• Emre Ata

WIN Coin Nedir? WINk Projesi Nedir, Nasıl alınır? Yorum ve Analiz

Güncelleme tarihi: Tem 5

WIN Coin Nedir? WINk Projesi Nedir, Nasıl alınır? Yorum ve Analiz


Binance, geçtiğimiz yıllarda Binance Launchpad'de token satışını başlatacak yedinci projenin oyun odaklı merkezi olmayan bir uygulama (DApp) platformu olan WINk (WIN) olacağını duyurdu. Binance Launchpad'in Kısa Tarihi: Aralık 2017'de Binance Launchpad, 216 saniyede 6 milyon ABD Doları değerinde BREAD tokeni ve 98 saniyede 3.4 milyon ABD Doları değerinde GIFTO tokeni satmayı başardı. Ancak Binance'in token lansman platformunun gerçekten kendisi için bir isim yapmaya başladığı Ocak 2019'a kadar değildi. 3 Ocak 2019'da Binance, BitTorrent (3 Şubat 2019) ve Fetch.AI (2 Mart 2019) ile başlayarak 2019'da her ay yeni bir jeton piyasaya sürüleceğini duyurdu. Wink Nasıl alınır? Yorum ve AnalizWIN Coin Nedir? WINk Projesi Nedir, Nasıl alınır? Yorum ve Analiz
WIN Coin Nedir? WINk Projesi Nedir, Nasıl alınır? Yorum ve Analiz


WinK nedir?


WINk, oyun odaklı bir DApp platformudur. Binance'in blog gönderisine göre (22 Temmuz'da yayınlandı), eskiden TRONbet olarak bilinen WINk, "önceki enkarnasyonda", "kullanıcıların birden fazla blok zincirinde oynaması, sosyalleşmesi ve bahis oynaması için blok zinciri endüstrisinin önde gelen oyun platformu olmayı hedefliyor. ekosistemler” ve WINk şu anda “16.000'den fazla oyuncudan oluşan bir topluluğa dahil olan Poker, Dice ve Slots gibi blok zincirindeki en büyük oyun kütüphanesine sahip.” Binance Research şunları söylüyor;

WINk'in ekosistemi "kaliteli oyun deneyimleri sağlar, geliştiricilerin benimsenmesini sağlayan dApp'ler oluşturmasına olanak tanır ve kullanıcıları aktif paydaşlar olarak katılmaya teşvik eder."


TRONbet'ten WINk'e yeniden markalaşmanın nedeni, “topluluk oluşturmaya ve platform genişletmeye devam eden bir bağlılığı daha da yansıtmak”tır.


WinK, geliştirme ekiplerinin "projelerini sorunsuz bir şekilde entegre etmesine veya sıfırdan benzersiz oyun dApp'leri oluşturmasına" olanak tanıyan araçlar ve API'ler sağlar.

Wink, TRON ile stratejik bir ortaklıktan yararlanır.


Ayrıca, daha merkezi oyun platformlarının aksine, TRON tabanlı WINk platformunun “benzersiz ve çekici bir kullanıcı deneyimi sağladığını” söylüyor;


Oyunların denetlenebilen akıllı sözleşmeleri vardır.


Çoğu oyunda, kullanıcılar fonlarının tam velayetine sahiptir.


Kullanıcılar, kripto jetonları ve diğer ödüller aracılığıyla oynamaya devam etmeye teşvik edilir.

TRON blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir TRC-20 jetonu olan WIN jetonu, “WINk platformunda kullanılacak yerel dijital varlıktır”.


İşte WIN'in kullanım durumlarından bazıları;


“WIN sahipleri, WIN jetonlarını stake etmek için Win Power alırlar”


HODLing WIN jetonları için airdrop alabilirsiniz


WIN sahipleri, “yönetim mekanizması aracılığıyla platformun gelişimi ve yönü” üzerinde etkiye sahiptir.


WIN jetonları, "ünlü poker turnuvaları veya araba hediyeleri" gibi özel etkinliklere erişim sağlar.


WINk Ekosistemi


WINk ekibi, blok zincirinin geleceğinin merkezi olmayan özerk kuruluşlardan (DAO'lar), kriptografik oylama sistemlerinden ve güncel işbirliği arayüzlerinden oluştuğuna inanıyor. Bu, WINk'in yüksek performanslı DApp oluşturma araçları sağlayarak doğrudan üstesinden gelmeyi amaçladığı bir sorumluluktur.


Platformda kullanıcılar, titizlikle test edilmiş bir ortamda paralarının güvende olduğundan emin olarak en premium oyunları seçebilirler. Kullanıcı topluluğu, projelerde aktif olarak yer alacak ve hangi güncellemelerin yapılacağı konusunda söz sahibi olacaktır. Bununla birlikte, WINk ekosistemi aşağıdaki özellikleri destekleyecektir.


1. Geliştirici Portalı


WINk, her şeyi sorunsuz bir şekilde bağlamak için en son yazılım geliştirme kitlerini, uygulama programlama arayüzlerini ve en son teknolojiyi sağlayacaktır. Bu fotoğraf ayrıca geliştiricilerin blok zincirini kullanması, madencilik havuzlarına katılması, sosyal araçları kullanması ve daha fazlası için araçlar içerecek. Bunlarla, hem deneyimli hem de yeni başlayan geliştiriciler, tüm ağın yararına yaratıcı sürecin keyfini çıkarabilir.


2. DApp Mağazası


DApp mağazası, geliştiricilerin DApps dağıtımlarını dağıtacağı yerdir. Bir DApp onayı geçerse mağazada listelenir. WINk'teki editör ekibi ayrıca DApp'leri gözden geçirecek ve zaman zaman kullanıcılara geri bildirimde bulunacaktır.

Geliştiriciler, oyunlarına yeni kullanıcıları çekmek için DApp'lerdeki reklamlar için de ödeme yapabilir. Ödemenin bir kısmı, ne kadar WIN Gücüne sahip olduklarına bağlı olarak WIN sahiplerine gidecek.


3. Ödeme hizmetleri


Geliştiriciler, WINk'in ödeme hizmetini uygulamalarına dağıtarak kolay ve sorunsuz ödemeler yapabilir. Ve kullanıcılar, kredi ve banka kartlarının yanı sıra kripto ile de ödeme yapabilirler. Ayrıca kriptolarını istedikleri zaman Fiat parasına çekebilirler.


4. Cüzdan


WINk ekibi, WINk ekosistemi ve topluluğu için optimize edilmiş birinci sınıf cüzdan hizmetleri oluşturacaktır. Ayrıca, hangi kripto olursa olsun, herhangi bir kripto sahibinin ekosistemde yer alabilmesi için platforma erişimi genişletme planları da var.


5. Mevzuata uygunluk