top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata Kripto

İrlanda'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

İrlanda'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?


İrlanda merkez bankası kripto para birimlerine karşı temkinli olmaya devam ederken, halkın böyle bir endişesi yok. İrlanda, AB içinde daha genel bir FinTech merkezi olmasının yanı sıra bir blok zinciri ve kripto ticareti faaliyeti merkezidir. Kripto, şu anda biraz tarafsız bir düzenleyici manzara ile İrlanda'da mülk olarak görülüyor ve vergilendiriliyor. Bu yazı, İrlandalı yatırımcılar için kriptoya odaklanacak ve İrlanda'daki en iyi değişim platformları ve kripto düzenlemeleri hakkında ipuçları verecek.


İrlanda'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?
İrlanda'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

Bir Kripto Para Birimi Değişimi Nasıl Çalışır?


Bir forex platformuna çok benzeyen bir kripto borsası, yatırımcıların bir madeni para veya fiat ile ticaret yapmasına izin vererek çalışır. Merkezileştirilmiş dijital para birimi değişim platformları, bir kullanıcının bazı KYC'ye kaydolmasını ve takip etmesini gerektirir. Borsa, kullanıcıların varlık alıp satmalarına ve değişen oranlara göre kar elde etmelerine olanak tanır. Aksine, kripto borsaları, kullanıcıların ticaret çiftlerinden ve piyasa oynaklığından kâr elde etmelerini sağlar. Değişim ağları, kredi kartları, banka havaleleri ve Bitcoin ATM'leri dahil olmak üzere farklı ödeme yöntemlerini kabul eder.


Kripto Paraya Yatırım Yapmaya Değer Mi?


Basit cevap evet; Kripto para birimine yatırım yapmak, çok çeşitli kar yapma seçenekleri yaratır. Kripto para yatırımcıları, Bitcoin'in üç katına çıkması ve Ethereum fiyatlarının iki katına çıkması nedeniyle Aralık ayından bu yana büyük fayda sağlıyor. Staking, madencilik, borç verme, kumar ve daha birçok fırsatın artmasıyla birlikte pasif gelir getiren fırsatların sayısı da hızla artıyor. Tüm bu fırsatlar kriptoyu değerli bir yatırım haline getiriyor. Ancak yatırım yapmadan önce, kripto yatırımıyla ilgili piyasa riskini, lisanslama gerekliliklerini ve raporlama gerekliliklerini göz önünde bulundurmalısınız.


İrlanda Bitcoin Düzenlemeleri


İrlanda'da kripto para satın al karşı herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu varlık sınıfı, mükemmel beklentilere sahip bir finansal araç olarak kabul edilir ve yasal olarak mülk olarak görülür. Yasal ihale olmadığı için tüccarlar ve İrlanda bankaları bitcoin'i kabul etmeye zorlanmıyor.


Bitcoin'in mülkiyeti ve kullanımı söz konusu olduğunda, ülkenin derin düzenleyici gereksinimleri yoktur. Merkezi yetkililer diğer düzenlemeleri uygulayana kadar İrlanda, bitcoin ve kripto ticareti için bir cennet olmaya devam ediyor.


İrlanda Kripto Vergilendirmesi


Öncelikle, İrlanda'daki kripto para birimlerinin vergilendirilmesi, temel vergilendirme ilkelerini takip eder. Vergiye tabi kârın hesaplanmasında herhangi bir değişiklik yoktur. Kripto varlıklarının muamelesi, İrlanda'daki bir yabancı para biriminin muamelesine benzer.


Kripto ticaretinin doğası, varlıkların sermaye işlemleri olarak mı yoksa birincisi %33 vergi, ikincisi ise %12,5 vergi alan birincil işlemler olarak ele alınıp alınmayacağını belirleyecektir. KDV söz konusu olduğunda, tedarikçiler için muamele normaldir. KDV amaçları için, ticari sorumluluğu belirlemek için bununla ilgili yönergeler kullanılır.


