top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Tezos (XTZ), 'Tenderbake' adlı yeni bir fikir birliği algoritmasını test ediyor

Tezos (XTZ), 'Tenderbake' adlı yeni bir fikir birliği algoritmasını test ediyor


Akıllı sözleşme platformu Tezos, CryptoSlate ile paylaşılan bir sürümde, 'Tenderbake' adlı yeni bir fikir birliği algoritması denediğini doğruladı. İlk olarak, geçtiğimiz Ocak ayında yayınlanan bir blog gönderisinde "bir blok zinciri eşzamanlayıcı ve tek seferlik fikir birliği algoritması" olarak lanse edilen Tenderbake, en son Tezos testnetinde kullanılıyor ve ekip üyeleri, olası uygulama hatalarını tespit etmek ve performansı optimize etmek istiyor.


Tenderbake'in piyasaya sürülmesi, her üç ayda bir uygulanan yaklaşık bir yükseltme gören Tezos için telaşlı bir dönemi takip ediyor. En son tek vuruşlu fikir birliği algoritması, Baking Bad kooperatifinden olanlar da dahil olmak üzere geçen yıl boyunca Tezos mühendisleri ve akademik araştırmacılar tarafından geliştirildi.

Tezos (XTZ), 'Tenderbake' adlı yeni bir fikir birliği algoritmasını test ediyor
Tezos (XTZ), 'Tenderbake' adlı yeni bir fikir birliği algoritmasını test ediyor

Tenderbake'in Gizemini Çözmek


Tezos'un mevcut Emmy + algoritmasından farklı olarak Tenderbake, klasik BFT tarzı konsensüs algoritmalarının ilk uyarlaması olan Tendermint'ten esinlenmiştir.

Tezos, Tenderbake'in 1 saniye veya daha az blok süreleriyle daha kısa blok süreleri ve neredeyse anında kesinlik sağlayabildiğini ortaya koydu. Bu, onu Emmy + üzerinde bir pazar iyileştirmesi haline getirecek ve Tezos'u, ademi merkeziyetten ödün vermeden Visa'nın saniye başına işlem seviyeleri (TPS) ile uyumlu hale getirecektir.


Tenderbake çok sayıda doğrulayıcıyı idare edebildiğinden, en son yükseltme ağ için önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor ve kullanıcıların bir blok taklit edildiğinde işlemlerinde geri çevrilemezlikten yararlanmasına yardımcı oluyor.


Tenderbake Haberi İle Tezos Yükselişe Geçti


Tenderbake testnet sürümünün haberi, platformun yerel jetonu XTZ ile son yedi günde neredeyse % 20 artışla piyasalara kaçınılmaz olarak ulaştı. Tezos şu anda, Bitcoin SV (# 30) ve Cosmos (# 32) arasına sıkıştırılmış, piyasa değerine göre 31. kripto para birimidir. XTZ'nin piyasa değeri 4,8 milyar dolardır.


Tenderbake'in uzun vadeli etkisi görülmeye devam ederken, Tezos topluluğunun şu anda yükselişe geçmek için iyi bir nedeni var. Testnet, ilk haftasında TVL'de 1 milyon doları aşan açık kaynaklı otomatik piyasa yapıcı QuipuSwap'in lansmanını takip ediyor. QuipuSwap, Tezos'un kendi Uniswap sürümüdür, kullanıcıların Temple cüzdanlarını bağlayıp ZTZ, KUSD, tzBTC ve USDtez gibi varlıkları takas etmeleri ücretsizdir.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#Tenderbake #Tezos #XTZ

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page