top of page
  • Yazarın fotoğrafıKripto Haber Editörü

Ripple, Mısır ve BAE arasında ödeme koridoru oluşturulmasına yardımcı oluyor

Ripple, Mısır ve BAE arasında ödeme koridoru oluşturulmasına yardımcı oluyor


Mısır Ulusal Bankası (NBE) Salı günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Birleşik Arap Emirlikleri ile RippleNet aracılığıyla bir sınır ötesi ödeme koridoru oluşturmak için Ripple (XRP) ile ortaklık kurdu. NBE'de finans kurumları ve uluslararası finans hizmetleri grup başkanı Hesham Elsafty açıklamasında, “Mısır, yurtdışındaki gurbetçi topluluklarından aldığı para transferleri açısından dünya çapında ilk beş ülke arasında yer alıyor” dedi.


Uluslararası para transferlerinin Mısır ekonomisinde çok önemli bir rol oynadığını, bu nedenle bankanın "sürekli olarak bu iş koluyla ilgili altyapıyı geliştirmeyi ve iyileştirmeyi hedeflediğini" sözlerine ekledi. Daha geçen yıl, ülke 24 milyar dolar para havalesi aldı.


Dalgalanma Hüneri


Duyuruya göre, ortaklık, NBE'nin kurumsal ödeme sağlayıcılarının blockchain tabanlı bir ağı olan RippleNet aracılığıyla BAE merkezli finansal hizmetler sağlayıcısı LuLu International Exchange ile bağlantı kurmasına olanak tanıyacak.


Merkezi olmayan teknolojiye dönerek, NBE ve LuLu, geleneksel ödeme altyapısındaki "içsel sürtüşmenin" bir kısmını gidermeyi ve sınır ötesi ödemeleri "daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenilir" hale getirmeyi hedefliyor.

Ripple, Mısır ve BAE arasında ödeme koridoru oluşturulmasına yardımcı oluyor
Ripple, Mısır ve BAE arasında ödeme koridoru oluşturulmasına yardımcı oluyor

Elsafty, "NBE'nin Ripple ile ortaklığı, NBE'nin daha geniş pazarlarda daha düşük maliyet ve daha hızlı entegrasyon süresiyle yeni ittifaklar kurmasını sağlayarak genel verimliliği artırmaya yardımcı olacak" dedi.


As CryptoSlate önce bildirilen, dünya çapında çeşitli kurumsal ortakları giderek son birkaç yıl boyunca RippleNet katılmadan edilmiştir. 2019'da PNC, ABD'de ödeme ağını kullanmaya başlayan ilk banka oldu Bundan önce, şu anda dünyanın en büyük sekizinci para transferi sağlayıcısı olan Ria Money Transfer de RippleNet'e katıldı.


LuLu Financial Group'un genel müdürü Adeeb Ahamed, "BAE-Mısır koridorunun tüm potansiyelini ortaya çıkararak, ortaklık, Mısır topluluğu ve BAE'deki işletmeler için güvenilir, sorunsuz ve erişilebilir bir sınır ötesi ödeme çözümü sunmaya yardımcı olacak" dedi.


Bu makalede yer alanlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

#Ripple #LuLuInternationalExchange #RippleNet

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu bölümdeki haberler, lider kripto para birimlerinin aylık, haftalık önemli gelişmelerine göre güncellenmektedir.

Kripto Para Haberleri

Binance 20 komisyon indirimi kodu

Türkiye'deki en iyi kripto para TR haber & bilgi platformuna hoş geldiniz. Web sitemizde en güvenilir kripto para birimleri hakkında bilgileri kolayca bulabilirsiniz . Kripto para nasıl satın alınır? Kredi kartı veya diğer ödeme sistemleri. Biz bir borsa değiliz, sadece yatırımcıların en doğru bilgiye ulaşması için gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Yeni başlayanlar için kripto para birimi rehberi. Ücretsiz Kripto para Eğitim videoları ve kripto satın alma rehberleri. gezegenin dev borsası Binance'da nasıl %20 komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz? Bütün detaylar, ayı ve boğa sezonları hakkında detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Kripto Para TR

Kripto Para TR
bottom of page