top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata Kripto

Kuveyt'te Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

Kuveyt'te Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?


Kuveyt'teki Bitcoin zor bir durumda. Kuveyt hükümeti, yüksek oynaklık nedeniyle 2017'nin sonlarında finans kurumlarının Bitcoin alım satımını yasakladı ve Bitcoin ülkede yasal ödeme aracı değil.


Mayıs 2021'de Kuveyt Merkez Bankası (CBK), halkı kripto para piyasalarındaki oynaklık konusunda uyaran ve kripto paraların bankalar veya para kurumları gibi devlet yetkilileri tarafından düzenlenen "gerçek para birimi" olarak kabul edilmediğini hatırlatan bir bildiri yayınladı. Bununla birlikte, Bitcoin bir bütün olarak ülke sakinleri için yasaldır. Vatandaşlar, Binance gibi desteklenen borsalardan ve yukarıda listelenen diğer borsalardan kısıtlama olmadan kripto para birimi alıp satabilir.


Binance, Orta Doğu'ya hizmet etmeye odaklanan bir kripto para borsasıdır. Dubai merkezli, düşük ücretleri ve güvenliği sayesinde Orta Doğu'da ikamet edenler için en iyi borsalardan biridir. Yine de, Bitcoin'inizle bir borsaya güvenmemelisiniz. Çalacakları için değil, merkezi borsalar bilgisayar korsanlarının hırsızlığına karşı savunmasız olduğu için. Yatırımınızı saklamanın ve korumanın en iyi yolu, Ledger Nano S veya Trezor gibi bir donanım cüzdanıdır. Bitcoin'inizi bir tür soğuk depolamada saklamak, bilgisayar korsanlarının özel anahtarınızı çalmasını önleyecektir. Cüzdan durumunuzu anladıktan sonra, Kuveyt'te Bitcoin satın almak basittir. Yukarıdaki borsalardan birini seçin ve gerekirse kimliğinizi doğrulayın. Fiat ödeme yönteminizi bağlayın ve ticaret yapın!


Kuveyt'te Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?
Kuveyt'te Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

Kuveyt'te Bitcoin Satın Alın


Kuveyt'te Bitcoin'in kısımlarını satın almak basit ve kolaydır, özellikle de dünyanın kişiler arası öncü borsası olan Binance üzerinde. Artık KWD'nizi BTC'ye çok daha hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde dönüştürebilirsiniz.


Binance üzerinde bir hesap oluşturmak, sizi finansal özgürlüğe daha da yakın hale getirmek harika alım satım fırsatlarını keşfetmenize imkan sağlamaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinden milyonlarca alım satımcılar Bitcoin satın alabilmek için 450'ye yakın yol sayesinde paranızın en yüksek karşılığı olan BTC tutarını alabilirsiniz. Ayrıca Müşterini Tanı (KYC) yönetmelikleriyle uyumlu ve her bir kullanıcının hesabını doğrulamasını zorunlu kılarak sizler için güvenli bir alım satım ortamını hizmetin sunar. Ayrıca hesabınız ya da platformumuz ile ilgili herhangi bir yardıma ihtiyacınız olması durumunda müşteri desteği 7/24 hizmet vermektedir. İlginizi çekti mi? Kripto yolculuğunuza başlayın ve bugün Kuveyt'ten Bitcoin satın alın.


Binance, Kuveyt dahil 100'den fazla ülkede faaliyet gösteren borsa ile dünyanın önde gelen kripto para platformlarından biridir. Bu sağlayıcı, düşük ücretlerin yanı sıra yüksek likidite arayanlar için belki de en iyisidir. Bunun nedeni, Binance'in kripto ticareti için en düşük komisyonlardan birini sunmasıdır. Platform, yapıcı-alıcı ücret yapısını takip eder ve Bitcoin ticareti yapmak için ödeyeceğiniz en yüksek tutar %0,10'dur. Ayrıca, ücretlerinizi daha da azaltmak için BNB tokenleri satın alabilir ve bunları Binance cüzdanınızda tutabilirsiniz. Kuveyt dinarı ile Bitcoin satın almak isterseniz, Binance kredi/banka kartı ödemelerini kabul eder. Bu da ortalama %2 maliyet demektir.


Binance ayrıca, platformdaki diğer satıcılardan kripto para satın al için kullanabileceğiniz bir P2P pazarına sahiptir. Banka hesabınızı Binance'e bağlamak ve Bitcoin alımlarınızı doğrudan finanse etmek de mümkündür. Bu sağlayıcının yerleşik bir güvenli dijital cüzdanı olduğundan, Binance portföyünüzde bulundurduğunuz kripto para birimlerinin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Binance, geniş kripto para teklifleri nedeniyle yatırımcılar ve tüccarlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Ne de olsa, ticarete açık 600'den fazla token ile dijital varlıklar için en kapsamlı kitaplıklardan birine sahiptir. Binance ayrıca tasarruf hesapları, staking, kripto kredileri ve daha fazlasını içeren başka ürünlere de sahiptir. Kuveyt ülkesinde yaşayan Türk ve Kuveyt ülke vatandaşları Binance global'de hesap açabilir. Binance Global'de hesap açmak için adımları takip ediniz.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505Kazakistan'da yaşayan Türkler nasıl kripto para hesabı açabilir? Video anlatım:
Kuveyt Kripto Para Yasaları


Kuveyt Maliye Bakanlığı, resmi ticari işlemler amacı ile kripto para birimlerini tanımıyor. Benzer bir şekilde Kuveyt Merkez Bankası (CBK), bankacılık sektörünün ve kontrolü altındaki şirketlerin kripto para birimlerinde alım satım yapmasını yasaklamaktadır. Yasak, e-ödeme işlemlerinde kripto para birimi kullanımının kabul edilmesini ve kripto para birimi işlemlerine taraflar arasında arabuluculuğu içerir. CBK, Ticaret ve Sanayi Bakanlığından tüketicileri bitcoin gibi kripto para birimlerinin riskleri konusunda uyarmasını istedi.


Ocak 2018'de CBK, sanal para birimlerinden ayırdığı bir e-para biriminin ihracı da dahil olmak üzere ülkedeki finans ve bankacılık sektörü için bir altyapı oluşturduğu haberini doğruladı. Açıklamada, yerel bir dijital para biriminin oluşturulmasının e-ödemeler çatısı altına gireceği belirtildi. Merkez Bankası, yerel dijital para biriminin ihraç numarası gibi kağıt para ile aynı özelliklere sahip olacağının altını çizdi. Kuveyt hükümeti tarafından da izlenecek. Ayrıca, diğer para birimleriyle takas edilebileceği gibi, mal ve hizmetlerin ödemesinde de kullanılabilir.


Kuveyt hükümeti kripto parayı ülkede meşru bir hassas olarak görmüyor; Kuveyt'te ikamet edenler her halükarda uygun gördükleri şekilde dijital para ticareti yapabilirler. Bankaların ve diğer parasal kuruluşların sanal para birimi kullanan borsalara izin vermesi yasaktır. Bireylerin kripto para biçimindeki gelirlerinden kaçınmak için, Kuveyt Merkez Bankası da aynı şekilde bilgisayarlı parayı teşvik etmekle ve ticaret yapmak için ileri bir aşamayla uğraşıyor.
Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505


11 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page