top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata Kripto

Dubai'de Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

Dubai'de Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?


Bitcoin (BTC), 1,1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle piyasadaki lider kripto para birimidir. BAE'de 2014'ten beri mevcuttur ve popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (SCA), Bitcoin'in BAE'deki faaliyetlerini ve düzenlemelerini izler. Dubai’de Bitcoin almak, satmak ve elinde tutmak yasaldır.


Bu makale, düzenlenmiş bir kripto borsası veya komisyoncusu aracılığıyla Dubai’de adım adım nasıl Bitcoin satın alınacağını tartışmaktadır.


Dubai'de Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?
Dubai'de Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

Dubai’de Bitcoin Nasıl Alınır?


Yeni kullanıcıların, BAE'de bir kripto para borsası veya komisyoncusu aracılığıyla nasıl Bitcoin satın alacaklarını öğrenmek için aşağıdaki adımları izlemesi gerekir.


1. Adım: Binance borsasından bir Ticaret Hesabı Açın – BAE'de Bitcoin satın almak isteyen yatırımcılar için kripto komisyonculuğu ve takas hizmetleri sunan Binance ile bir ticaret hesabı açmanızı öneririz. Hesap açılışı hızlı, kolaydır ve minimum 200$ depozito ile başlar.


2. Adım: Kimliğinizi Yükleyin – Binance KYC (müşterinizi tanıyın) gerekliliklerine uymak için devlet tarafından verilmiş kimliğinizin bir kopyasını ve adres kanıtınızı yükleyin.


3. Adım: Para Yatırın – BAE sakini için Binance hesap açmak için gereken minimum para yatırma miktarı 200$'dır. Kullanıcılar kredi kartı, banka kartı ve banka havalesi seçenekleri arasında seçim yapabilir.


4. Adım: BAE'de Bitcoin satın alın – Bitcoin satın almak için önce arama kutusunda bulmanız, ticaret düğmesine tıklayarak bir sipariş dosyası açmanız, istenen miktarı girmeniz ve "Ticaret Aç" seçeneğine tıklayarak satın alma işlemini tamamlamanız gerekir.


5. Adım: Bitcoin'i e-cüzdanınızda saklayın – Bitcoin'i satın aldıktan sonra bir e-cüzdanda saklamanızı öneririz. Özel bir anahtarla yalnızca sizin fonlarınıza erişim ve kontrol sahibi olmanızı sağlar.


Dubai’de Bitcoin Satın Alma Yolları


Kripto teknolojisi yıldırım hızında gelişiyor ve Dubai’de Bitcoin satın alma yöntemleri de öyle. Bu bölümde, kullanıcıların Bitcoin satın almak için kullanabilecekleri farklı ödeme yöntemleri açıklanmaktadır. Dubai'de yaşayan Türk ve Dubai vatandaşları Binance global'de hesap açabilir. Binance Global'de hesap açmak için adımları takip ediniz.


01. Nakit veya Nakit Depozito ile Bitcoin Satın Alın


BAE vatandaşları, bir Bitcoin ATM'sini kullanarak kolayca nakit karşılığında Bitcoin satın alabilirler. Makineye para atıp Bitcoin satın almak için kullandığınızda, satın alma işlemi doğrudan e-cüzdanınızda saklanacaktır. Nakit karşılığında Bitcoin satın almak, %6-12'lik ek bir maliyetle gelir, ancak size kripto para satın al hızlı, kolay ve tamamen ayrı bir şekilde sağlar.


02. Kredi veya Banka Kartı ile Bitcoin Satın Alın


Kredi ve banka kartları, Binance ile kullanıldığında BAE'de Bitcoin satın almanın en hızlı ve en kolay yoludur. Fiyatlandırma açısından Binance, AED'deki tüm kredi ve banka kartı depozitolarında %0,5 ve tüm kripto para birimi ticaretlerinde %0,75'lik bir spread ücreti alıyor. Gerekli minimum satın alma tutarı 10 ABD dolarıdır.