İrlanda'da Kripto Satın Almak İçin En İyi Borsa


Bugün, İrlanda'da birçok borsa faaliyet gösteriyor. Bir borsa seçerken, kart alımlarını kabul edip etmediklerini, tahsil edilen hizmet ücretini ve işlem limitleri olarak belirlenen para miktarlarını göz önünde bulundurun. Peki İrlanda'da kripto para nasıl alınır?


Binance


Binance, deneyimli kripto tüccarları için harika bir kripto para birimi platformudur ve 2017'de kuruluşundan bu yana büyük popülaritesinden açıkça anlaşılmaktadır. Binance, ticaret hacmine ve düşük ticaret ücretlerine (sadece 0.1) dayalı olarak hızla dünyanın en büyük kripto borsası haline geldi. %), tüccarların borsalarını sevmesinin birçok nedeninden sadece biridir. Binance, stake etme, vadeli işlem ticareti, P2P pazarı ve 600'den fazla farklı madeni para dahil olmak üzere diğer çoğu borsada yaygın olmayan ekstra hizmetlerle doludur.


Düzenli olarak kripto ticareti yapan biriyseniz, kesinlikle Binance'i kripto borsanız olarak görmelisiniz. Alım satım ücretleri sadece %0,1'den başlar ve sadece onların parasına (BNB) sahip olarak ve yüksek alım satım hacmiyle ödeme yaparak ücretleri düşürebilirsiniz. Binance'in düşük ücretleri, sık yaptığınız işlemlerden elde ettiğiniz karı en üst düzeye çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Belirli parametrelere göre otomatik olarak ticaret yapmayı seviyorsanız, Binance üçüncü taraf ticaret botlarıyla uyumludur.


· Yüksek hacimli tüccarlar için düşük ücretler ile sadece %0,1'lik düşük ticaret ücretleri

· Borsanın yerel kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) ile ödeme yaparak alım satım ücretlerini düşürmenin kolay yolu

· Yeni başlayanlar için daha kullanıcı dostu olan platformun basit bir sürümü olan Binance Lite'a erişin

· Düşük ücretler, vadeli işlem ticareti ve 600'den fazla jetona erişim ile ciddi tüccarlar için mükemmel bir seçenek.


İrlanda ülkesinde yaşayan Türk ve İrlanda ülke vatandaşları Binance global'de hesap açabilir. Binance Global'de hesap açmak için adımları takip ediniz.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505İrlanda'da yaşayan Türkler nasıl kripto para hesabı açabilir? Video anlatım:
Binance İrlanda Kullanıcı Deneyimi


Binance platformuna giren yeni tüccarlardan aldığımız en yaygın geri bildirim, Binance kripto borsasındaki çok sayıda özellik ve ürün karşısında bunalmamızdır. Binance borsa incelemesinden elde edilen bulgular, siteye alışmanın zaman aldığını gösteriyor.


Binance, hesapları güvende ve güvende tutmak için çeşitli protokoller ve özelliklerle güvenliğine büyük öncelik verir. Örneğin platform, oturum açma girişimleri için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. Binance broker incelememizde, bunun yalnızca mobil cihazı olan kullanıcının oturum açma işlemini tamamlamasını güçlü bir şekilde sağladığını gördük. Ayrıca, platformun daha önce oturum açmış cihazları tanımasına yardımcı olan yetkili cihazlar işlevi de vardır.


Binance destek incelemesinden yola çıkarak, platformun destek sayfası, platformun kendi öğreticisinin yanı sıra farklı hesap işlevleriyle ilgili makaleleri, açılır menüleri ve videoları gösterir. Sayfada, Binance vize kartı incelemesi, Binance ticaret platformu incelemesi, Binance risk doğrulama incelemesi ve hatta spot grid ticareti yoluyla Binance bot ticareti incelemesi gibi kaynaklara erişilebilir. Genel olarak, Binance broker incelemesi bize platformun çok duyarlı, tutarlı ve hızlı yüklendiğini gösterdi ve bu da platform öğrenme sürecini kolaylaştırdı.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page