top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata

Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz

(SXP) Swipe Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz


2018'de Joselito Lizarondo tarafından başlatılan Swipe, blok zinciri tabanlı DeFi ağ platformunda merkezi olmayan finansal uygulamalar sunuyor. 2020'de Binance tarafından satın alınan Swipe, kripto para birimi kullanarak ürün ve hizmet ticareti yapmak, satmak ve satın almak için çeşitli DeFi uygulamaları sunuyor. Swipe ( SXP) Coin, kullanıcıların platformdan ayrılmadan herhangi bir kripto para birimi piyasası ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri hepsi bir arada bir finansal ekosistem oluşturmayı hedefliyor. Binance, Coinbase ve BitGo tarafından sigortalanan Swipe, Visa'nın kabul edildiği her yerde kullanılabilecek bir banka kartı çıkardı. Swipe belirteci SXP, Swipe ekosistemini etkinleştirir ve merkezi olmayan protokolleri yönetir. (SXP) Swipe Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz.
Swipe (SXP) nedir?


Swipe kripto para biriminin benzersiz bir tedarik modeli vardır. Toplam 300 milyon arz ve 73 milyonluk mevcut dolaşım ile SXP jetonu, ağ büyüdükçe toplam arzın zamanla azalacağı deflasyonist bir modeli takip ediyor. Ethereum ve Binance protokollerine dayalı olarak, SXP tokenleri, toplam arz 100 milyona düşene kadar protokol kullanımı büyüdükçe zincir üzerinde imha edilecek ve yakılacaktır. Arzı azaltarak, daha fazla kullanıcı Swipe DeFi ekosistemini benimsedikçe SXP, zaman içinde değeri artacaktır.


Swipe Ekosisteminin Bileşenleri


1. Swipe


Swipe, Swipe kullanıcıları için Cüzdan, Kartlar ve daha fazlası gibi ürünler geliştiren kilit kurucu şirkettir.


2. Binance


Swipe'da çoğunluk hissesine sahip olan ve platform için daha fazla büyüme ve gelişme sağlamak için ortaklık kuran ana şirket. Binance kartları da Swipe tarafından desteklenmektedir.


3. Ekosistem


Swipe Ekosistemi, birlikte ekosistemi oluşturan ortakları, dApp'leri ve Topluluğu içerir.

Swipe, 2018 yılında Joselito Lizarondo tarafından Fiat Money ile esnek kripto para birimi birlikte çalışabilirlik getirme misyonuyla kuruldu ve Swipe daha sonra Haziran 2020'de açıklanmayan bir meblağ ile Binance tarafından satın alındı.


Platform Güvenliği


Swipe white-paper'da 100 milyon dolarlık bir sigortadan bahsediliyor ve tüm kripto para birimi yatırımlarının güvenli ve emniyetli olduklarından emin olmak için saklama görevlileri tarafından saklandığını belirtiyor.


Swipe, 2019'da Coinbase Custody ile swipe cüzdan müşteri depozitoları için bir saklama çözümü sağlamak üzere stratejik bir ilişki kurduklarını duyurdu.


Swipe Cüzdan


Swipe cüzdan, kullanıcıların şu anda 180'den fazla ülkede Apple Apple Store ve Google Play Store'da bulunan kripto para birimleri ve fiat para birimleri satın almalarına / satmalarına, takas etmelerine ve ödeme yapmalarına olanak tanıyan çok varlıklı bir cüzdan uygulamasıdır.


Swipe Cüzdan'ın temel özellikleri


  • 50'den fazla kripto para birimine, sabit paralara ve fiat para birimlerine erişim sağlayan Çoklu Varlık Cüzdanı.

  • Kullanıcılar bağlantılı bir banka kartı, kredi kartı veya SEPA ve Swift banka havaleleri ile banka hesabı ile kripto alıp satabilir.

  • Swipe Swap, kullanıcıların bir kripto para birimini anında dönüştürmesine ve başka bir kripto para birimiyle değiştirmesine olanak tanır.

