• Emre Ata

BitTorrent Coin Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?

Güncelleme tarihi: Mar 6

BitTorrent Coin Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


Ocak 2019'da BitTorrent Token adlı yeni bir kripto para birimi piyasaya sürüldü. Şu anda en iyi kripto para birimleri listelerinde en büyük 56. madeni para olarak gösterilen isim, bazılarına tanıdık gelebilir. BitTorrent Token, popüler eşler arası dosya paylaşım protokolü olan BitTorrent'in resmi parasıdır. Hepsi iyi ve güzel, ancak BitTorrent Token tam olarak nedir - onu kim yarattı, ne yapıyor ve nasıl yapıyor? BitTorrent Token (BTT) için bu kullanışlı yazıda bu ve diğer soruları yanıtlayacağız. BTT ticker kullanan BitTorrent Token, eşler arası dosya paylaşımı dünyasını belirtmek için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Inc.com tarafından bildirildiği üzere, dünyanın en büyük kripto para birimi ağlarından biri olan TRON tarafından dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısı olan popüler bir eşler arası dosya paylaşım protokolü olan BitTorrent'in satın alınmasının ardından oluşturuldu. Geleneksel dosya paylaşımı dünyasında, özellikle hızlı bir şekilde istediğiniz bir dosyanın indirilmesini hızlandırmanın yalnızca birkaç yolu vardı ve ağa dosya yerleştirmek veya sağlamak için eşit derecede az teşvik vardı. BitTorrent'in tokenizasyonu, bu sorunu BitTorrent'in kendisinden başlayarak kullanıcıların şunları yapmasına izin vererek dosya paylaşım ağlarında çözmeyi amaçlamaktadır;


  • İndirmeleri daha hızlı almak için BitTorrent Jetonlarını harcayın.

  • Dosyaları tohumlamak için BitTorrent Jetonları alın.


BitTorrent Coin Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?
BitTorrent Coin Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


BitTorrent Token Nasıl Çalışır?


BitTorrent Token, bir TRC10 belirtecidir, yani jetonun kendisi TRON ağında çalışır. TRON ağı, diğer birçok kripto para birimi gibi, tüm işlemleri takip etmek için bir blok zinciri kullanır. Bununla birlikte, çoğu popüler kripto paranın aksine, TRON, Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs mekanizması kullanır. Bu, blok zincirini doğrulayan kullanıcıların bir TRON token hissesine sahip olması ve başkaları tarafından oylanması gerektiği anlamına gelir.


BitTorrent Token Airdropları


TRON ekibi, BitTorrent Tokenlarını aşağıda açıklanan bir ICO ve düzenli airdrop'lar aracılığıyla dağıtmaya karar verdi. Şubat 2019'dan itibaren, BitTorrent Tokenları Şubat 2025'e kadar her ay mevcut TRON sahiplerine airdroplanacak - başka bir deyişle, dağıtılacak. Airdrop edilen BTT coinlerinin toplam sayısı, BitTorrent Token arzının % 10'undan biraz fazlasını oluşturacak.


İşlerin uyumluluk tarafına gelince, TRC10 tokenlerini destekleyen herhangi bir TRON cüzdan, airdropu otomatik olarak talep edebilecek. Bu, Tron Cüzdan ve Trust Wallet gibi büyük TRON cüzdanlarının yanı sıra Binance, OKEx ve Huobi gibi bazı borsa cüzdanlarını içerir.


BitTorrent Token Kullanım Durumları


Dosya paylaşımı amaçları için - BitTorrent Token için birincil kullanım örneği, dosya paylaşım hizmetlerini kullananlara yöneliktir. Dosyaları BitTorrent'ten düzenli olarak indirirseniz, seçilen dosyaların aktarımını hızlandırmak için BitTorrent belirtecini kullanabilirsiniz. BitTorrent'e dosya yerleştirirseniz, bunu yaparak BitTorrent Token kazanabilirsiniz!


Bir yatırım olarak - Diğer birçok kripto para birimi projesi gibi, BitTorrent Token da bir kripto para birimi yatırımı olarak görülebilir. TRON ve BitTorrent ekiplerinin yaptıklarından etkilenirseniz, fiyatının artması umuduyla bu parayı satın alabilirsiniz.


Para birimi olarak - Kesinlikle bunun için tasarlanmamış olsa da, BitTorrent Token - diğer birçok kripto para birimi belirteci gibi - diğer tüm para birimleri gibi gönderilebilir ve alınabilir. Bu nedenle, kabul etmeye istekli bir alıcı veya satıcı bulabilirseniz BitTorrent Token'ı para birimi olarak kullanabilirsiniz.


Bittorrent Belirtecinin Faydaları Nelerdir?


  • BTT belirteçlerinin yardımıyla, daha hızlı indirmeler ve ağlar olacaktır.

  • BTT tokenleri TRON blockchain tarafından desteklenmektedir. TRC-10 uyumluluğuna sahip olduğu bilinmektedir.

  • Dünyadaki en büyük merkezi olmayan P2P ağıdır. Tüm içerik paylaşım platformunun tokenize edilmesi hedeflenmektedir.

  • BTT, hizmet talep edenlerin belirli bir içerik parçasını elde etmek için bant genişliği için tekliflerini duyurmalarına ve BTT ödemelerine olanak tanıyan merkezi olmayan bir içerik dağıtım hizmeti görevi görür.

  • Ayrıca, hizmet talep edenlerin zaman içinde depolama alanı ödemesini sağlamak için bir depolama hizmeti olarak da hizmet eder. Ayrıca, depolanan verileri bir ücret karşılığında servis sağlayıcılardan indirmelerine olanak tanır.

  • BTT ayrıca, hizmet talep edenlerin içeriğin URL'ye göre alınması için bir hizmet sağlayıcıya ödeme yapmasını sağlayan merkezi olmayan bir hizmet olarak da hizmet vermektedir.


Bittorrent Jetonu Nasıl Satın Alınır Ve Saklanır?


Nasıl Alınır?


BitTorrent jetonu, piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biridir. Dünya çapında yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Tam da bu nedenle, BitTorrent jetonunu her borsada bulacaksınız. Bittorrent Coin'i Kripto Para TR ( Kripto Para Türkiye) sitesinden aldığınız bilgiler ile kolayca edinebilirsiniz.


BitTorrent popüler bir kripto para birimi olduğu için, tüm en iyi kripto borsalarında mevcuttur. BTT'yi Binance'ten kolayca satın alabilirsiniz.


BTT'nin UPbit, OKEx, KuCoin ve Gate.io gibi diğer platformlarda da işlem gördüğü bilinmektedir. Kripto paranın önemi göz önüne alındığında, her borsanın ona olan ilgisini gösterdiği biliniyor.BitTorrent Coin Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır
BitTorrent Coin Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır