top of page
  • Yazarın fotoğrafıEmre Ata Kripto

Ukrayna'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

Ukrayna'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?


Eylül 2021'de Ukrayna, kripto para birimini yasallaştıran ve düzenleyen bir yasayı kabul eden 5. ülke oldu. Hükümetin kriptoyu yasal bir gri alandan çıkardığının bir işareti. Ukrayna Parlamentosu, 2020'de yürürlüğe giren ve şimdi imza için Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskyy'nin masasına giden yasa tasarısını neredeyse oybirliğiyle kabul etti. Yasa ayrıca, ülkenin 2022'de kripto para piyasasını işletmelere ve yatırımcılara nasıl açabileceğine dair bir çerçeve sunuyor.


Kasım 2022'de Ukrayna, güç durumdaki ülkenin kripto topluluğunun tepkisinden sonra Binance'in kripto ödeme hizmetinin hükümetin resmi uygulamasına planlanan entegrasyonunu duraklattı. Öfke, Binance'in Rusya ile iş yapmaya devam etmesinden kaynaklanıyor. Trustee Plus'ın başkanı Vadym Hrusha, "Bu vatansever değil ve hükümet için güvenli değil. Binance bir Çinli şirket ve Çin, Ukrayna'nın dostu değil. Hangi verileri ve kime gönderdiklerini bilmiyoruz. Biz (Ukraynalılar) her an yasaklanabiliriz.”


Ukrayna'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?
Ukrayna'da Binance Hesabı Nasıl Açılır? Kripto Para Nasıl Alınır?

El Salvador'un Bitcoin'i yasal ödeme aracı yapma hamlesinin aksine, Ukrayna kripto yasası, bitcoin'in bir ödeme şekli olarak piyasaya sürülmesini kolaylaştırmıyor ve onu ülkenin ulusal para birimi olan Grivna ile eşit bir zemine oturtmuyor. Dolayısıyla, Bitcoin artık yasal olarak tanındığına göre atlamak isteyeceğiniz bir şeyse, yukarıdaki kartlarda Bitcoin satın almak için en iyi yerlerin hepsini bir araya getirdik.


Ukrayna'da Bitcoin satın almanın en kolay yollarından biri, yukarıda özetlenen kripto para borsalarıdır. Ukrayna'da Bitcoin sunan birkaç borsa vardır ve kılavuzumuzu kullanarak gereksinimlerinize ve tercihlerinize göre birini seçmenize olanak tanır. Farklı borsaların, kullanıcılar bir tanesini seçilmesinde önce aklınızda tutmanız gereken farklı işlem ücretleri, ödeme modu, para çekme limitleri ve doğrulama süreçleri bulunmaktadır. Ek olarak, Bitcoin alımları yapanlar, dijital para birimini satın almanız için belirli borsaların kendi cüzdanınızı almanızı gerektirebileceğini akılda tutmanız gerekir. Herhangi bir zorunluluk olmasa bile güvenlik nedeni ile kendinize ait bir cüzdanınız bulundurmanız önerilmektedir.


Ukrayna'da Bitcoin satın almanın başka yolu da otomatik vezne makineleridir (ATM'ler). Bu ATM'ler, kullanıcıların nakit kullanarak anında kripto para satın al satmalarına olanak tanımaktadır, ancak çoğu en azından bir telefon numarası gerektirir, bu nedenle tamamen gizli değildirler.


Ukrayna ülkesinde yaşayan Türk ve Ukrayna ülke vatandaşları Binance global'de hesap açabilir. Binance Global'de hesap açmak için adımları takip ediniz.


Ukrayna'da Kaç Tane Kripto Sahibi Var?


Toplam nüfusun %15,72'si olan yaklaşık 6,5 milyon Ukraynalı'nın kripto para birimine sahip olduğu tahmin ediliyor. ¹


