• Emre Ata

Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz

(SXP) Swipe Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz


2018'de Joselito Lizarondo tarafından başlatılan Swipe, blok zinciri tabanlı DeFi ağ platformunda merkezi olmayan finansal uygulamalar sunuyor. 2020'de Binance tarafından satın alınan Swipe, kripto para birimi kullanarak ürün ve hizmet ticareti yapmak, satmak ve satın almak için çeşitli DeFi uygulamaları sunuyor. Swipe ( SXP) Coin, kullanıcıların platformdan ayrılmadan herhangi bir kripto para birimi piyasası ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri hepsi bir arada bir finansal ekosistem oluşturmayı hedefliyor. Binance, Coinbase ve BitGo tarafından sigortalanan Swipe, Visa'nın kabul edildiği her yerde kullanılabilecek bir banka kartı çıkardı. Swipe belirteci SXP, Swipe ekosistemini etkinleştirir ve merkezi olmayan protokolleri yönetir. (SXP) Swipe Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz.
Swipe (SXP) nedir?


Swipe kripto para biriminin benzersiz bir tedarik modeli vardır. Toplam 300 milyon arz ve 73 milyonluk mevcut dolaşım ile SXP jetonu, ağ büyüdükçe toplam arzın zamanla azalacağı deflasyonist bir modeli takip ediyor. Ethereum ve Binance protokollerine dayalı olarak, SXP tokenleri, toplam arz 100 milyona düşene kadar protokol kullanımı büyüdükçe zincir üzerinde imha edilecek ve yakılacaktır. Arzı azaltarak, daha fazla kullanıcı Swipe DeFi ekosistemini benimsedikçe SXP, zaman içinde değeri artacaktır.


Swipe Ekosisteminin Bileşenleri


1. Swipe


Swipe, Swipe kullanıcıları için Cüzdan, Kartlar ve daha fazlası gibi ürünler geliştiren kilit kurucu şirkettir.


2. Binance


Swipe'da çoğunluk hissesine sahip olan ve platform için daha fazla büyüme ve gelişme sağlamak için ortaklık kuran ana şirket. Binance kartları da Swipe tarafından desteklenmektedir.


3. Ekosistem


Swipe Ekosistemi, birlikte ekosistemi oluşturan ortakları, dApp'leri ve Topluluğu içerir.

Swipe, 2018 yılında Joselito Lizarondo tarafından Fiat Money ile esnek kripto para birimi birlikte çalışabilirlik getirme misyonuyla kuruldu ve Swipe daha sonra Haziran 2020'de açıklanmayan bir meblağ ile Binance tarafından satın alındı.


Platform Güvenliği


Swipe white-paper'da 100 milyon dolarlık bir sigortadan bahsediliyor ve tüm kripto para birimi yatırımlarının güvenli ve emniyetli olduklarından emin olmak için saklama görevlileri tarafından saklandığını belirtiyor.


Swipe, 2019'da Coinbase Custody ile swipe cüzdan müşteri depozitoları için bir saklama çözümü sağlamak üzere stratejik bir ilişki kurduklarını duyurdu.


Swipe Cüzdan


Swipe cüzdan, kullanıcıların şu anda 180'den fazla ülkede Apple Apple Store ve Google Play Store'da bulunan kripto para birimleri ve fiat para birimleri satın almalarına / satmalarına, takas etmelerine ve ödeme yapmalarına olanak tanıyan çok varlıklı bir cüzdan uygulamasıdır.


Swipe Cüzdan'ın temel özellikleri


  • 50'den fazla kripto para birimine, sabit paralara ve fiat para birimlerine erişim sağlayan Çoklu Varlık Cüzdanı.

  • Kullanıcılar bağlantılı bir banka kartı, kredi kartı veya SEPA ve Swift banka havaleleri ile banka hesabı ile kripto alıp satabilir.

  • Swipe Swap, kullanıcıların bir kripto para birimini anında dönüştürmesine ve başka bir kripto para birimiyle değiştirmesine olanak tanır.

  • Visa tarafından desteklenen Swipe Banka Kartı, güvenlik özellikleri ve avantajları ile dünya çapındaki tüccarlara doğrudan ödeme yapılmasına olanak tanır.


Swipe Pay


Bu, tüccarların ve tüketicilerin, gerçek zamanlı olarak otomatik olarak 20 fiat para birimine dönüştürme seçeneği ile sorunsuz bir şekilde kripto para biriminde ödeme yapmalarını veya ödeme almalarını sağlayan bir başka ilginç özelliktir.


Müşteriler hiçbir ücret ödemeden 30'dan fazla kripto para biriminde ödeme yapabilir ve aynısını iMessage veya Swipe Cüzdan ile dünyanın herhangi bir yerine ücretsiz olarak gönderebilirler.


Satıcılar, geleneksel banka kartları üzerinden yapılan ödemeleri kabul etmek için Swipe Kartlarını kullanarak işlem ücretlerinden% 90'a kadar tasarruf edebilir. Ayrıca, anlık kriptodan fiat'a dönüştürme seçeneğini destekler.


Swipe Savings


Swipe Wallet kullanıcıları, kripto para birimlerini ve sabit paralarını platformdaki faiz getiren hesaplara yatırmak için Swipe Savings tesisini de kullanabilir. Swipe Savings, kullanıcılara, kripto para birimleri üzerinde maksimum faiz elde etmek için kilitlenme süresi olmaksızın esnek hesapları kullanma veya daha yüksek faiz oranı kilitli hesaplar kullanma seçenekleri sunar.


Swipe Neden Popüler?


Çoğu, SXP'nin fiyatındaki ve popülaritesindeki ani yükselişi, Swipe'ın Temmuz ayında Binance ile ortaklığına ve ardından kripto banka kartının piyasaya sürülmesine borçludur.

Swipe kartı, birçok kripto banka kartı tarafından sunulmayan bir özellik olan kripto para birimini kullanarak doğrudan fiat alımları yapmanızı sağlar. Swipe kartı ayrıca tüm satın alımlarda% 5'e kadar geri ödeme ödülü ve Spotify ve Netflix hesapları gibi şeylerde% 100 geri ödeme ile birlikte gelir.


Binance'in güvenilirliği ve benzersiz kredi kartı özellikleri, açıklandıktan birkaç gün içinde SXP'nin coin başına 1.5 $ 'dan 5 $' a itilmesine yardımcı oldu.


İnsanlar, Swipe ağı oluşturulduktan sonra SXP'nin bir yönetişim belirteci haline gelmesinden de heyecan duyuyorlar. Swipe gibi gelecek vaat eden bir platformun nasıl yönetileceğini belirleme gücüne sahip olmak, DeFi yatırımcıları için çok çekici oldu.