top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata

Pundi X (NPXS) token Nedir? Nasıl satın alınır? Analiz ve yorum

Pundi X (NPXS) Nedir? Nasıl satın alınır? Analiz ve yorum


Pundi X, kripto harcamalarını kredi kartı olarak kullanabileceğiniz noktaya kadar basitleştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir projedir. NPXS token geliştiricileri, yüzlerce perakendeciye dağıtılan Ethereum tabanlı Satış Noktası akıllı cihazlara sahip olması hedeflenmektedir. Perakendeciler daha sonra Pundi X jetonlarında kripto ödemelerini kabul edebilecek ve bu da kullanıcıların dijital para ile mal ve hizmet satın almalarına izin verecek. Bu sistem, perakendeciler için daha düşük işlem ücretlerine tabi olacaktır. Pundi X PUNDIX Nedir? Nasıl satın alınır? Analiz ve yorum


Makalemizin konu başlıkları:Pundi X (NPXS) Nedir?


Pundi X Token, blok zinciri ile ilgili satış noktası çözümü ile perakende firmaları dönüştürmek amacıyla blok zinciri tabanlı cihazların lider geliştiricisidir. Ayrıca çözüm, perakende tüketicilerin ve tüccarların blok zincirinde anlık mağaza içi işlemleri gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır. NPXS yaratıcıları, bir gün Ethereum tabanlı Satış Noktası (POS) cihazlarının kullanılacağını düşünmektedir. Dahası, bu yaklaşım Latin Amerika ve Endonezya gibi az gelişmiş ülkelere temel bankacılık hizmetleri sağlayabilir. Şu anda NPXS için en iyi kripto ticaret platformları Binance, Huobi Global, Upbit, VCC Exchange ve HitBTC'dir. Artık NPXS hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, NPXS'in 2021'de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu NPXS Token fiyat analizi ve Pundi X Fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.


Pundi X (NPXS) token Nedir? Nasıl satın alınır? Analiz ve yorum
Pundi X (NPXS) token Nedir? Nasıl satın alınır? Analiz ve yorum


Pundi X (NPXS) nasıl satın alınır?


Binance hesabınıza giriş yapın, piyasalara tıklayın, coin arama kısmında Pundix yazın.


Pundi X (NPXS) nasıl satın alınır 1
Pundi X (NPXS) nasıl satın alınır 1

Pundi X (NPXS) nasıl satın alınır 2
Pundi X (NPXS) nasıl satın alınır 2


Pundi X Teknik Özellikler


Pundi X'i yaratmanın ana teşviki, tüm yeni kripto para birimi kullanıcılarının karşılaşabileceği zorluklardı. Kripto para borsalarının çoğunun kullanımı zordur ve yatırım yapacak yeni kullanıcıları yoktur. Bu, pek çok cüzdan, özel anahtar, parola ve kimlik doğrulayıcıyı yönetme aşamasına ulaşmamıştır.


Pundi X, bu sorunu teklifinin üç ana unsurunu kullanarak çözmeyi amaçlıyor: bir platform, mobil cüzdanlar ve gerçek dünyadaki yerleşim araçları.


Pundi X ağının heyecan verici ve benzersiz özelliklerinden biri, cihazlarının aynı anda iki blok zincirine entegrasyonudur: Ethereum ve NEM. NEM, Asya kurumları arasındaki popülerliği nedeniyle seçildi. Neredeyse anında ödeme yapmaya uygun teknoloji sunar.

Pundi X POS cihazlarının geliştirilmesi, ICO'nun tamamlandıktan kısa bir süre sonra Şubat 2018 yılında başladı. Müşteriler, mobil cüzdanlarında depolanan kripto para birimlerini kullanarak mallar için ödeme yapmaktadır ve mobil cüzdanları yenilemek için kripto para birimleri (QTUM, BTC, ETH, XEM ve ACT) satın almaktadır.


Ayrıca, büyük kredi kartı operatörleri, Apple Pay ve Samsung Pay ile uyumlu daha küçük bir cihaz ve bir masaüstü sürümü sağlanır. POS sistemi, envanter ve tanımlama araçlarını da içerdiği için tüccarların ihtiyaçlarına da hizmet etmektedir. Pundi X sistemi, daha düşük bir ücret karşılığında daha geniş bir hizmet yelpazesini destekleyeceğinden, bitcoin terminallerinden çok daha gelişmiş olacaktır.


Cihazların boyutu çok daha küçüktür, bu da bitcoin terminallerinin kurulumunun mantıksız göründüğü yerlere kurulmalarına izin verir. Pundi X Token (NPSX), ağ için gaz olarak kullanılır, işlem transferi ve gönderme sağlar ve ayrıca indirim için uygun olan müşterileri belirler.


Pundi X Takımı


Pundi X, bir grup yetenekli teknoloji uzmanı ve girişimci tarafından geliştirilmiştir. Yöneticiler ağırlıklı olarak seri girişimci olmaya karar vermiş eski bilgisayar uzmanları tarafından temsil edilmektedir. Geçmişte HTML oyunlarının geliştiricisi olan CEO ve kurucu Zack Chin, genel arka planda öne çıkıyor.


Pundi X Başkanı Constantin Papadimitriou birkaç başarılı fintech ekibi kurdu ve geliştirdi. Teknik ve Operasyon Direktörü Pitt Juan, 25 yaşında ilk işini kurdu ve sattı. Daha sonra başarısını, biri 200'den fazla çalışanı olan birkaç şirketle daha tekrarladı.