  • Visa tarafından desteklenen Swipe Banka Kartı, güvenlik özellikleri ve avantajları ile dünya çapındaki tüccarlara doğrudan ödeme yapılmasına olanak tanır.


Swipe Pay


Bu, tüccarların ve tüketicilerin, gerçek zamanlı olarak otomatik olarak 20 fiat para birimine dönüştürme seçeneği ile sorunsuz bir şekilde kripto para biriminde ödeme yapmalarını veya ödeme almalarını sağlayan bir başka ilginç özelliktir.


Müşteriler hiçbir ücret ödemeden 30'dan fazla kripto para biriminde ödeme yapabilir ve aynısını iMessage veya Swipe Cüzdan ile dünyanın herhangi bir yerine ücretsiz olarak gönderebilirler.


Satıcılar, geleneksel banka kartları üzerinden yapılan ödemeleri kabul etmek için Swipe Kartlarını kullanarak işlem ücretlerinden% 90'a kadar tasarruf edebilir. Ayrıca, anlık kriptodan fiat'a dönüştürme seçeneğini destekler.


Swipe Savings


Swipe Wallet kullanıcıları, kripto para birimlerini ve sabit paralarını platformdaki faiz getiren hesaplara yatırmak için Swipe Savings tesisini de kullanabilir. Swipe Savings, kullanıcılara, kripto para birimleri üzerinde maksimum faiz elde etmek için kilitlenme süresi olmaksızın esnek hesapları kullanma veya daha yüksek faiz oranı kilitli hesaplar kullanma seçenekleri sunar.


Swipe Neden Popüler?


Çoğu, SXP'nin fiyatındaki ve popülaritesindeki ani yükselişi, Swipe'ın Temmuz ayında Binance ile ortaklığına ve ardından kripto banka kartının piyasaya sürülmesine borçludur.

Swipe kartı, birçok kripto banka kartı tarafından sunulmayan bir özellik olan kripto para birimini kullanarak doğrudan fiat alımları yapmanızı sağlar. Swipe kartı ayrıca tüm satın alımlarda% 5'e kadar geri ödeme ödülü ve Spotify ve Netflix hesapları gibi şeylerde% 100 geri ödeme ile birlikte gelir.


Binance'in güvenilirliği ve benzersiz kredi kartı özellikleri, açıklandıktan birkaç gün içinde SXP'nin coin başına 1.5 $ 'dan 5 $' a itilmesine yardımcı oldu.


İnsanlar, Swipe ağı oluşturulduktan sonra SXP'nin bir yönetişim belirteci haline gelmesinden de heyecan duyuyorlar. Swipe gibi gelecek vaat eden bir platformun nasıl yönetileceğini belirleme gücüne sahip olmak, DeFi yatırımcıları için çok çekici oldu.


Swipe Network Nedir?


Halihazırda işlenmekte olan DeFi protokolleri ve uygulamalarından oluşan bir ekosistemdir. Swipe Network, Swipe Finance, Swipe Swap, Swipe Governance ve Swipe Staking'den oluşur. Swipe Network'ün tüm DeFi ürünlerinin Binance blockchain'de de mevcut olduğunu unutmamak gerekir. Tüm ürünlere kısaca bir göz atalım.


Swipe Finance


Compound'a benzer merkezi olmayan bir kredi platformudur. Swipe Finance, USDC, USDT, ETH, DAI, BNB ve BUSD'yi içeren yarım düzine Binance Chain ve Ethereum tabanlı kripto para birimlerinin borç verilip alınmasını kolaylaştırıyor. Tıpkı Compound gibi, dinamik APY'ye sahip olacak.


Swipe Swap


Otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) olan Swipe Swap, Ethereum veya Binance Chain üzerindeki varlıklar arasında takas yapmayı kolaylaştırır. Kullanıcılar daha iyi likidite için Binance Chain ve Ethereum token'larını protokole yatırabilirler. Bunun için% 0,3 işlem ücretinin bir kısmını alacaklar.


