top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata Kripto

Danimarka'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

Danimarka'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?


Gelişen bir ekonomi, teknoloji meraklısı bir nüfus ve kripto ve blok zinciri için sıcak düzenlemeler ile Danimarka'nın kripto para birimleri için büyüyen bir pazar olması şaşırtıcı değil. Danimarkalı yatırımcılar, örneğin herhangi bir düzenlemeye aykırı olmadan Bitcoin'i bir ödeme yöntemi, varlık veya emtia olarak kullanabilirler. Peki Danimarka'da Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini satın almanın en iyi yolu nedir? Danimarka'da yaşayan Türk vatandaşları nasıl kripto para hesabı açabilir? Binance Global üzerinde al sat işlemini nasıl yapabilirsiniz? Bütün soruların yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.


Danimarka'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?
Danimarka'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?


Danimarka'da Kripto ve Bitcoin Satın Almak


Önce Danimarka'daki kripto ve kripto vergileri iklimine bir göz atalım ve ardından doğrudan borsa listemize ve kripto satın alma yollarına dalalım.


Danimarka'da Exchange Hack'leri ve Kripto Dolandırıcılığı


Çoğu ülke gibi Danimarka da bir avuç kripto dolandırıcılığına ve skandala ev sahipliği yaptı. Danimarkalı bir adam, kara para aklama ve saldırıya uğramış bilgisayar sunucularına kripto kötü amaçlı yazılım yüklemek de dahil olmak üzere çeşitli kripto suçlarından 2019 yılında dört yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı.


Öte yandan, Danimarka Kalkınma İşbirliği Bakanlığı, dolandırıcılık ve yolsuzlukla mücadelenin bir yolu olarak kripto para satın al birimlerine güç veren blok zinciri teknolojisinin kullanımını teşvik etti. Kripto yatırımcıları için genel olarak dostane bir ortamda, Danimarkalı bir kripto yatırımcısı olarak vergi beyannamelerinin ve yükümlülüklerinin nasıl ele alınacağını bilmek önemlidir. Danimarka vergi dairesi konuyla ilgili bazı yönergeler yayınladı.


Danimarka'da Kripto İşlemleri ve Bitcoin İşlemleri Nasıl Vergilendirilir?


Bitcoin ve diğer kriptolar, Danimarka vergi dairesi Skattestyrelsen tarafından yasal ihale olarak değil, mülk olarak kabul edilir. Sermaye kazancı vergisi, kârlar için geçerlidir ve zararlar, sermaye kaybı kesintileri için uygundur. Bununla birlikte, iş kayıpları mahsup edilemez. Katma değer vergisi (KDV) kripto için geçerli değildir. Vergi yükümlülüklerinizi hesaplarken veya genel vergi amaçları için kriptoyu mülk olarak düşünmelisiniz. Kripto olarak kazanılan kişisel gelir, yazı yazılırken kazanç üzerinden kazanç vergisine tabidir.


Bir Kripto/Bitcoin Değişimi Nasıl Seçilir?


Bir borsa seçerken, işlem gören para birimlerini, mevcut özellikleri ve geçerli ücretler, fiyatlar ve para yatırma yöntemlerini dikkate almak önemlidir. Bir karar vermeden önce her borsanın sunduğu özellikleri göz önünde bulundurun.


Binance, işlem hacmine göre dünyanın en büyük borsasıdır. DKK dahil 19 fiat para biriminin yanı sıra 500'den fazla geniş bir altcoin yelpazesine sahiptir. Satış fiyatı, gelişmiş tüccarlar veya kaldıraç ticareti gibi ek özelliklerle ilgilenen kripto para tüccarları için daha gelişmiş bir arayüzle birlikte temel bilgilerle birlikte ekranda gösterilir. Bir dezavantajı, aşırı yüklenmiş müşteri destek sisteminin, destek biletleri uzun süre yanıtsız bırakılan kullanıcılardan eleştirilere yol açmasıdır.


· Kripto para birimleri: ABD dışındaki kullanıcılar için 500+

· Fiat Para Birimleri: 19

· Para Yatırma Yöntemleri: Banka kartı veya kredi kartı, banka havalesi

· Ücretler: %0,02 ila %0,10 satın alma ve işlem ücretleri, banka kartı satın alımları için %3 ila %4,5


Danimarka ülkesinde yaşayan Türk ve Danimarka ülke vatandaşları Binance global'de hesap açabilir. Binance Global'de hesap açmak için adımları takip ediniz.


