• Emre Ata

Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?

Güncelleme tarihi: Mar 6

Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


Bugün, dünyanın en çok kullanılan kripto para birimine, aynı zamanda en büyük stabilcoin ve piyasa değerine göre en büyük 5. kripto olan Tether'e (USDT) bir göz atacağız. Tether, çok sayıda tartışmaya rağmen bir süredir ortalıkta. hayatta kalmayı ve kripto endüstrisindeki en büyük ve en çok işlem gören madeni paralardan biri olmayı başardı.

Öyleyse, bu stabilcoin'e aşina değilseniz, ancak onunla ilgileniyorsanız ve her şeyi öğreniyorsanız - doğru yere geldiniz. Bakalım Tether hakkında görülecek, ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve neler sunabileceğini açıklayalım.


Tether Nedir?


Daha önce de belirtildiği gibi, Tether (USDT), stabilcoin olarak bilinen kategoriye ait olan bir kripto para birimidir. Madeni para, merkezi Hong Kong'da bulunan aynı adlı şirket tarafından geliştirildi.Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?
Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


Tether, birkaç yıldır ortalıkta ve şu anda kripto endüstrisindeki en büyük sabit koin ve yazı yazılırken 4,64 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Aynı zamanda dünyanın en çok işlem gören madeni parasıdır ve son 24 saatte günlük işlem hacmi 64,3 milyar dolardır. Buna karşılık, Bitcoin'in işlem hacmi şu anda 45,42 milyar dolar, ancak 144,83 milyar dolar olan piyasa değeri söz konusu olduğunda BTC hala daha büyük.


Stabilcoin olarak Tether'in fiyatı USD'ye sabitlenmiştir, yani her zaman 1 $ 'dır. Bu, Tether'i özellikle 2018'de kripto piyasası çöktüğünde ve Bitcoin ve diğer tüm altcoinlerin fiyatlarının düşmeye başladığında son derece arandı. O zamandan beri insanlar, BTC'lerini ve diğer madeni paralarını itibari paraya döndürmek zorunda kalmadan kayıpları önlemek için kullanılabilecek bir kripto para biriminin önemini fark ettiler.


Bu, stabilcoinlerin kripto para endüstrisinde güvenli bir liman olarak rolünü üstlendiği ve Tether'in etkisini genişlettiği zamandır. Bununla birlikte, Tether'in bir dizi tartışmaya da karışmış olması dikkat çekicidir; bunların çoğu, banka hesabına ilişkin içgörü sağlamadığı gerçeği etrafında döner ve bu da, insanların, her şeyi desteklemek için yeterli itibari paraya sahip olduğunu onaylamasını engeller.