top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata

Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?

Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


Bugün, dünyanın en çok kullanılan kripto para birimine, aynı zamanda en büyük stabilcoin ve piyasa değerine göre en büyük 5. kripto olan Tether'e (USDT) bir göz atacağız. Tether, çok sayıda tartışmaya rağmen bir süredir ortalıkta. hayatta kalmayı ve kripto endüstrisindeki en büyük ve en çok işlem gören madeni paralardan biri olmayı başardı. Öyleyse, bu stabilcoin'e aşina değilseniz, ancak onunla ilgileniyorsanız ve her şeyi öğreniyorsanız - doğru yere geldiniz. Bakalım Tether hakkında görülecek, ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve neler sunabileceğini açıklayalım.


Tether Nedir?


Daha önce de belirtildiği gibi, Tether (USDT), stabilcoin olarak bilinen kategoriye ait olan bir kripto para birimidir. Madeni para, merkezi Hong Kong'da bulunan aynı adlı şirket tarafından geliştirildi.


Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?
Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


Tether, birkaç yıldır ortalıkta ve şu anda kripto endüstrisindeki en büyük sabit koin ve yazı yazılırken 4,64 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Aynı zamanda dünyanın en çok işlem gören madeni parasıdır ve son 24 saatte günlük işlem hacmi 64,3 milyar dolardır. Buna karşılık, Bitcoin'in işlem hacmi şu anda 45,42 milyar dolar, ancak 144,83 milyar dolar olan piyasa değeri söz konusu olduğunda BTC hala daha büyük.


Stabilcoin olarak Tether'in fiyatı USD'ye sabitlenmiştir, yani her zaman 1 $ 'dır. Bu, Tether'i özellikle 2018'de kripto piyasası çöktüğünde ve Bitcoin ve diğer tüm altcoinlerin fiyatlarının düşmeye başladığında son derece arandı. O zamandan beri insanlar, BTC'lerini ve diğer madeni paralarını itibari paraya döndürmek zorunda kalmadan kayıpları önlemek için kullanılabilecek bir kripto para biriminin önemini fark ettiler.


Bu, stabilcoinlerin kripto para endüstrisinde güvenli bir liman olarak rolünü üstlendiği ve Tether'in etkisini genişlettiği zamandır. Bununla birlikte, Tether'in bir dizi tartışmaya da karışmış olması dikkat çekicidir; bunların çoğu, banka hesabına ilişkin içgörü sağlamadığı gerçeği etrafında döner ve bu da, insanların, her şeyi desteklemek için yeterli itibari paraya sahip olduğunu onaylamasını engeller.


Birçoğu bunun nihayetinde düşüşüne yol açacağını beklerken, kripto para endüstrisindeki en büyük beşinci madeni para olarak şu anki konumuna gelene kadar bir şekilde daha da büyümeyi başardı.


Tether (USDT) Nasıl Çalışır?


Bahsedildiği gibi Tether, fiyatı her zaman 1 $ olan bir stablecoin'dir. USD'ye sabitlenmiştir ve onun tarafından desteklenmektedir. Bu, Tether şirketinin var olan kaç madeni para olduğunu kontrol ettiği anlamına gelir ve firma kasasına ne kadar çok para kilitlerse, o kadar fazla USDT madeni para basılabilir.


USDT satın aldığınızda, esasen Tether'e bir ödeme yaparsınız ve şirket, fonlarınızı rezervlerine ekler ve yeni USDT'yi daraltır. USDT'yi dolaşımdan çıkarmak için aynı yöntem kullanılır, ancak ters yönde gider. Başka bir deyişle, USDT'yi USD için kullanmak istediğinizde, bunu şirkete geri satarsınız ve firma, kullanılan tokenleri dolaşımdan kaldırarak yok eder.


Ancak, bu süreç genellikle yalnızca daha büyük müşteriler için ayrılmıştır. Çoğu günlük USDT kullanıcısı, diğer tüm kripto para birimleriyle nasıl başa çıktıklarına benzer şekilde, sadece borsalarda para alıp satacaktır. Bunun anlamı, var olan ve olmayan yeni madeni paralar sipariş etmek yerine, bir madeni parayı diğerine takas etmeleridir. Şirkete gelince, USDT'nin her zaman aynı fiyatta kalacağından ve madeni paraların olmaması nedeniyle talebin fiyatını artırmayacağından emin olmaktan sorumlu.


Pek çok insan için, şirkete ve kabiliyetine bu tür bir bağımlılık, stabilcoinleri gerçekten merkezi olmayan bir yapıya sahip olmadıkları için daha az kripto yapar. Ancak gerçek şu ki, piyasa aktivitesindeki büyük değişiklikler nedeniyle bir noktada başarısız olmadan bu şekilde çalışacak merkezi olmayan bir sistem yapmak oldukça zordur ve kripto dünyasında bu tür büyük değişiklikler her zaman ani ve çoğunlukla tahmin edilemezdir.


Tether Özellikleri ve Faydaları


Seçtiğiniz madeni paranızın fiyatı - diyelim ki BTC - düşmeye başlarsa ve yatırımınızı kaybetmekten korkuyorsanız, basitçe USDT satın alabilir ve BTC fiyatının tekrar yükselmeye başlamasını bekleyebilirsiniz. Tether 1 dolarda kalacak ve paranız güvende olacak.