Ukrayna'da Kripto Paranın Durumu


Ukrayna, Chainalysis'in 2022 Küresel Kripto Endeksi'nde bir önceki yıla göre bir sıra yükselerek üçüncü sırada yer aldı. ² 2022'nin başlarında Rusya'nın topraklarını işgalinden rahatsız olan Ukrayna hükümeti, alabilecekleri her türlü bağış veya yardımı kavradı. Kaosun ortasında, kripto para birimi, Ukraynalıların Rusya'ya karşı savaş çabaları için beklenmedik bir kahraman olarak kendini gösteriyor. Ukrayna'nın dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov ve BT Endüstrisi Geliştirme Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, kripto para birimi için yasal bir çerçeveyi tamamen geçiren dünyadaki ilk ülkelerden biri olarak, dijital para birimlerinin mobilizasyonunu hızlı bir şekilde takip edebildi. ³Ukrayna hükümeti, kripto bağışının, Mart ayında bir hafta içinde yaklaşık 55 milyon dolar değerinde bağışla gelen uluslararası bağış seliyle başa çıkmanın en kolay ve en hızlı yolu olduğunu hızlı bir şekilde fark etti. 4 Ağustos 2022 itibariyle, Ukrayna'daki savaş çabalarının finanse edilmesine yardımcı olmak için 100 milyon dolardan fazla kripto bağışlandı. Ayrıca, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kripto bağışlarını kolayca desteklemek için kripto ilk kitlesel fonlama sitesi olan "Ukrayna Acil Yardım Fonu"nu başlattı. ⁶ Bu, Ukrayna hükümetine yaptıkları 10 milyon dolarlık bağışa ek olarak.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz:48162505Ukrayna'da yaşayan Türkler nasıl kripto para hesabı açabilir? Video anlatım:Kriptonun Ukrayna'da Yükselen Popülaritesi


· Dijital para birimi bağışları akmaya devam ederken Ukrayna kripto sektörünü yasallaştırıyor.


Ukrayna hükümeti, dünyadaki kripto para birimi endüstrisini resmi olarak yasallaştıran bir yasa çıkardı. Bu yasa, yabancı ve Ukrayna kripto para borsalarının yasal olarak çalışmasına izin verecek.


· Cryptonews: Bitcoin Madencileri Ukrayna'nın Enerji Harcama Sıkıntılarını Çözebilir


Bir finans uzmanı, Ukrayna devletinin son zamanlarda nükleer enerjiyle çalışan kripto madenciliği hamlesinin arkasındaki mantığı açıkladı – madencilik endüstrisinin doğasının onu fazla gücü kullanmak için ideal bir ortak yaptığını iddia ediyor ülkenin nükleer reaktörlerinden


Ukrayna Savaşa Tepki Olarak Kripto Para Birimlerini Nasıl Benimsedi?


Ukrayna, Rusya ile savaşından önce zaten kriptoyu benimsemeye başlamıştı. Ülke, geçen yıl kripto araştırma grubu Chainalysis tarafından küresel bir endekste vatandaşları arasında kripto para birimi benimsenmesinde dördüncü sırada yer aldı.


Hükümet, savaşın başlamasından bu yana 100 milyon dolardan fazla kripto para birimi bağışı topladı. Batılı hükümetler ve IMF'den gelen milyarlarca yardımla karşılaştırıldığında bu küçük olsa da, Bornyakov kriptonun esneklik ve hız sağlayan temel bir savaş aracı haline geldiğini söyledi. Bu kripto politikasının uygulanmasında etkili olduğuna inandığı bir tutum olan Bornyakov, "Genç liderlere sahip olmamız hükümetin büyük bir başarısı, daha hevesli ve değişiklikleri kabul etmeye istekliyiz" dedi.


Artık ülkede kripto borsalarının faaliyet göstermesine izin veriliyor, tüketiciler dolandırıcılığa karşı korumaya sahip ve Ukrayna Ulusal Bankası ile Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu düzenleyici olarak atandı. Yeni mevzuatın arkasındakilere göre, Ulusal Banka sonunda kendi dijital para birimini çıkarabilir. Ukrayna hükümeti, kripto bağış toplamanın yarısını şimdiden binlerce kurşun geçirmez yelek, gıda tayınları, kasklar ve tıbbi malzemeler için harcadı - fonları gelecekteki bağışçıları caydırmamak için kasıtlı olarak ölümcül olmayan ekipmanlara harcamayı seçti.


Savaş devam ederken, hükümet yaklaşımını geliştirdi. Bu hafta, bitcoin, ether, tether, solana ve dogecoin dahil olmak üzere dokuz kripto para biriminde bağış kabul eden resmi bir Aid for Ukraine web sitesi başlattı. Daha önce, Twitter'da resmi kripto cüzdan adreslerinin reklamını yaptı. Ancak Ukrayna için bağış topladığını iddia eden kripto para birimi dolandırıcılıklarındaki artış, sosyal medyayı ve Telegram gibi mesajlaşma platformlarını da doldurdu.Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC


Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505


9 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page