top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata Kripto

Hashflow (HFT) Nedir? Nasıl Alınır? Analiz ve Yorum

Hashflow (HFT) Nedir? Nasıl Alınır? Analiz ve Yorum


Hashflow veya HFT, birlikte çalışabilirlik, sıfır kayma ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış merkezi olmayan bir borsadır. Son zamanlarda DeFi tüccarlarının sayısı arttı ve piyasada çok sayıda merkezi olmayan borsa (DEX) ortaya çıkıyor. Peki, HFT'yi diğer DEX'lere kıyasla öne çıkaran nedir?


Hashflow (HFT) Nedir?


Hashflow (HFT), zincirler arası birlikte çalışabilirliği destekleyen merkezi olmayan borsadır. Kullanıcıları profesyonel piyasa yapıcılar ile bağlayabilir ve düşük GAS ücreti, sıfır kayma ve MEV korumalı ticaret deneyimi sağlamayı amaçlamaktadır. Şu anda Hashflow, Avalanche, Ethereum, Polygon, Optimism, Arbitrum ve BNB gibi halka açık zincirleri destekliyor.


Hashflow, profesyonel piyasa yapıcıların işlemler sırasında yüksek kayma oluşturan AMM'lerden farklı olarak likidite havuzlarını yönetmesine izin verebilmek için teklif talebi (RFQ) modelini benimsemektedir. RFQ, zincir dışı fiyatlandırma işlevini ve zincir içi uzlaşmayı içermektedir. Profesyonel piyasa yapıcılar, Hashflow aracılığı ile CeFi fiyatlarıyla DeFi arasında köprü kurabilmektedir ve bunu kullanımı kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilmektedir. Bu

arada, kullanıcılar DeFi'de MEXC'de gördükleri fiyatın aynısını alabilirler.


Hashflow, kullanıcıların artık sorunlara eğilimli zincirler arası köprülere güvenmeleri gerekmediği yerelden yerele takas işlevini etkinleştirir. Hashflow'un harici köprülere dayanmadığına veya kullanıcıların hedef zincirde köprülü bir varlık basmak için kaynak zincirdeki varlıklarını emanet etmelerine gerek duymadığına dikkat edilmelidir. Halka açık bilgilere göre, Hashflow 3,2 milyon dolarlık fon sağladı ve yatırımcılar arasında Dragonfly Capital, Electric Capital, Alameda Research, Metastable Capital, Galaxy Digital vb. yer alıyor.


Hashflow (HFT) Nedir? Nasıl Alınır? Analiz ve Yorum
Hashflow (HFT) Nedir? Nasıl Alınır? Analiz ve Yorum

Hashflow Dolaşım Arzı Ne Kadar?


Dolaşan Arz

179,664,942 HFT

Maks Arz

--

Toplam Arz

1,000,000,000


Hashflow Nasıl Çalışır?


Hashflow Protokolü, kullanıcıları en iyi kripto pazarlarına bağlar. İnanılmaz derecede verimli fiyatlandırma, dünya çapındaki en iyi kripto piyasası üreticilerinden oluşan bir dizi ve maksimum sermaye verimliliği ile süreci basitleştiriyorlar. Üreticiler için daha iyi esneklik sunarken kaymaz ve MEX'e dirençlidir. Bütün bunlar havuz tabanlı mimarileri sayesinde mümkündür.


Otomatik piyasa yapıcılardan (AMM'ler) farklı olarak Hashflow, geleneksel olarak sipariş defteri yöntemine çok benzer şekilde çalışır. Fiyatlandırma zincir dışı yapılır ve ticaret zincir üzerinde gerçekleştirilir. Bir işleme başlamak için, kullanıcının önce cüzdanını Hashflow'a bağlaması, ticaret yapmak istediği miktarı girmesi ve ardından bir fiyat teklifi görmesi gerekir. Kullanıcı kabul ettikten sonra sipariş gönderilir, doğrulanır ve Hashflow ağına eklenir. Diğer taraftaki piyasa yapıcılar, fiyat tekliflerinin verilmesi ile ilgileneceklerdir. Piyasa yapıcı bunu imzaladıktan sonra anlaşma kaymadan tamamlanır.


Hashflow'un (HFT) Faydaları


Piyasa Yapıcılar


Piyasa yapıcılar varlıkları verimli bir şekilde fiyatlandırabilir. Hashflow'un zincir dışı veri toplamayı hesaba katan, giderek daha karmaşık hale gelen fiyatlandırma algoritmalarını kullanabilirler. Bu veriler, geçmiş varlık değerlerini, oynaklığı ve diğer gerçek dünya bilgilerini içerir.


