top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

UNICEF, Bitcoin bağışlarının amacına nasıl yardımcı olduğunu açıkladı

UNICEF, Bitcoin bağışlarının amacına nasıl yardımcı olduğunu açıkladı


Küresel insani yardım ajansı geçen yıl bağışlar için bir CryptoFund başlattı. İşte bu yüzden kripto para birimine açılıyorlar. CryptoSlate ile paylaşılan bir açıklamaya göre, küresel insani yardım kuruluşu UNICEF (Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Acil Durum Fonu) geçen hafta Bitcoin'de 1 milyon dolarlık bağış aldı. Bağışın arkasında, en iyi kripto borsası ve kurumsal ticaret hizmetleriyle tanınan bir kripto grubu olan Huobi Global'in yardım kolu vardı. Ajans tarihinde bu türden ilk hamlelerden biriydi ve gelecekte bu tür kripto bağışları için daha fazla rolü öne çıkaran bir hareketti.


Dünya İçin Bitcoin


BTC bağışı, UNICEF'in kripto para birimini almasına, dağıtmasına ve tutmasına olanak sağlayan yeni bir finansal araç olan UNICEF CryptoFund'a ve çocuklara fayda sağlayabilecek teknolojinin finanse etmek için özel olarak tasarlanmış bir havuzlanmış fon olan UNICEF'in İnovasyon Fonu'na yapıldı.


İnovasyon Fonu şimdiye kadar 34,9 milyon ABD Doları, 2267 ETH ve 8 BTC tutarında katkı aldı. Her iki fon da, gençleri ve çocukları küresel olarak etkileme potansiyeline sahip küresel blok zinciri gelişimini ve yeniliklerini teşvik etmeye yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki çocuklara fayda sağlamak için teknolojik inovasyonu hızlandırmaya yardımcı olmak için erken aşamadaki girişimlere hem fiat hem de kripto para birimi yatırımları sağlıyorlar.

UNICEF, Bitcoin bağışlarının amacına nasıl yardımcı olduğunu açıkladı
UNICEF, Bitcoin bağışlarının amacına nasıl yardımcı olduğunu açıkladı

Fonları kripto para biriminde dağıtarak, UNICEF, bağışçılar, alıcılar ve halk, varlıkların nereye gittiğini ve nasıl harcandığını izleyebilir, bu da fon ve STK alanında benzeri görülmemiş bir şeffaflık seviyesi sağlayabilir.


UNICEF Neden Kripto Parayı Kabul Etti?


UNICEF İnovasyon Ofisi Direktörü Thomas Davin, CryptoSlate ile ajansın neden kripto para birimlerinde bağış kabul etmeyi seçtiğini paylaştı. "UNICEF İnovasyon Fonu, çocukları küresel ölçekte etkileme potansiyeline sahip erken aşamada, açık kaynaklı, gelişmekte olan teknolojiye yatırım yapan 34,9 milyon dolarlık havuzlanmış bir fondur" dedi ve Huobi Yardım Kuruluşunun bağışının erken aşamaları destekleyeceğini sözlerine ekledi. “Geçtiğimiz yıllarda daha hızlı büyüyen - veya akla gelebilecek herhangi bir sorunu çözme potansiyeli olan - Bitcoin, Ethereum ve diğer blok zinciri teknolojisi uygulamalarından başka bir teknoloji kümesi görmedik” diye ekledi.


Davin, CryptoFund'un, daha önce UNICEF'in İnovasyon Fonu'ndan 100.000 $ 'a varan gelişmekte olan ve yükselen ekonomilere yardımcı olmak için teknoloji şirketlerine 12'den fazla yatırım yaptığını paylaştı.


Davin, bu kripto para birimi cinsinden yatırımların, şirketlerin açık kaynaklı ve dijital kamu mallarını geliştirmeye devam etmelerine yardımcı olmayı amaçladığını söyledi. “Kripto cinsinden yatırım alan girişimler, kripto para birimini kripto para biriminde kullanmalıdır. Bu, UNICEF'in ve bağışçılarımızın yatırımın nerede harcandığını daha iyi anlamasını sağlıyor ”dedi. Temel değerleri olan parayı erişilebilir ve herkes için ücretsiz hale getirmek gibi Bitcoin ve kripto para birimleri için uygun bir kullanım.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#CryptoFund #UNICEF #BTC

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page