neden önceki aramasında geri adım attı?


Emefiele Kripto Para Birimlerinde U Dönüşü Yapıyor


Nijerya'nın Bitcoin ile huzursuz bir ilişkisi var. Kripto para birimi işlemlerini suç sayan herhangi bir mevzuat bulunmamakla birlikte, Batı Afrika ülkesindeki yetkililer konuyla ilgili kurallarını damgalamak için açılıp kapanmayı kısıtlama yoluna gittiler.


CBN, vatandaşları kripto para ticareti risklerinden korumak için bunun gerekli olduğunu söylüyor. Ek olarak, düzenlenmemiş bir piyasa olarak, işler ters giderse yasal bir telafi yoktur. Emefiele ayrıca kara para aklama ve terörün finansmanı gibi yasa dışı faaliyetleri Bitcoin ile ilişkilendirdi. Ancak, görünüşte bir fikir değişikliğiyle, Emefiele şimdi Nijerya'da “dijital para birimi hayat bulacak” diyor.

Nijerya merkez bankası Bitcoin yasağına U dönüşü yaparak artık buna "izin verdiklerini" söylüyor
Nijerya merkez bankası Bitcoin yasağına U dönüşü yaparak artık buna "izin verdiklerini" söylüyor

Nijeryalılar Bitcoin “Yasağını” Görmezden Geliyor


Başta satın alma gücünü kaybetmeye devam eden dengesiz faktörler nedeniyle, Nijeryalılar CBN'nin kararnamesine çok az dikkat ettiler.


Şubat ayının CBN direktifi yürürlüğe girmeden önce Nijeryalılar, ankete katılan herhangi bir ülkenin en yüksek kripto para kullanım oranını bildirdi. Katılımcıların % 32'si kripto para birimlerine sahip olduklarını veya kullandıklarını söylüyor. Karşılaştırma için ABD % 6 ile 8. sırada yer aldı.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#NijeryaMerkezBankası #Bitcoin #Nijerya

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page