• Emre Ata

Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır?

Güncelleme tarihi: Mar 6

Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır?


Ripple Nedir? Nasıl Alınır?


Kripto para birimleri, başlangıçta küresel finans piyasalarında işlem görecek piyasa araçları olarak düşünülmemişti. Başlangıçta, belirli ekosistemler içindeki mevcut sorunlara çözümler olarak düşünüldüler. Küresel finans sektöründe, sınır ötesi ödemeler ve havalelerle ilgilenen bir ekosistem vardır. Bunlar geleneksel olarak ticari bankalar ve üçüncü taraf para transfer şirketleri düzeyinde ele alınmıştır. Bununla birlikte, bu küresel para ve ödemeler sistemi, belirli zorluklarla dolu. Ripple (XRP) olarak bilinen bir kripto para biriminin kavramsallaştırılmasına yol açan bu zorluklardır. Peki Ripple nedir? Ripple, küresel sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmek için oluşturulmuş kurumsal bir blok zinciri tabanlı çözümdür. Ayrıca, kullanıcıların çeşitli küresel ödeme ağlarında sınır ötesi ödemeler göndermesine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir teknoloji çözümü de diyebilirsiniz. Öyleyse, daha fazla uzatmadan bu Ripple yazımızı inceleyelim.Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır?
Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır?


Ripple'ın Doğuşu


Ripple, 2013 yılında CEO olan Brad Garlinghouse tarafından kurulan San Francisco merkezli bir şirket olan Ripple Labs'ın fikir babasıdır. Şirket tarafından sağlanan diğer ofisler Sidney, New York, Singapur, Londra, Lüksemburg ve Hindistan'da bulunabilir.

Ripple şirketi, Andreessen Horowitz, CME Ventures, Accenture, Core Innovation Capital, Seagate, Google Ventures, Santander InnoVentures ve SBI Group gibi en iyi risk sermayedarlarından yatırım aldı.


Günümüzün Havale Sistemlerinin Zorlukları


On yıllardır kullanılmakta olan geleneksel sınır ötesi ödeme sistemleri, 21. yüzyılın hızla gelişen teknolojilerine ayak uyduramadı. Bu, bu küresel ödeme sistemlerinin kullanıcılarına aşağıdaki sorunları sunar;


Döviz Kuru Riskleri


Herhangi bir sınır ötesi ödeme yapabilmek için, bir miktar para birimi dönüştürme işlemi yapılmalıdır. Para birimleri uluslararası olarak dönüştürülemeyen ülkelerde, işlem için bir ara yabancı para birimi satın alınmalı ve kullanılmalıdır ve alıcının, aracı kullanmak için varış noktasında aracı para birimini yerel para birimine çevirmesi gerekecektir.

Bu süreç, para birimine dayalı birkaç risk sunar. İlk olarak, aracı para birimine erişim, özellikle yürürlükte olan döviz kısıtlamaları varsa, zor olabilir. İkinci olarak, sınır ötesi ödemelerde işlem tutarlarında genellikle bir tavan vardır. Üçüncüsü, para birimi değerinde dalgalanma riski çok yüksektir, bu da havale edilen miktarın orijinal değerini düşürebilir. Bu, özellikle maliyetleri olabildiğince düşürmek zorunda kalan işletmeler için geçerlidir.


Yavaş İşlem Hızı


Banka havaleleri, yavaş ve hantal olmasıyla ünlüdür. Süreç, tekne dolusu formların doldurulmasını garanti eder ve bazen tamamlanması 7 güne kadar sürebilir. İşlem hızının giderek arzu edilir hale geldiği bir dünyada, bu tür gecikmeler katlanılmaz hale geldi.


Yüksek Fiyat


Geleneksel sınır ötesi ödemelerin işlem maliyetleri çok yüksektir. WTO, sınır ötesi ödemelerde işlem maliyeti olarak 1.6 trilyon doların üzerinde harcama yapıldığını tahmin ediyor. Bu, bu para gönderme seçeneğini çok itici hale getirir.


Fiat Müdahalelerinin Riski


ABD Kongre Üyesi Mike Rogers tarafından önerilen ve 30 Mart 2017'de görüşmeler için Meclise sunulan Sınır Duvarı Finansman Yasasını duydunuz mu? Bu yasa tasarısı, ABD Başkanı Donald Trump’ın iddialı sınır duvarını inşa etmek için para toplamak amacıyla ABD’den Meksika’ya, Latin Amerika’ya ve tüm Karayip ülkelerine yapılan tüm havalelere % 2 özel vergi uygulanmasını önerdi.


Ripple (XRP) parasını Kripto Para TR ( Kripto Para Türkiye ) sitesinden aldığınız bilgiler ile Binance Borsasında kolayca edinebilirsiniz.Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır
Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır

Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır
Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır

Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınır
Ripple XRP Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl alınırBinance borsasına 30 saniyede kayıt olabilir ve hemen kripto para ticaretine başlayabilirsiniz.


%20 Alım Satım Komisyon indirimi için üye olurken bu kodu kullanabilirsiniz: JL3MPH7U


Ripple Çözümü


Ripple çözümünün devreye girdiği yer burasıdır. Merkezi kontrolden yoksun, herkesin erişebildiği ve neredeyse anında işlem hızlarına sahip olan bu yeni kripto para birimine girin. Ripple, yukarıda vurgulanan zorluklar için mükemmel bir çözümdür ve bu çözümü, tümü Ripple ağı (RippleNet