Bitcoin Danimarka'da Yasal Mı?


Danimarka'daki düzenleyiciler ve yasa koyucular, Bitcoin ve daha genel olarak kripto varlıklarının yasallığı söz konusu olduğunda çoğunlukla uygulamalı bir yaklaşım benimsediler. Bu yeni, merkezi olmayan finansal sistem, bir şekilde merkezileştirilmiş yeni kripto jetonlarının oluşturulması istisnası dışında, çoğunlukla ülke genelinde düzenlenmemektedir. Danimarka Mali Denetleme Kurumu, 2017 yılında kripto para ekosisteminin bu özel yönünün patlaması sırasında ilk madeni para tekliflerinin (ICO'lar) verilmesine izin vermeye karar verdi; bununla birlikte, çoğunlukla yalnızca ilk halka arzlar (IPO'lar) olan ICO'ların kılık değiştirmiş haldeki menkul kıymetler yasalarına tabi olacağını da belirttiler.


Kripto vergilendirmesi açısından, Danimarka, itibari para birimi cinsinden değeri yükselen kripto varlıklarının bir sonucu olarak tahakkuk eden kârların sermaye kazancı olarak vergilendirildiği oldukça yaygın bir yaklaşımı benimsiyor. Danimarka hükümeti, ulusal vergi dairesinin kripto kullanıcılarına kripto para satın al piyasalarındaki geçmiş faaliyetlerinin tam belgelerini talep eden mektuplar göndermeye başladığı 2019 yılında bu vergilendirmeyi çok ciddiye aldığını açıkça belirtti. Danimarka'nın vergi dairesi, üç farklı kripto para borsasından kullanıcılar hakkında veri talep ettikten sonra bu kripto kullanıcılarıyla iletişime geçebildi.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505Danimarka'da yaşayan Türkler nasıl kripto para hesabı açabilir? Video anlatım:
Danimarka'da Bitcoin Nasıl Satın Alınır?


Bitcoin'in satın alınabileceği çeşitli yolların tümü Danimarka'da mevcuttur. İnternette bir borsa kullanmak, eşler arası ticaret yapmak için birini bulmak veya kripto para satın al birimiyle nakit ticareti yapmak için bir markete girmek istiyorsanız, özellikle ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceksiniz. Kopenhag bölgesindesiniz.


Çevrimiçi borsalar aracılığıyla kripto varlıkları için doğrudan Danimarka kronu ticareti yapamayacağınıza dikkat edilmelidir. Bu platformlarda bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle işlem yapmadan önce kronlarınızı euro veya ABD doları gibi daha belirgin bir itibari para birimine dönüştürmeniz gerekir.


Fiziksel kronlarını kripto para birimine dönüştürmekle ilgilenen herkes, P2P ticaretini seçmeli veya bir Bitcoin ATM'si aramalıdır. Kopenhag'da bulunan üç Bitcoin ATM'si var, ancak ülkenin geri kalanında bulunacak başka ATM yok. Bu ATM'lerin çevrimiçi borsalarda mevcut olandan çok daha yüksek ücretlerle gelme eğiliminde olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle bir Bitcoin ATM'si ile etkileşime geçmeden önce bir P2P ticaret seçeneği aramak isteyebilirsiniz.


Belirtilmesi gereken son bir not, Binance Danimarka'da mevcut olduğu ve kullanıcıların uzun bir kullanıcı doğrulama sürecinden geçmek zorunda kalmadan bu platform üzerinden bir kredi veya banka kartı ile nispeten az miktarda bitcoin satın alabilecekleri. Ancak yine de, bu, banka hesabınıza bağlı geleneksel bir borsadan daha yüksek ücretlerle gelir. Çoğu insan için Danimarka'da bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almanın en iyi yolu, platformlarında euro cinsinden işlem çiftleri içeren büyük Avrupa borsalarından birini kullanmak olacaktır. Danimarka euro yerine Danimarka kronu kullanıyor olsa da, gerçek şu ki, herhangi bir büyük borsada listelenen BTC-DKK ticaret çifti yok.


Danimarka'da Hangi Mağazalar Kripto Para Kabul Ediyor?


Hiçbir büyük mağaza kriptoyu benimsemedi.
Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505


26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentarer


bottom of page