• Emre Ata

VeChain (VET) Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?

Güncelleme tarihi: Mar 6

VeChain (VET) Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


VeChain, "şeffaf bilgi akışı, verimli işbirliği ve yüksek hızda değer aktarımı sağlamak için güvensiz ve dağıtılmış bir iş ekosistemi" oluşturma misyonuna sahip bir hizmet olarak blok zinciri şirketidir. Lüks mallar, tarım, lojistik, gıda / ilaç ve hükümetler dahil olmak üzere birçok endüstri halihazırda VeChain blockchain teknolojisini kullanıyor. VeChain çok şey yapıyor. Teknolojiyi kullanarak, bir tedarik zinciri boyunca ürünleri takip edebilir, ürünlerin orijinalliğini ve kalitesini garanti edebilir ve gıda ürünlerinin kalite kontrolünü sürdürebilirsiniz.VeChain (VET) Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?
VeChain (VET) Hakkında Detaylı Bilgi Rehberi, Nasıl Alınır?


VeChain Nasıl Çalışır?


VeChain öncelikle bir blockchain tedarik zinciri şirketi olarak başladı, ancak o zamandan beri tam teşekküllü bir DApp platformuna dönüştü.


Tedarik Zinciri Güveni


VeChain, öğeleri yaşam döngüleri boyunca izlemek için blockchain teknolojisi ve kendi bünyesinde oluşturulmuş akıllı çiplerin bir karışımını kullanıyor. Akıllı çip, NFC çipleri, RFID izleyicileri veya QR kodları gibi farklı IoT öğelerinde uygulanabilir.


Bu en ilginç teknoloji gibi görünmese de, endüstriler arasında ürün kalitesinin sağlanmasında önemli bir rol oynar. Lüks eşya sektörüne bir örnek olarak bakalım. Lüks eşya endüstrisi sahte ürünlerle işleniyor - 450 milyar doların üzerinde. Üretim ve dağıtım sırasında birkaç kez el değiştiren Louis Vuitton çantası gibi bir ürünle, önünüzdeki kişiye otantik bir şey aktaracağına güvenmeniz gerekir.


VeChain, diğer blockchain şirketleri gibi, bu güvene olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Sürecin her adımında, olması gereken şeyi aldığınızı garanti etmek için her öğenin üzerindeki akıllı çipi tarayabilirsiniz. Blok zinciri değişmez bir defter olduğundan, doğru bilgiler aldığınıza güvenebilirsiniz.