Diğer bir büyük avantaj, USD, EUR, GBP ve diğerleri dahil olmak üzere birçok geleneksel para birimine karşı işlem çiftlerine sahip olduğundan, itibari para birimleriyle kolayca satın alabilmenizdir. Aynı zamanda, birçoğuyla eşleştirildiği için diğer altcoinlere yatırım yapmayı oldukça kolaylaştırır.


Aynı zamanda neredeyse tüm borsalar tarafından desteklenir, bu nedenle hangisi sizin için uygun olursa olsun, Tether'i bunlardan birinden alabilir ve ardından paralarınızı başkalarına gönderebilirsiniz. Bu, ABD doları gibi fiat para birimleriyle para satın almaya izin vermeyen borsalara erişim ve ticaret için kullanışlıdır; bu, genellikle bu borsaların genel merkezinin bulunduğu ülkelerin düzenlemeleri ve yasalarından kaynaklanmaktadır.


Tether ayrıca inanılmaz derecede düşük ücretlere sahiptir, bu da paranızın çoğunu satın alırken veya takas ederken alacağınız anlamına gelir. Ayrıca bir ERC-20 belirteci olduğu için Ethereum destekli cüzdanların çoğunda da bulunur, yani Ethereum'un ağına dayalıdır. Aynı zamanda yüksek likiditeye sahiptir, entegrasyonu kolaydır ve daha fazlası. Madeni para kesinlikle özelliklerden ve avantajlardan yoksundur, bu da onun kadar yüksek rütbeli olmayı başarmasının nedenlerinden biridir.


Tether nasıl satın alınır?


Tether parasını Kripto Para TR ( Kripto Para Türkiye) sitesinden aldığınız bilgiler ile kolayca edinebilirsiniz.Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır
Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır

Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır
Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır

Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır
Tether Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır

Binance borsasına 30 saniyede kayıt olabilir ve hemen kripto para ticaretine başlayabilirsiniz.


%20 Alım Satım Komisyon indirimi için üye olurken bu kodu kullanabilirsiniz: JL3MPH7U

Tether Planları


Tether şirketi, ne yazık ki, diğer kripto şirketlerinin çoğunun duyurular, tahminler, gelecek için planlar yayınlama ve genellikle topluluklarıyla etkileşim kurma eğiliminde olduğu Twitter gibi sosyal medyada tam olarak aktif değil.


Bu nedenle, kısa vadeli planları diğer firmaların ve onların yetkililerininki kadar iyi bilinmemektedir. Bununla birlikte, şirket zaman zaman uzun vadeli planlarla ilgili genel güncellemeler yayınlar, bu da oldukça nadiren gerçekleşse de. Tether, planlarından bilindiği gibi, üçüncü taraf ödeme işlemcileri, bankalar ve benzerlerini de içeren diğer ödeme yolları ve kanallarıyla çalışmaya devam etmek istiyor. Bu, şirketin Tayvan'daki birincil bankalarının ABD muhabir bankaları tarafından bloke edilmesinin ardından açıklandı. Bununla birlikte, Tether hala kendisini ABD merkezli kurumsal müşterilere sunmak istiyordu, bu nedenle ABD merkezli bir firma ile emanet bazlı bir ilişki açtı.


Şirket ayrıca Tether'i diğer blok zincirlerine genişletmek ve yeni para birimi seçenekleri eklemek için çok çalışıyor. USD-destekli Tether (USDT) dışında, şirket aynı zamanda EUR-destekli Tether olan EURT'yi yaratmanın peşinde. Amaç aynı şeyi İngiliz GBP ve Japon JPY ile yapmaktır. Son olarak, Tether'in Lightning ve Trezor ekipleriyle işbirliği yaptığı, Trezor cüzdanındaki madeni paranın desteğini artırdığı ve her zamankinden daha hızlı ve daha ucuz olan Lightning işlemleri üzerinde çalıştığı da biliniyor.


Tether (USDT), kripto endüstrisindeki en büyük beşinci kripto para biriminin yanı sıra dünyadaki en büyük stabilcoin'dir. Madeni paralarının değişmeyen değeri, büyük istikrar, kullanılabilirlik, likidite ve daha fazlası gibi sayısız avantajla birlikte gelir. Madeni para itibari para birimleriyle desteklenir ve USD'ye sabitlenir, yani fiyatı her zaman 1 $ 'dır.

Madeni para geçmişte epeyce tartışmalar yaşadı, ancak onlardan kurtulmayı ve alakalı kalmayı başardı. Dahası, sektördeki en büyük ve en çok kullanılan madeni paralardan biri haline geldi ve bugünlerde neredeyse BTC'nin kendisi kadar mevcut. Geleceğe yönelik planları, daha hızlı ve daha ucuz işlemlerle daha da yaygınlaşmak ve diğer formlara ve diğer blok zincirlerine genişlemeyi içerir.


Kripto Para TR Kurucusu Emre Ata ( LinkedIn hesabı )Emre Ata
Emre Ata

#Tether #KriptoParaTR #KriptoParaHaberleri #KriptoParasRehberi #Binance #KriptoParaTürkiye

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page