Proje yönetimi Endonezya'nın başkenti Jakarta'da bulunuyor ve araştırma ekibi öncelikle Çin'in Shenzhen'inde. Nisan 2018 itibariyle proje ekibi, yarısından fazlası araştırma ve geliştirme ile uğraşan 40'tan fazla çalışandan oluşmaktadır. Şirketin ayrıca Londra, Taipei ve Singapur'da ofisleri bulunmaktadır.


Projenin Potansiyeli Var Mı?


Cihaz, Xplugins ile Ethereum blok zincirine iki katman üzerinden bağlanacak şekilde geliştirildi. İletişim katmanı, satın alma talebini iletme rolüne sahip olurken, diğer blok zinciri katmanı satış işlemini kaydeder.


Platform, küçük mağazaların blok zinciri ile etkileşime girmesini sağlar. Platformun tasarımı, geliştiricilerin ikamet ettikleri ülkeye bağlı olarak işlem ücretlerini belirlemelerine olanak tanır.

Proje, dünyanın en büyük kripto satış ağı olmayı hedefliyor. Firma, POS cihazlarını kullanarak kripto para birimleriyle çevrimdışı satın alma işlemlerini tüketiciler için daha yaygın ve erişilebilir hale getirmeyi umuyor. Böylece Pundi X, teknolojiyi kripto alanına bağlı olmayan kişilerin kullanımına sunarak kripto benimsemeyi daha da destekleyebilir.


Pundi X Teknolojisi


Pundi X, birbirine bağlı üç teknoloji parçasını kullanır: Pundi X platformu, mobil cüzdanlar ve kart ödemeleri.


Eşsiz Pundi X ağı, cihazlarını Ethereum ve NEM olmak üzere iki blok zincirine entegre eder. NEM ve kripto parası XEM, teknolojisi sayesinde neredeyse anında ödeme yapabilmesi nedeniyle Asya finans kurumlarıyla yaptığı işbirlikleri için seçildi.


Pundi X Kartlı Ödeme Sistemi


Mobil uygulama ve cüzdan ile uyumlu XPASS kartını geliştiren firma, mobil cüzdandan alınan kart ile ödeme ve para yatırma işlemi yapmanızı sağlıyor.

Kullanıcılar ayrıca ödeme yapılmadan önce kripto para birimlerinin mevcut piyasa fiyatını görebilmektedir ve kendileri için en avantajlı kripto para birimini kullanmalarına olanak tanır.

Kripto para birimleriyle kolayca ödeme yapabilmek, sonunda onlara yaygın bir anlamda gerçek değeri verecek olan şeydir. Ancak teknik inceleme, çoğu kripto para biriminin yalnızca diğer kripto para birimlerini satın almak için kullanılabileceğini ve bunun da çoğu insan için kullanımını sınırladığını belirtiyor.


Pundi X Cüzdanı


Mobil cüzdan, standart bir çevrimiçi sisteme benzer bir şifre sistemi kullanarak kullanıcıların genel ve özel anahtarları saklamasını ve yönetmesini kolaylaştırır. Cüzdan, fiat para birimlerinin yanı sıra birkaç farklı kripto para birimini desteklemek için tasarlanmıştır.


NPXS Token


Pundi X, ICO'sunu Ocak ayında tuttu ve sadece 90 dakikada 35 milyon dolarlık sabit sermayesini yükseltti. Pundi X ilk önce PXS koduna sahipti, ancak Mart ayında ana ağ lansmanı nedeniyle NPXS olarak değişti.


2018'in başındaki kripto piyasası çöküşü nedeniyle, token Nisan ayına kadar 0,001 ile 0,0007-0,0008 dolar arasında seyretti.


Bancor Network, NPXS tokenini listeledikten sonra fiyatı 0,004 dolara kadar yükseldi, ancak daha sonra Mayıs ayında fiyat tekrar yükseldi ve kendini düzeltmeden önce yaklaşık 0,015 dolara ulaştı. Haziran ayında ilk 500 XPOS cihazlarının sevkiyatını duyurduklarında fiyat tekrar 0,015$'a yükseldi. O zamandan beri fiyatlar düşmeye devam etti. Eylül ve Ekim ayları, değerin 0,001 dolar seviyelerinde sabit kaldığını gördü ve Kasım ayında fiyat bu işaretin altına düştü.

Token şu anda 0,000455 $ olarak fiyatlandırılıyor ve 75.782.707 $'lık bir piyasa değerine göre 55. sırada yer alıyor. Şu anda NPXS jetonları, Binance, Upbit, DigiFinex ve Gate.io dahil olmak üzere bir dizi borsa tarafından desteklenmektedir. BTC ve ETH ile takas edilebilir.

NPXS Simgesine Yatırım Yapmalı mısınız?


Pundi X, platformunu ve kriptosunu benzersiz ve kullanışlı bir fikre dayanarak geliştirdi. Ancak bu, çok sayıda perakendecinin POS cihazını benimsemeye başlayacağını garanti etmez.

Kriptonun gelişimi şaşırtıcı bir büyüme görmemiş olsa da, çok sayıda perakendeci POS cihazlarını kullanmaya başlarsa, belirtecin büyük bir artış potansiyeli var. Şu an için kriptonun uzun vadeli potansiyeli hala bir spekülasyon meselesi.

Pundi X, ödeme sürecinde kripto para birimlerinin nasıl kullanıldığını basitleştirmeyi amaçlayan iddialı bir projedir. Kripto para birimlerinin ana akım işletmeler ve fiziksel mağazalar tarafından kabul edilmesi için daha uzun bir yol olsa da, Pundi X bu yönde cesur adımlar atıyor.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPCHazırlayan: Emre Ata


6 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page