top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Shopify DeFi ekosistemine entegre etmek istiyor

Güncelleme tarihi: 28 Mar

Shopify DeFi ekosistemine entegre etmek istiyor


Shopify'ın CEO'su Tobi Lutke, abonelik tabanlı platformun yakında kripto para birimi alanına girebileceğini ima etti. Bunu Twitter hesabı aracılığıyla açıkladı ve Ethereum (ETH) ile uğraşmaya başladığını da sözlerine ekledi. ‘’Kriptodan bahsetmişken - Sabah ETH Akıllı Sözleşmeler ile uğraşarak geçirdim. Esas olarak öncelikle ERC20'nin nasıl daha iyi çalıştığını anlamak gerekir.’’ Lutke, birkaç haftadır merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünü araştırdığını söyledi. Amaçlarının ERC20'nin nasıl çalışacağını daha iyi öğrenmek olduğunu söyledi. Shopify, 1 milyondan fazla abone olunan işletme ve 500.000 aktif mağazayla en büyük akış platformlarından biridir. Pazar payı yalnızca eBay ve çevrimiçi alışveriş devi Amazon'dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Shopify, hizmetleri için bir ödeme aracı olarak kripto para birimini benimseyen ilk şirketlerden biri oldu. Platform, ödeme yöntemi olarak PAX, USDC ve diğer kripto varlıklarını kabul etmeye başladı. Lutke'nin işaret ettiği gibi bir sonraki işlem, platformun DeFi protokolü ile entegrasyonu olacaktır.


DeFi Sektöründe Daha Fazla İlgi


Teknoloji alanı, DeFi'nin çeşitli işlevlere entegrasyonu ile karışık bir hal aldı. Birkaç şirket DeFi ekosistemine kanalize edilen ürünleri piyasaya sürdü veya piyasaya sürmeye hazırlanıyor. DeFi sektörüne olan bu ilgi ile birlikte kripto para birimlerinin de son dönemlerde artan bir benimseme görüldü.

Shopify'dan, Stabilcoin'in Kabul Edilmesini Sağlaması İstendi


DeFi ekosistemi ve Shopify'ın bu ekosistemde hangi rolü oynayabileceği hakkında fikir edinme girişiminde Lutke, kripto topluluğuna ilgili bir soru sordu. ‘’Soruyorum, ticaretle ilgili en çok heyecanlandığınız fırsatlar nelerdir? Shopify'ın hangi rolü oynamasını istiyorsunuz?’’

Birkaç gelişmiş DeFi oyuncusu sorularını yanıtladı, bazıları Shopify'ın DeFi protokollerini kullanarak performans için platform hesaplarında nakit para etkinleştirmesi gerektiğini öne sürmüştü. Ayrıca Shopify'ın stabilcoin ödemelerini etkinleştirmesi için çalışma yapması gerektiğini söyledi.


Shopify'ın tüm bu söylemleri uygulayıp uygulamayacağı veya bunların hangisinin ne zaman uygulanacağı belli değildir. Ancak platform merkezi olmayan finansal entegrasyonların ilgisi, ekosistemlerin genişleyen büyümesinin kanıtı olacaktır.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page