03. Paypal ile Bitcoin Satın Alın


Bir BAE Paypal hesabı ile Bitcoin satın almak için bir hesap açmanız, bu hesabı tercih edilen ödeme seçenekleriyle ilişkilendirmeniz, üst kısımdaki "kripto" düğmesine tıklamanız ve satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını seçmeniz gerekir. Paypall, Bitcoin'i %0,5'lik bir satın alma ücretiyle 1 $ gibi düşük bir fiyata satın almanızı sağlar


04. P2P borsaları aracılığıyla Bitcoin satın alın


P2P borsaları aracılığıyla Bitcoin satın almak hızlı ve basittir. Bir hesap oluşturduktan sonra, kullanıcılar Bitcoin satın almak/satmak için talepte bulunur. Listeleri kontrol ederler ve işlem yapmak istedikleri ticari ortakları seçerler. P2P borsaları, diğer borsaların sağladığı anonimlikle birlikte gelmez. P2P'nin avantajı, kullanıcıların en iyi teklifi aramasıdır.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505Dubai'de yaşayan Türkler nasıl kripto para hesabı açabilir? Video anlatım:
Dubai’de Kripto Satın Al


Dubai’de Bitcoin satın aldığınız gibi kripto para satın al işlemi yapabilirsiniz. Bir komisyoncu veya kripto borsasında bir ticaret hesabı açmanız, banka veya kredi kartı kullanarak para yatırmanız, doğru kripto para birimini seçmeniz ve bir e-cüzdanda saklamanız gerekir. Dubai’de kripto para satın al için en iyi borsa Binance olarak karşımıza çıkmaktadır.


BAE'de Bitcoin Yasal mı?


Ocak 2017'de BAE Merkez Bankası tarafından Depolanan Değerler ve Elektronik Ödeme Sistemi için Düzenleyici Çerçeve'nin D.7.3 yayınına dayanarak , "sanal para birimleri" (Arapça kripto para birimlerini kapsar) ile yapılan tüm işlemler yasaktır" ve bu nedenle Bitcoin, BAE'de yasa dışı.


BAE yönetmeliği Bitcoin'i Yasadışı olarak kabul etse de hükümet, vatandaşların BAE'de kalarak Bitcoin alıp satmasına izin veriyor. Bu, vatandaşların BTC satın alabileceği, satabileceği ve elinde tutabileceği anlamına gelir, ancak bu para birimi ile herhangi bir şey satın almalarına izin verilmez. İnsanlar BTC'ye ve diğer herhangi bir kripto para birimine sahip olmakta, bir Borsada para yatırmak ve bunlarla ticaret yapmakta ve AED'ye çekmekte özgürdür.

Kripto para birimlerinin altında yatan emtia veya maddi varlık yoktur. Bu madeni paralar mali düzenlemelerin dışında kalıyor. Para kaybederseniz, BAE herhangi bir finansal sigorta sunmaz.


BAE'de Bitcoin Yönetmeliği


BAE'deki kripto para birimleri, Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu, Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu ve Dubai Finansal Hizmetler Ajansı'nın yetkisi altındadır. SCA/FRSA, dijital madeni paraların ticaretini denetler. BAE'deki Merkez Bankası, kripto ticaretini oldukça riskli olarak görüyor, bu nedenle işleme dahil olan tüm tarafların BAE'nin Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizm Finansmanıyla Mücadele Yasalarına sıkı sıkıya uyması gerekiyor.


Şu anda BAE'de kripto para satın al hakkında birleşik bir düzenleme yoktur ve Bitcoin gibi sanal varlıklarla ticaret yapmak hala Yasadışı olmaya devam etmektedir. BAE Merkez Bankası'nın kripto veya sanal varlıkların şu anda BAE'de yasal ödeme aracı olarak kabul edilmediğini veya kabul edilmediğini söyleyen son açıklamasının ardından, bu ülkede merkez bankası tarafından tanınan tek geçerli para birimi BAE dirhemi olmaya devam ediyor.


Sanal para birimlerinin yasallığı hala belirsiz olsa da, BitOasis gibi kripto para birimi borsaları, küresel kripto pazarında faaliyet göstermek üzere lisanslanmıştır. Şu andan itibaren BAE vatandaşlarının Bitcoin gibi kripto para birimlerini yatırım olarak almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin veriliyor, ancak bunlarla herhangi bir fiziksel mal satın alamıyorlar.Dubai'de Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır? 1
Dubai'de Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır? 1


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505


43 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page