Tüccarlar


Zincir dışı fiyatlandırma, tüccarlara daha iyi bir fiyat vererek daha sıkı teklifler sağlar. Ayrıca kayma da yoktur, yani tüm Hashflow teklifleri görüntülenen fiyattan yürütülür. Ayrıca MEV dirençlidirler. Kriptografik imzalar önden çalışmayı imkansız hale getirerek tacirlerin kazandıklarını elinde tutabilmelerini sağlar.


Hashflow Özellikleri Nelerdir?


Fiyatlandırma işlevlerini zincir dışına taşıyarak, tacirler şunlardan yararlanır:


· Daha İyi Fiyatlar: Zincir dışı fiyatlandırmalar, daha sıkı tekliflere yol açmaktadır, bu da tüccarlara paralarının karşılığını daha fazla vermektedir.


· Sıfır Kayma: Tüm Hashflow teklifleri, görüntülenen fiyatlardan yürütülmektedir.


· MEV Direnci: Kriptografik imzalar önden çalışmayı imkansız hale getirmektedir. Tüccarlar kazandıklarını elinde tutabilir.


· Köprüsüz Zincirler Arası Takas: Tüccarlar, yukarıdan gelen tüm faydalardan yararlanırken harici köprülere ihtiyaç duymadan dakikalar içerisinde zincirler arasında varlıkları problemsiz bir şekilde takas edebilir.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505Nasıl kripto para hesabı açabilir? Video anlatım:Hashflow'u Benzersiz Kılan Nedir?


Çoğu DEX, varlıkların alım satımları sağlayabilmek için otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılara (AMM'ler) güvenir ve önemli olmalarına rağmen mükemmel olmaktan uzaktır. AMM'ler sermaye açısından verimsiz, saldırılar ve geçici kayıp gibi risklere rutin olarak eğilimli ve spot olmayan varlıkları fiyatlandıramaz.


Hashflow, profesyonel piyasa yapıcıların likidite havuzlarını yönetmesine izin vermek için bir teklif talebi (RFQ) modeli kullanarak bu sorunları çözer. Buna karşılık, tüccarlar ve likidite sağlayıcılar (LP'ler), daha önce DeFi'de imkansız olan gelişmiş verimlilik, güvenlik ve ürünlere erişim elde ediyor.


Kamuya açık bilgilere göre Nisan 2018'de kurulan MEXC, dünyanın en iyi 10 kripto para ticaret platformundan biridir. Temel ürünler arasında spot ticaret, kaldıraçlı ETF, vadeli işlemler, NFT Endeksi, Staking vb. 160'tan fazla kripto para vadeli işlem ticaretlerini destekleme ile birlikte, 1.600'den fazla kripto para spot ticaretini ve 400'den fazla kripto para birimi ETF ticaretini de desteklemektedir. MEXC, en hızlı listeleme hızı ve en bol ticari varlığa sahip ticaret platformudur.


M-Research'e göre 2021'deki en iyi 10 kripto para birimi arasında MEXC ilk beşi sıraladı: SHIB, GALA, FTM ve MANA. 2019'dan itibaren genel zincir, DeFi, GameFi, Layer2, Metaverse, DAO, Meme sektörleri gibi DOT, OP, UNI, APT, GLMR gibi 100'e yakın başka proje sırasıyla Binance'te listelendi. MEXC 'kaliteli projelerin ilk durağı'dır. 27 Ekim itibarıyla MEXC'nin 2022 ilk projeleri arasında 150 proje %10'dan fazla arttı. Bunlardan 65 projede %10-%100, 86 projede %100'ün üzerinde artış var ve tek bir projede en yüksek artış %166 ile %479,900 arasında.


Hashflow (HFT) Nasıl Satın Alınır?


Şu anda, Hashflow (HFT) aşağıdaki borsalarda satın alınabilir.


· Kraken


· Binance


Düşük ücretler, gizlilik ve kayma olmaması dahil olmak üzere Hashflow ağının artan popülaritesini yönlendiren birçok faktör vardır. Ek olarak, performans ve ölçeklenebilirlik, DEX'i güvenli ve çalıştırması kolay bir alternatif düşünen herkes için akıllı bir seçenek haline getirir.Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505
18 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page