Swipe Governance


Swipe Governance, kullanıcıların ve SXP sahiplerinin protokollerde önerilen değişiklikleri oylayabileceği veya Swipe Network'teki herhangi bir teklifi tabloya sunabileceği yepyeni bir girişimdir. Ağda bir teklif sunmak için 3000000 SXP jetonu gerekir ve 1 oy, 1 SXP jetonuna eşittir. Swipe Governance ile SXP sahipleri, SwipeFi, Swipe Swap, SXP faiz oranlarında değişiklik yapabilir. Bu, kripto piyasasında durumu tersine çevirecek radikal bir dönüşümdür.


Swipe Staking


Swipe Staking, Swipe sahiplerinin Swipe ağında Ethereum veya Binance zincir tabanlı SXP tokenlerini paylaşması içindir. SXP rezervlerinden, 20000 SXP, 4 yıldan fazla bir süre boyunca stakerlara günlük olarak dağıtılacaktır. SXP tokenleri dağıtıldıktan sonra, stake'ler ağ üzerinden işlem ücretleri alacak. Bu SXP tokenleri ile stake'ler Swipe Governance'da da oy kullanabilir. Stake etme ayrıca Swipe Cüzdan'daki bir özelliktir.


Swipe Coin'i Nereden Satın Alabilir ve Saklayabilirsiniz?


Swipe Jetonlarını Nerede Saklayabilirsiniz?


Ethereum tabanlı herhangi bir cüzdan, bir ERC-20 belirteci olduğu için SXP'nizi saklayabilir. SXP'yi destekleyen cüzdanlar arasında Trezor, Ledger, Trust wallet, Atomic waller ve MyEtherWallet bulunur.


Swipe SXP Coin Jetonlarını Nereden Satın Alabilirsiniz? Adım Adım video:


Şu anda Binance, SXP satın almak için en etkili yer. Bithumb, Coinbase ve Upbit gibi diğer borsalar da Swipe coin satıyor. Bununla birlikte, farklı pazarlarda hafif bir fiyat farklılığı var. Binance ve Coinbase 1.90 $ 'a satılırken, Bithumb'ın Swipe coin fiyatı 1.91 $' dır. 09.07.2021

Swipe Coin (SXP) Nedir Nasıl alınır Yorum ve Analiz 2
Swipe Coin (SXP) Nedir Nasıl alınır Yorum ve Analiz 1

Swipe Coin (SXP) Nedir Nasıl alınır Yorum ve Analiz 2
Swipe Coin (SXP) Nedir Nasıl alınır Yorum ve Analiz 2
Swipe Hakkında Değerli Olan Nedir?


Ethereum ağında yayınlanan raporlara göre, Swipe SXP şu anki fiyatı 1,45 dolar ve işlem hacmi 11,931,998 dolar olan bir kripto para belirtecidir. Swipe, açıkça kripto blok endüstrisinde yeni bir katılımcıdır; neredeyse bir yaşında. Ekosistemin tamamı çok varlıklı bir kripto para birimidir ve gelişim hızı şüphesiz eşsizdir. Şirket, ilk birkaç ayında Binance ve Coinbase ile çok sayıda kayda değer ortaklık kurmayı başardı.


Binance ayrıca Swipe'ı satın aldı ve kripto para birimi banka kartlarını tanıttı. Kripto metriklerini görürseniz, Swipe SXP belirteci fiyatında 10 kat artışa tanık oldu ve bu da yeni doğan bir kripto para birimi için büyük bir başarıdır.


Fiyattaki ani artış, şirketin DeFi'ye ayak basma ve SXP belirteci tarafından yönetilecek bir takım elbise veya protokoller ve uygulamalar sunma niyetini açıklamasından sonra geldi. Swipe'ın lisanslı bir bankaya dönüşebileceği tahmin ediliyor - bir şansı var.


Düzenleyen: Emre AtaSwipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz
Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz


4 görüntüleme0 yorum
bottom of page